ASV sankcijas Latvijas bankai; Silovs ieslido 4. vietā; Kims pateicas Dienvidkorejai

Vēršas pret ABLV Bank

ASV Finanšu ministrijas pāraudzībā esošais Finanšu noziegumu novēršanas tīkls ( FinCEN ) aizliedza Latvijas trešajai lielākajai bankai ABLV Bank sniegt korespondentkontu pakalpojumus. Banku ASV vaino palīdzības sniegšanā Ziemeļkorejas kodolieroču programmai, kā arī par nelegālām darbībām Azerbaidžānā, Krievijā un Ukrainā. ASV uzskata, ka Latvijas banka ir padarījusi naudas atmazgāšanu par uzņēmējdarbības pamatu. FKTK paziņoja, ka banka turpina darbu.

Labs rezultāts

Otrdien Latvijas ātrslidotājs Haralds Silovs Phjončhanas spēlēs 1500 m distancē izcīnīja 4. vietu. Tas līdz šim ir labākais rezultāts pašam Silovam, kā arī Latvijas olimpiskajai komandai. Silovam šīs ir trešās olimpiskās spēles.

Pateicas Dienvidkorejai

Ziemeļkorejas līderis Kims Čenuns pateicās Seulai par viņa māsas uzņemšanu Phjončhanas ziemas olimpisko spēļu laikā un aicināja uz attiecību uzlabošanos ar Dienvidkoreju. Pēc spēlēm Ziemeļkoreju plāno apmeklēt Starptautiskās Olimpiskās komitejas prezidents Tomass Bahs. Tomēr Vašingtona neatteiksies no sankcijām pret Ziemeļkoreju, līdz tā nebūs atteikusies no kodolieročiem.

Vēl

Minskas vienošanās trešajā gadadienā ASV otrdien pieprasīja Krievijai izbeigt karu Ukrainā un paziņoja, ka Krievijai noteiktās sankcijas paliks spēkā līdz Ukrainas suverenitātes atjaunošanai.

Vācijas sociāldemokrātu vadītājs un kanclera amata kandidāts Šulcs otrdien paziņoja, ka atkāpjas no partijas līdera amata.

Augstākā tiesa uzdeva no nākamā gada apturēt prettiesisko Rīgas satiksmes un pilnsabiedrības Rīgas mikroautobusu satiksme papildvienošanos par paaugstināta servisa pakalpojumu līguma termiņa pagarināšanu.

Par Daugavpils Universitātes rektori otrdien ievēlēja augstskolas Pedagoģijas un pedagoģiskās psiholoģijas katedras vadītāju, profesori Irēnu Kokinu.

Krievijas izmeklētāji otrdien paziņoja, ka lidsabiedrības Saratov Airlines lidmašīnas avārija svētdien varēja notikt apledojušu ātruma mērinstrumentu dēļ.

Dienvidāfrikas valdošā partija Āfrikas Nacionālais kongress (ANC) otrdien nolēma pieprasīt pašreizējā prezidenta Džeikoba Zumas atkāpšanos.

Baltijā un ziemeļvalstīs

Igaunijas aizsardzības spēku infrastruktūras uzlabošanai nākamajos četros gados tiks investēti 96 miljoni eiro.

Atkārtotu pārkāpumu dēļ Krievijas telekanāla RTR Planeta retranslāciju Lietuvā var aizliegt uz gadu līdz pusotram, otrdien paziņoja Lietuvas Radio un televīzijas komisijas priekšsēdētājs.

Dažas nedēļas pēc izraidīšanas no Somijas patvēruma meklētāju nogalināja Irākā, uz kurieni grasās repatriēt arī šā cilvēka meitu.

Stokholmā otrdien sākās tiesas prāva pret Uzbekistānas pilsoni Akilovu, kurš atzina savu vainu pērnā gada aprīlī sarīkotajā Stokholmas teroraktā.

Dānijas karalienes Margarētas vīru princi Henriku (83) otrdien no slimnīcas, kurā viņš ārstējās kopš janvāra beigām, pārveda uz Fredensborgas pili, lai tur viņš “pavadītu pēdējās dienas”.

Līdz 2040. gadam Norvēģijā būs vajadzīgs divreiz vairāk medicīnas māsu nekā patlaban, liecina jaunākais Veselības direktorāta ziņojums.

Šodien

Rīgas Vidzemes priekšpilsētas tiesa pārskatīs bijušā maksātnespējas procesa administratora Māra Sprūda drošības līdzekli (LETA).

Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas deputāti vērtēs situāciju slimnīcās, kuras nodrošina bērnu un pusaudžu psihoneiroloģisko aprūpi.

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera informēs par obligātās iepirkumu komponentes apjoma samazināšanas pētījumu (LETA).

Viedokļi

Ivo Krievs, Eiropas personas datu aizsardzības speciālists. Mazo uzņēmēju lielie izaicinājumi datu regulas ieviešanā.

Lolita Tomsone, Rīgas Laiks. Kam pieder Jeruzaleme.

Paplašini apvārsni

Nauda piesaista jaunās sievietes Ukrainā — vienā no nabadzīgākajām Eiropas valstīm. Tā ātri kļuvusi par vietu, kur strauji aug surogātmāšu skaits.

Basām kājām sniegā

Jelgavas 4. vidusskolā fizkultūras skolotāja aizrauj ar baskāju skrējienu sniegā.

3 laika prognozes Rīgai:

meteoprog  -4 —0, apmācies, bez nokrišņiem, D—DA, A—DA vējš 2—3 m/s;

accuweather 0 C, mainīgs mākoņu daudzums, D—DA, A—DA vējš 2—3 m/s;

yr  -3 —1 C, mākoņains, D—DA, A—DA vējš 2—3 m/s.

Vārda dienas svin:

Valentīns

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: svarigakais@irir.lv

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu