Atklāj Bunkus slepkavību; valdība atbalsta Straumi KNAB vadībā; Sivirodonecka apdraudēta

Aizturēts pasūtītājs un izpildītājs

Policija atklājusi 2018.gadā notikušo maksātnespējas administratora un advokāta Mārtiņa Bunkus slepkavību. Pirmdien veiktas aizturēšanas, tai skaitā aizturēti slepkavības pasūtītājs un izpildītājs. Policija arī noskaidrojusi visu iesaistīto personu ķēdi. Pagaidām policija neatklāj ne konkrēto aizturēto skaitu, ne personu vārdus. LTV ziņo, ka aizturēti esot uzņēmēji Mihails Uļmans un Aleksandrs Babenko.

Konservatīvie pret

Par spīti partijas Konservatīvie iebildumiem otrdien valdība atbalstīja Jēkaba Straumes kandidatūru KNAB priekšnieka amatā uz otro pilnvaru termiņu. Valdības sēdē pret Straumi balsoja Konservatīvo pārstāvji — tieslietu ministrs Jānis Bordāns, satiksmes ministrs Tālis Linkaits un labklājības ministrs Gatis Eglītis. Gala vārds jāsaka būs Saeimai.

Iedzīvotājus evakuēt esot par vēlu

Krievija otrdien turpināja ielenkt Luhanskas apgabala otro lielāko pilsētu Sivirodonecku, kā arī uzbrukt Lisičanskai un Rubižnei, vēsta britu izlūkdienesta informācija. Sivirodonecka atrodas pie upes un tai Krievijas spēki uzbrūk jau dažas nedēļas. Luhanskas apgabala gubernators paziņojis, ka evakuēt pilsētas iedzīvotājus esot par vēlu. Ukrainas Aizsardzības ministrija uzskata, ka Krievijas uzbrukums patlaban ir aktīvajā fāzē. Mariupolē zem sagrautas ēkas drupām atrasti ap 200 līķu, paziņoja pilsētas mēra padomnieks. Otrdien darbu atsāka Harkivas metro, kurā līdz šim patvērās iedzīvotāji.

IR aktuāli

Latvijā šopavasar arvien vairāk rodas kopienas dārzi. Kāpēc tie ir populāri?

Kas ir teritorijas plānotājs? Uzņēmums Reģionālie projekti jau 20 gadus saliek pa plauktiņiem visu, ko pašvaldības ierakstījušas savos attīstības plānos.

Vēl

Valdība otrdien vēl par 30 dienām pagarināja primāro atbalstu izmitināšanai un ēdināšanai tiem Ukrainas bēgļiem, kuri Latvijā pieteikušies atbalstam līdz 24.maijam.

Latvijas valdība otrdien atbalstīja Somijas un Zviedrijas pievienošanos NATO.

Valdība otrdien atbalstīja grozījumus likumā “Par valsts pensijām”, kas paredz pensiju indeksāciju veikt 1. septembrī. Gala lēmums jāpieņem Saeimai.

Latvijas hokeja izlase otrdien ar 0:1 zaudēja Zviedrijai pasaules hokeja čempionātā un atvadījās no izredzēm tikt ceturtdaļfinālā. Latvija čempionātā ieņems 10.vietu.

Policija ārsta imunologa Jevgēnija Ņikiforenko lietu par iespējamu seksuālu vardarbību pret vairākām pacientēm nodevusi prokuratūrai kriminālvajāšanas sākšanai.

FKTK izlīgusi ar PrivatBank un uz pusi samazinājusi iepriekš piemēroto soda naudu – no 1,788 miljoniem eiro uz 893 986 eiro.

Moldovas Ģenerālprokuratūra pirmdien aizdomās par valsts nodevību un korupciju aizturējusi prokrievisko eksprezidentu Igoru Dodonu.

Maskavas tiesa otrdien atstāja spēkā Kremļa opozicionāram Navaļnijam piespriesto deviņu gadu cietumsodu. Navaļnijs un viņa atbalstītāji to uzskata par politiski motivētu.

Baltijā un Ziemeļvalstīs

Lietuva veido koalīciju, lai atbloķētu Ukrainas ostas un no Odesas eskorta pavadībā izvestu graudu kravas, otrdien paziņoja ārlietu ministrs Gabrieļus Landsberģis. Lielbritānija atbalstījusi šo ideju.

Somija un Zviedrija trešdien sūtīs savus pārstāvjus uz Ankaru, lai apspriestu Turcijas iebildumus pret abu Ziemeļvalstu uzņemšanu NATO.

Dānijā reģistrēts pirmais pērtiķu baku saslimšanas gadījums, pirmdien paziņoja Veselības ministrija.

Igaunijas Drošības izmeklēšanas birojs pirmdien sācis 1994.gada 28.septembrī Baltijas jūrā nogrimušā prāmja Estonia vraka 3D skenēšanu.

Arheologi izrakumos Oslo vecā parkā atraduši astoņus priekšmetus ar rūnu uzrakstiem no viduslaikiem.

Šodien

Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija skatīs deputātes Regīnas Ločmeles (S) ētikas kodeksa pārkāpuma lietu.

Rīgas domes sēdē spriedīs par pašvaldības investīciju projekta “Laivu ielas un jaunas ielas izbūve Lucavsalā” īstenošanu.

Rīgas dome informēs par turpmākajiem atbalsta nosacījumiem Ukrainas bēgļiem Rīgā (LETA).

Viedokļi

Ilona Baumane – VītoliņaAMROP konsultante, LU BVEF asociētā profesore. Kara laika mācība: ienaidnieka meklēšana ir zaudējuma ceļš.

Mairita Lūse, Rīgas domes deputāte, Par!/PROGRESĪVIEČetras lietas, kas pazudušas no Dabas resursu nodokļa likuma grozījumiem.

Paplašini apvārsni

Kas bija Boriss Kinstlers – nacists vai čekas aģents? Amerikāņu žurnāliste pēc daudziem gadiem meklē atbildes par savu latviešu vectēvu.

Mostieties, zelta torņi!

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog +11 – +16C, apmācies, bez nokrišņiem, D – DA, DR vējš 3 – 4 m/s;

accuweather +9 – +19C, apmācies, vakarā lietus, D – DA, DR vējš 3 – 4 m/s;

yr +14 – +18C, apmācies, vakarā lietus, D – DA, DR vējš 3 – 4 m/s.

Vārda dienu svin:

Anšlavs, Junora

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu