Atbalsta Brexit projektu; griesti telefonzvanu cenai; plūdu kompensācijas infrastruktūrai

Meja pierunā savu valdību

Lielbritānijas valdība trešdien pēc piecu stundu vētrainām debatēm atbalstīja otrdienas vakarā Briselē starp Lielbritānijas un Eiropas Savienības sarunvežiem panākto vienošanos par Brexit līguma nosacījumiem. Pēc garām un grūtām sarunām pusēm ir izdevies atrisināt vienu no galvenajiem jautājumiem – robežjautājumu starp Īriju un Ziemeļīriju.

Prognozējamai saziņai.

Eiropas Parlaments trešdien apstiprināja jaunus telekomunikāciju noteikumus, kuri nosaka Eiropas Savienības iekšzemes zvanu cenu griestus, padarīs iespējamu 5G tīklu izbūvi un radīs ārkārtas gadījumos izmantojamu brīdināšanas sistēmu. Pārrobežu zvani ES iekšienē nedrīkstēs būt dārgāki par 19 centiem minūtē, īsziņas — par 6 centiem.

Plūdu kompensācijas infrastruktūrai.

Lielākā daļa no Eiropas Parlamenta Latvijai otrdien piešķirtajiem 17,73 miljoniem eiro pērnā gada plūdu radīto zaudējumu novēršanai paredzēti valsts meliorācijas sistēmu sakārtošanai, nevis privātpersonām, trešdien paskaidroja Zemkopības ministrija.

Vēl

Itālijas valdība atteikusies veikt būtiskus grozījumus savā nākamā gada budžeta plānā, ko pieprasīja Eiropas Komisija. EK plašākus komentārus par to sola pēc nedēļas.

Trešdien Vašingtonā Eiropas Parlamenta deputāte un Latvijas Tautas frontes dibinātāja Sandra Kalniete saņēma Trumena – Reigana Brīvības medaļu.

Zviedrijas parlaments trešdien noraidīja moderātu līdera Ulfa Kristersona ierosināto mazākuma valdību.

Protestēdams pret otrdien panākto pamieru ar Gazas joslas kaujiniekiem, Izraēlas aizsardzības ministrs Avigdors Lībermans trešdien paziņoja par atkāpšanos no amata.

Veselības ministre Anda Čakša (ZZS) trešdien parakstīja starpnozaru sadarbības memorandu par ēnu ekonomikas apkarošanu veselības nozarē.

Lielbritānijas Ārlietu ministrija otrdien ierindoja Zviedriju augstākajā terora draudu līmenī no visām Skandināvijas valstīm.

Koalīcijas veidošana

Apvienība Attīstībai/Par! un Nacionālā apvienība trešdien nolēma izstāties no Jaunās konservatīvās partijas līdera Jāņa Bordāna vadītajām valdības veidošanas sarunām. Attīstībai/Par! līderis Daniels Pavļuts partijas biedriem nosūtīja vēstuli, kurā skaidroja lēmuma iemeslus — savstarpējas uzticēšanās un cieņas deficītu. Valdības veidošanas procesu norakušas “vecās oligarhiskās partijas”, preses konferencē sacīja Bordāns. Partiju apvienība Jaunā Vienotība arvien uzskata, ka valdības veidošana būtu jāuzņemas kādam no tā saucamajiem jaunajiem politiskajiem spēkiem. Valsts prezidents Raimonds Vējonis atsauks Bordāna nomināciju premjerministra amatam un sarunas par iespējamo nākamo kandidātu turpinās pēc svētkiem.

Šodien

Valsts prezidents Raimonds Vējonis paraksta rīkojumu, ar kuru oficiāli atsauc Jāņa Bordāna (JKP) nomināciju premjerministra amatam. (LETA)

Tautas frontes muzejs sadarbībā ar Konrāda Adenauera fondu rīko sarīkojumu-diskusiju No etniskās konfrontācijas uz minoritāšu kopdarbību Latvijas neatkarības atjaunošanā.

Laukumā pie tirdzniecības centra Origo atklāj brīvdabas foto izstādi Rīga 100 gados.

Viedokļi

Roberts Fūrmanis, Latvijas Ārstu biedrības valdes loceklis, NMPD brigādes ārsts. Par ārkārtas medicīnisko stāvokli NMPD un Veselības ministrijas rīcību.


Dainis Īvāns, publicists. Ar garu pret ‘vistu karu’?

Paplašini apvārsni

Šonedēļ žurnālā IR

Kas nākotnē gaida valsts simtgadē dzimušu latvieti?

Valsts prezidents intervijā: “Partijas un kandidāti nokaitināja mani.”

Niagāras ūdenskritums kļūs sarkanbaltsarkans?

Ar Latvijas karogu Šveicē

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog 6 – 7C, apmācies, brīžiem skaidrosies, D – DR vējš 1 – 3 m/s

accuweather 3 – 8C, lielākoties apmācies, D vējš 2 – 4 m/s

yr 6 – 8C, apmācies, bez nokrišņiem,  D vējš 1 – 2 m/s

Vārda dienas svin:

Leopolds, Undīne, Unda

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: svarigakais@irir.lv

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu