Atkal izvēlas čehu vilcienus; Meja parlamentam piedāvā kompromisu; hokejisti uzvar un pamet PČ

Prognozē reputācijas problēmas

Trešo reizi pārvērtējot pasažieru vilcienu iepirkumu konkursa rezultātus, a/s Pasažieru vilciens tiesības piegādāt 32 jaunus elektrovilcienus atkārtoti deva čehu uzņēmumam Škoda Vagonka par 241 888 753 eiro. Satiksmes ministrs Linkaits (JKP) prognozēja, ka arī šis lēmums tiks apstrīdēts. Turklāt vilcienu iepirkumā izmantot ES fondu līdzekļus varētu liegt uzņēmuma Škoda reputācija pēc nelikumībām Rīgas satiksmes iepirkumos.

Jauni varianti

Lielbritānijas valdība atbalstīja premjerministres Mejas piedāvāto jauno izstāšanās no ES vienošanās likumprojektu. Tajā iekļauti vairāki kompromisi – garantijas strādājošajiem, apkārtējās vides aizsardzība un kompromiss Īrijas muitas jautājumā. Ja Lielbritānijas parlaments apstiprinās jauno vienošanos, viņi varēs balsot par ierosinājumu sarīkot otru referendumu par izstāšanos no ES, otrdien paziņoja Meja.

Pēdējā ar uzvaru

Latvijas hokeja izlase otrdien Pasaules čempionātā ar 4:1 pārspēja Norvēģijas izlasi un turnīru noslēdza 10. vietā. Ir noskaidrotas astoņas komandas, kas cīņu par medaļām turpinās ceturtdaļfinālā. Pasaules čempionāts Slovākijā beigsies svētdien.

Vēl

OECD otrdien publiskoja prognozi, ka Latvijā gaidāma lēnākā ekonomikas izaugsme starp Baltijas valstīm – Latvijas IKP gan šogad, gan nākamgad pieaugs par 2,7%.

Otrdien Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisija virzīšanai uz otro lasījumu atbalstīja Valsts kontroles pilnvaru paplašināšanu, lai tā varētu piedzīt pretlikumīgi iztērētu valsts naudu.

Aizsardzības ministrija 5. maijā pasūtījusi 84 mm munīciju par četriem miljoniem eiro prettanku ieročiem Car Gustav.

KNAB 15. maijā nosūtīja krimināllietas materiālus prokuratūrai kriminālvajāšanas sākšanai pret trim personām par kukuļošanu Rīgas centrāltirgū.

Ukrainā pirmstermiņa parlamenta vēlēšanas notiks 21. jūlijā.

27.maijā Austrijas parlamentā notiks uzticības balsojums valsts kancleram Kurcam, kurš otrdien atlaida labējo Brīvības partiju pārstāvošo iekšlietu ministru. Pēc tam demisionēja visi Brīvības partijas ministri.

Otrdien turpinājās meža ugunsgrēka ierobežošana Kandavas pagastā, kur mežā sprāga kara laika lādiņi. Ugunsgrēks jau aptveris vairāk nekā 10 hektāru.

Pirmdien 70 gadu vecumā miris austriešu uzņēmējs un trīskārtējs autosacīkšu F1 pasaules čempions Nikijs Lauda.

Baltijā un ziemeļvalstīs

Igaunijas Reformu partija rosinās izteikt neuzticību iekšlietu ministram un galēji labējās EKRE līderim Martam Helmem par Igaunijas reputācijas graušanu un drošības apdraudēšanu.

Bijušā VDK darbinieka advokāts pirmdien pārsūdzēja Eiropas Cilvēktiesību tiesas spriedumu, ka padomju varas represijas pret Lietuvas nacionālajiem partizāniem bija genocīds.

Galēji labējā partija Zviedrijas demokrāti svētdien no EP kandidātu saraksta izslēdza Kristinu Vinbergu, vainojot viņu nelojalitātē.

Dānijas premjerministrs Rasmusens rosinājis mainīt Šengenas sistēmu, jo viņa pārstāvētā Liberālā partija vēlas, ka dalībvalstis pašas kontrolē valsts robežas.

Pirmdien Norvēģija un Ķīna parakstīja jaunu līgumu par norvēģu lašu eksporta palielināšanu uz Ķīnu.

Šodien

Sākas iepriekšējā balsošana EP vēlēšanās – savu balsi var atdot no plkst.17 līdz 20.

Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija spriedīs par Valsts prezidenta amata kandidātu atbilstību likumam.

Notiks Rīgas domes Satiksmes un transporta lietu komitejas sēde, kurā spriedīs par ielu laistīšanu un ielu remontiem.

Viedokļi

Kaspars Iesalnieks, KPMG IT konsultāciju vadītājs. Lielākie kiberdrošības izaicinājumi pašvaldībās.

Eva Cela, RSU studiju programmas Māszinības vadītāja. Medicīnas māsu profesija pārmaiņu ceļa sākumā.

Paplašini apvārsni

Pirms 30 gadiem nogalināja Zviedrijas premjerministru Ūlofu Palmi, bet slepkavu neatrada. Vai jauni pierādījumi var pielikt punktu izmeklēšanai?

Kompromats Ibizā

Vācu žurnālisti skaidro, kā tika nofilmēts video, kas izraisīja Austrijas valdības krīzi.

3 laika prognozes Rīgai:

meteoprog +15 – +27C, negaisa mākoņi un lietus, ZR vējš 2 – 3 m/s;

accuweather +14 – +25C, iespējams negaiss, ZR vējš 1 – 4 m/s;

 yr +16 – +25C, saule mīsies ar mākoņiem, ZR vējš 1 – 4 m/s.

Vārda dienu svin:

Emīlija

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu