ASV un Ķīna paceļ tarifus; top Ziemeļmaķedonija; zemnieki prasa izsludināt ārkārtas situāciju

Muitas tarifu karš

ASV prezidents Tramps piektdien paziņoja par 25% muitas tarifu noteikšanu Ķīnas precēm vairāk nekā 50 miljardu dolāru vērtībā. Ķīna sestdien apstiprināja atbildes pasākumus – tādu pašu ievedmuitas likmi par tādu pašu kopējo summu 659 precēm no ASV. Trampa politiku kritizēja gan ASV sabiedrotie, gan Starptautiskais Valūtas fonds.

Jauns nosaukums

Grieķija un Maķedonija svētdien parakstīja vienošanos, ka turpmāk Maķedonijas Republiku sauks par Ziemeļmaķedonijas Republiku. Lai vienošanās stātos spēkā, tā jāratificē abu valstu parlamentiem un jāapstiprina referendumā Maķedonijā. Atēnas līdz šim iebilda pret ziemeļu kaimiņvalsts nosaukumu, kurš varot norādīt uz teritoriālām pretenzijām pret Grieķiju. Vienošanās dos iespēju Maķedonijai tikt uzaicinātai iestāties NATO un sākt sarunas par dalību ES.

Sausuma dēļ vēršas valdībā

Lielā un ilgstošā sausuma dēļ Ventspils un Kuldīgas novada pašvaldības vērsās Ministru kabinetā ar lūgumu izsludināt ārkārtas situāciju lauksaimniecībā uz 12 mēnešiem. Pašvaldības arī rosina finansiāli atbalstīt novada zemniekus.

Vēl

Ar novadu sadziedāšanos Rīgas centrā un gājienu sestdien atklāja folkloras festivālu Baltica.

Restorānu tīkls Vairāk saules sestdien atsāka savu darbību un ir iegādājies jaunus kases aparātus.

Nacionālie bruņotie spēki iegādājās 6×6 bezceļa transportlīdzekļus 11 miljonu eiro vērtībā.

Iekšējās drošības birojs lūdza prokuratūru divos kriminālprocesos sākt kriminālvajāšanu pret divām Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes amatpersonām un vienu šīs pārvaldes darbinieku par valsts degvielas piesavināšanos.

Meksikas futbolisti svētdien Pasaules kausa mačā negaidīti ar 0:1 uzvarēja pašreizējo pasaules čempioni Vācijas futbola izlasi.

Svētdien Spānijas Valensijas ostā ieradās pirmie palīdzības organizācijas kuģi ar migrantiem, kuriem neļāva piestāt ne Itālijā, ne Maltā.

ASV Ņūdžersijas štata galvaspilsētā Trentonā svētdien kultūras festivālā notika apšaude. Tika ievainoti 22 cilvēki un viens no uzbrucējiem nogalināts, bet otrs ir aizturēts.

Vēlēšanas

Partiju apvienībā Jaunā Vienotība iestājās Jēkabpils reģionālā partija. To sestdien apstiprināja apvienības kopsapulcē. Sestdien apvienība vēl nenosauca sarakstu līderus Saeimas vēlēšanās, jo gaida Latgales partijas lēmumu par sadarbību. Apvienību patlaban veido piecas partijas.

Svētdienas skandāli

TV3 raidījums Nekā personīga svētdien stāstīja, ka no apcietinājuma pret 30 000 eiro lielu drošības naudu izlaista restorāna Vairāk saules galvenā grāmatvede un šefpavārs, bet IT speciālists atstāts apcietinājumā. Intervijā prezidents Vējonis teica, ka augstākajos amatos vajag noteikt principu – viens cilvēks amatu var ieņemt ne vairāk kā divas reizes. Raidījums arī stāstīja par neskaidrību ar miljardu vērto Latvijas dzelzceļa elektrifikācijas projektu. Tāpat raidījums ziņoja, ka valdības darba grupas eksperti atzina – OIK sistēmu atcelt nav iespējams.

LTV raidījums de facto stāstīja, cik kontrolēti notiek ABLV bankas likvidācija. Raidījums arī skaidroja, kas vienoja advokātu Mārtiņu Bunku un jau vairāk kā pusgadu bez vēsts pazudušo būvuzņēmēju Andri Bojāru. Raidījums arī pētīja, kādām publicitātes kampaņām tiek tērēta valsts uzņēmuma Latvijas Valsts meži nauda.

Šodien

Sāksies IV Pasaules latviešu zinātnieku kongress, kas ilgs trīs dienas.

Latvijā valsts vizītē ieradīsies Īrijas prezidents Maikls Daniels Higinss.

Mežaparkā atklās Lielās estrādes pirmo atjaunošanas posmu (LETA).

Viedokļi

Gatis Krūmiņš, Vidzemes augstskolas rektors. Nacionālā zinātne – luksusa prece vai nācijas pastāvēšanas priekšnosacījums.

Jānis Neimanis, Satversmes tiesas tiesnesis. Pašvaldības domes deputāta runas un jautājumu tiesības.

Paplašini apvārsni

Kā vadītājam darbā motivēt visus, kuri nav “zvaigznes” darbā.

Kas notiek ozolu alejā?

Kā arboristi nomaina zemi ozolu alejā pie Nacionālā teātra.

3 laika prognozes Rīgai:

Vārda dienas svin:

Alberts, Madis

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu