Atjauno lietu pret Truksni; atbrīvo apcietināto Strodu; Tramps vēlas Ķīnas palīdzību pret Baidenu

Turpinās

Jūrmalas domes priekšsēdētājs Gatis Truksnis. Foto: Evija Trifanova, LETA

Ģenerālprokuratūra ceturtdien informēja, ka ir likusi atjaunot lietu pret Jūrmalas mēru Gati Truksni par ZZS nelikumīgu finansēšanu. Prokuratūra 5. septembrī izbeidza pērn KNAB pret Truksni sākto kriminālvajāšanu lietā par iespējamo partijas No sirds Latvijai un ZZS nelikumīgu finansēšanu lielā apmērā. Tagad lieta būs jāatajuno un kriminālvajāšana jāatsāk.

Atbrīvots no amata un apcietinājuma

KNAB ceturtdien atbrīvoja no policijas izolatora Latvijas valsts ceļu bijušo valdes locekli Edgaru Strodu un uzņēmēju Armandu Zeihmani, kurus  aizturēja otrdien. KNAB rīcībā esošie fakti norāda, ka Strods 2017. un 2018. gadā, iespējams, ļaunprātīgi izmantoja dienesta stāvokli mantkārīgā nolūkā – sniedza iespējamiem iepirkumu pretendentiem informāciju par valsts akciju sabiedrības plānotajiem iepirkumiem autoceļu uzturēšanā un atjaunošanā. Satiksmes ministrijas vadība otrdien atbrīvoja viņu no amata.

Atbalss arī Latvijā

ASV prezidents Tramps ceturtdien paziņoja, ka arī Ķīnai būtu jāizmeklē viņa iespējamais konkurents prezidenta vēlēšanās nākamgad Džo Baidens. Pirms tam viņa prasība to darīt Ukrainai, ko apstiprināja Baltā nama publicētais Trampa un Ukrainas prezidenta Zelenska telefonsarunas atšifrējums, kļuva par iemeslu ASV Kongresa pagājušo trešdien sāktajai impīčmenta izmeklēšanai. Baidena dēla darījumos Ukrainas un ASV varasiestādes līdz šim nav atklājušas neko nelikumīgu. Ceturtdien internetā nopludinātie Hantera Baidena firmas dokumenti liecina, ka nauda tai skaitīta arī caur Latvijas banku PrivatBank.

Vēl

Partija Latvijas attīstībai ceturtdien informēja, ka tai pievienojušies aizsardzības ministrs Artis Pabriks un no apvienības Attīstībai/Par! ievēlētais EP deputāts Ivars Ījabs. ZZS Saeimas frakcijas deputāti ceturtdien iesniedza lēmuma projektu par neuzticības izteikšanu izglītības ministrei Ilgai Šuplinskai (JKP), kura esot pieņēmusi prettiesisku lēmumu par LU rektoru Muižnieku. Saeima ceturtdien pirmajā lasījumā atbalstīja Nekustamā īpašuma valsts kadastra likuma grozījumus, kuri paredz iesaldēt kadastrālās vērtības uz vēl vienu gadu – līdz 2021. gada sākumam. Valsts sekretāru sanāksmē izsludinātie grozījumi pilsētas un novada domes vēlēšanu likumā paredz, ka pēc novadu reformas deputātu skaits vietvarās varētu samazināties no 1614 līdz 705. Eiropas Parlamenta Brexit koordinācijas grupa ceturtdien noraidīja jaunāko Lielbritānijas valdības priekšlikumu par izstāšanās līguma izmaiņām, kuras apdraudētu Īrijas miera procesu. Parīzē ceturtdien policijas centrālajā ēkā vīrietis ar nazi nogalināja četrus policistus, pirms viņu nošāva.

Šodien

LU Dabas mājā notiek forums Pret vēzi – kopā un bez bailēm. Rīgas Motormuzejā pasniedz Amerikas Latviešu apvienības stipendijas ģimenēm un studentiem. Vidzemes koncertzālē Cēsis notiek IT konference Share IT.

Viedokļi

Iveta Liniņa, Biznesa augstskolas Turība studiju programmas Mārketings un tirdzniecības vadība direktore. Klientam vienmēr nav taisnība Cehs.lv. Atklāti par filmu Jelgava 94 – kas vieniem kultūra, otriem fizkultūra

Kultūra

4. oktobrī Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā atklās 15. starptautiskā glezniecības simpozija Mark Rothko 2019 grupas izstādi. 5. un 6. oktobrī notiks Liepājas teātra visiszrādes Nacionālajā teātrī Rīgā. No 5. oktobra Rīgas biržā varēs apskatīt Latvijas Nacionālā mākslas muzeja kolekcijas izstādi 19. gadsimta marīnas. No 5. līdz 12. oktobrim Rīgas biržā un Hanzas peronā notiks festivāls Skaņu mežs. 5. un 6. oktobrī Latvijā norisināsies Eiropas Putnu vērošanas dienu pasākumi.

Ir aktuāli

Apmeklē IR darbnīcas un iegūsti jaunas zināšanas: 08.10.2019. Kā savienot sociālo tīklu komunikāciju ar reklāmu? Darbnīca ar Irbi Katrīnu Zolneroviču. 11.10.2019 Mērķu darbnīca ar Olgu Kotovu. 17.10.2019 Jaunākās tendences iedarbīgu e-pastu rakstīšanā angļu valodā. Darbnīca ar Aigu Veckalni.

Paplašini apvārsni

Ceļi klūst drošāki braucējiem, taču bīstamāki gājējiem. Kāpēc automašīnas nogalina arvien vairāk kājāmgājēju?

Velosportisti izglābj briedi

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog +6 – +9C, apmācies, brīžiem skaidrosies, iespējams īslaicīgs lietus, Z – ZA vējš 2 – 4 m/s; accuweather 0 – +9C, lielākoties apmācies, brīžiem lietus, ZA vējš 3 – 4 m/s; yr +4 – +8C, apmācies, pēcpusdienā var līt, A – ZA vējš 1 – 3 m/s.

Vārda dienu svin:

Dmitrijs, Francis, Modra

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu