ASV piešķir miljardu Donbasa aizsardzībai; Izraēla ES piegādās gāzi; atzīst par ģimeni

NATO gatavo jaunu palīdzību

ASV prezidents Baidens trešdien paziņoja, ka Ukrainai papildu piešķirs miljardu dolāru palīdzību Donbasa aizsardzības nostiprināšanai. Palīdzība ietver papildu artilērijas un krasta apsardzes līdzekļus, kā arī munīciju un raķešu sistēmas. ASV arī sniegs 225 miljonu dolāru lielu humāno palīdzību Ukrainai. NATO Madrides samitā mēneša beigās varētu apstiprināt jaunu militārās palīdzības paketi Ukrainai, trešdien teica NATO ģenerālsekretārs Stoltenbergs. Ukraina paziņojusi, ka saņēmusi tikai 10% no Rietumiem prasītā ieroču daudzuma. Par spīti Krievijas apšaudēm Ukrainas spēki trešdien kontrolēja Severodoneckas rūpniecisko rajonu. Tur rūpnīcas Azot teritorijā joprojām atrodoties iesprostoti civiliedzīvotāji. Veidojoties ārkārtas situācija ūdens un pārtikas trūkuma dēļ, paziņojis pilsētas mērs.

Mazina atkarību no Krievijas

Lai mazinātu ES atkarību no Krievijas enerģētikas nozarē, Brisele trešdien noslēdza vienošanos ar Izraēlu un Ēģipti par dabasgāzes importu. Gāze no Izraēlas tiks piegādāta pa cauruļvadu uz Ēģiptes sašķidrinātās gāzes termināli Vidusjūrā. Tur daļa gāzes tiks sašķidrināta un transportēta ar tankkuģiem uz Eiropas krastiem.

Jau ceturtais tiesas spriedums

Administratīvā rajona tiesa trešdien atzina vēl vienu seksuālo minoritāšu pāri par ģimeni – starp abām pieteicējām pastāv ģimenes attiecības Satversmes 110.panta izpratnē. Spriedumu var pārsūdzēt. Publiski pieejamā informācija liecina, ka prasību tiesā iesniegušas Jana Jarinovska un Lilita Poriete. Šī lieta kļuvusi par ceturto, kurā viendzimuma pāris tiek atzīts par ģimeni.

IR aktuāli

Kārlis Šmits, kurš Pasaules Bankā vada Austrumeiropas ekonomiskās politikas programmu, skaidro, kāpēc «Māršala plāns» Ukrainai šobrīd nav prioritāte.

Diriģents, skolotājs, Rīgas Doma kora skolas izveidotājs Jānis Erenštreits, kuram šogad aprit 80, intervijā stāsta par izjūtām, gaidot jubileju, talantīgiem bērniem un līvu saknēm.

Kā auguši Rīgas Zoodārzā dzimušie lauvēni Teika un Varis, un kāds ir plēsīgo dzīvnieku kopēja darbs?

Vēl

VID atklājis vairāk nekā 400 gadījumu, kad mēģināts pārkāpt pret Krieviju un Baltkrieviju noteiktās sankcijas.

NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupa Latvijā trešdien atzīmēja piecu gadu jubileju. Karavīrus uzrunāja prezidents Levits, bet līdzšinējo komandieri Danu Ričelu nomainīja Džesijs van Eiks.

Saeimas Ārlietu komisija trešdien lēma rosināt 12 Latvijas un Baltkrievijas divpusējo līgumu izbeigšanu, denonsēšanu vai apturēšanu.

Eiropas Komisija trešdien sāka pārkāpuma procedūru pret Lielbritāniju, jo tās valdība pieņēma likumu, kas groza pēc Brexit pieņemto līgumu par tirdzniecību ar Ziemeļīriju.

Rīgas Sv.Pētera baznīcas pārvaldes 22 darbiniekiem no trešdienas – mēnesi ātrāk nekā plānots – bija jāpamet darbs. Baznīca bez atlīdzības nodota LELB un LELB Vācu draudzes izveidotajam Pētera baznīcas nodibinājumam.

Vīrietim, kurš maija beigās nodarīja miesas bojājumus puisim ar Ukrainas karogu, piespriests 200 stundu sabiedriskais darbs.

Trešdien tiesa sāka skatīt būvnieku karteļa lietu. Konkurences padome pirms gada par karteļa veidošanu ar 16 miljonu eiro sodīja 10 uzņēmumus. Tikai viens no tiem atzina vainu.

Šodien

Saeimas pavasara sesijas noslēguma sēdē uzrunu teiks prezidents Levits.

Laukumā pie tirdzniecības centra Origo varēs ziedot asinis un noklausīties koncertu par godu Pasaules asinsdonoru dienai.

Vācijas pilsētā Eslingenā sāksies Eslingenas dziesmu svētku 75.gadadienas atzīmēšanas pasākumi.

Viedokļi

Akims Savruckis, Eiropas Tālmācības vidusskolas 11. klases audzēknis. Ja nepaužam savu nostāju, mums nav tiesību sūdzēties.

Mārtiņš Tīdens, Liepājas domes izpilddirektora vietnieks īpašumu jautājumos. Valsts un pašvaldību ēku atjaunošana ir svarīga investīcija un piemērs.

Paplašini apvārsni

Kā pareizi audzināt bērnu – visu atļaujot vai disciplinējot?

Tas tik ir suns!

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog +10 – +20C, apmācies, bez nokrišņiem, R – DR vējš 4 – 5 m/s;

accuweather +13 – +21C, mākoņi un saule, iespējams lietus, R – DR vējš 2 – 4 m/s;

yr +14 – +23C, saule mīsies ar mākoņiem, R – DR, Z vējš 2 – 4 m/s.

Vārda dienu svin:

Justīne, Juta

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu