ASV Krievijai sola rakstiskas atbildes; nejaudā testēt Covid inficētos; medaļas kamaniņu braucējiem

Briti: Krievija gatavo apvērsumu Ukrainā

ASV piektdien Ženēvā Krievijai piedāvāja jaunu prezidentu Baidena un Putina tikšanos, lai apturētu Krievijas karaspēka pulcēšanos pie Ukrainas robežām. ASV valsts sekretārs Blinkens paziņoja, ka Vašingtona un tās sabiedrotie nākamnedēļ ir gatavi rakstiski atbildēt Krievijai par NATO paplašināšanos nākotnē un citiem Krievijas punktiem, taču nevarot būt kompromiss par valstu izvēli iestāties aliansē. Lielbritānija svētdien paziņoja, ka Krievija gatavo apvērsumu Ukrainā, lai vadībā ieliktu promaskavisku līderi. Tāds esot bijušais Ukrainas deputāts Jevgēņijs Muravjovs. Kamēr Ženēvā notika sarunas, Krievija izsludināja jaunas militārās mācības Melnajā jūrā. Blinkens arī paziņoja, ka ASV Ukrainai piešķirs 650 miljonu dolāru lielu militāro palīdzību. Baltijas valstis sūtīs Ukrainai prettanku un zenītraķetes. Pirmdien Briselē ES ārlietu ministri spriedīs par papildu brīdinājumu Krievijai.

Rekordliels inficēto skaits

Pēdējā diennaktī Latvijā reģistrēti 4753 Covid-19 inficētie, miruši divi cilvēki. Slimnīcās diennakts laikā pacientu skaits pieaudzis no 663 līdz 719. Vēl vairāk saslimušo diennaktī – 5789 – reģistrēts sestdien, miruši 11; bet rekordliels inficēto skaits bija piektdien – 5972, deviņi mirušie. Svētdien kavējās iedzīvotāju testu rezultātu saņemšana, jo sakarā ar lielo pieprasījumu esot gandrīz izsmelta laboratoriju kapacitāte. Pagājušajā nedēļā no pirmdienas līdz piektdienai 42% jeb vairāk nekā 10 000 no Latvijā ar Covid-19 reģistrētajiem inficētajiem bijuši bērni un jaunieši vecumā līdz 19 gadiem. Īpaši augsts saslimstības līmenis ir Pierīgā.

Visa kaluma medaļas

Latvijas kamaniņu braucēji Elīna Ieva Vītola, Kristers Aparjods un Mārtiņa Bota un Roberta Plūmes divnieks svētdien Sanktmoricā Šveicē komandas stafetes sacensībās izcīnīja zelta medaļu Pasaules kausa sezonas pēdējā posmā, kas vienlaikus bija Eiropas čempionāts. Individuāli Aparjods sestdien ieguva sudrabu, bet Bots/Plūme – bronzu. Arī Vītola svētdien izcīnīja bronzas medaļu. Zelta medaļa svētdien arī Pasaules čempionātā bobslejā junioriem Dāvja Kaufmaņa bobsleja četriniekam.

IR aktuāli

Kinozinātnieks Viktors Freibergs uzrakstījis Viktora otro grāmatu. Tā vēsta par zīmēm, kas slēpjas kino. Ja viņam būtu jāuzņem filma par sevi, kas tajā būtu?

Vēl

Prezidents Levits piektdien iesniedza Saeimai grozījumus likumā, kas paredz pārtraukt valsts finansējuma izmaksu partijām, kuru Saeimas frakcijas izjūk.

Miris vēsturnieks un holokausta pētnieks Andrievs Ezergailis. Viņš dzimis 1930. gadā un bija viens no pazīstamākajiem latviešu vēsturniekiem pasaulē.

Ar 2022./2023.mācību gadu plāno paaugstināt centralizēto eksāmenu rezultātu slieksni, piektdien informēja izglītības un zinātnes ministre Muižniece (JKP). Nākamgad vidējās izglītības atestātu varēs iegūt ar 10% vērtējumu CE.

No amata atkāpies Vācijas Jūras spēku viceadmirālis Kajs Ahims Šonbahs, kurš piektdien konferencē teica, ka Putins pelnījis cieņu, bet Kijeva nekad neatgūs anektēto Krimu.

Iekšējās drošības birojs nosūtījis lietu pret bijušo IeM informācijas centra amatpersonu kriminālvajāšanai par bezdarbību centra veiktā iepirkumā, kad līguma slēgšanas tiesības piešķirtas neatbilstošam pretendentam.

Partiju apvienības Attīstībai/Par! pārstāvju sapulcē par līdzpriekšēdētājiem ievēlēti veselības ministrs Pavļuts, kā arī vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Plešs.

Piektdien lasītāji nesaņēma vairākus reģionālos un nacionālos laikrakstus, jo ceturtdien tipogrāfijā Mūkusala bija izcēlies ugunsgrēks. Avīzes lasītāji saņems pirmdien.

Svētdienas skandāli

TV3 raidījums Nekā personīga stāstīja, ka caur Latviju turpinās Baltkrievijas lētā spirta eksports uz Eiropu. Raidījums noskaidroja, ka Veselības inspekcija un tiesas pacientu sūdzības pārbauda pavirši un formāli. Raidījums arī atklāja, ka bijušais iekšlietu ministrs Ģirģens amatu atstājis kopā ar dārgu dienesta telefonu. Par telefona iespējamu izblēdīšanu tiesā bijušo Iekšlietu ministrijas Informācijas centra vadītāju.

LTV raidījums de facto ziņoja, ka cenu pieauguma krīzes risināšanai valstij vajadzēs gandrīz pusmiljardu eiro. Raidījums pētīja, cik būtiski ģimenes un laulību vērtību jautājumi varētu būt rudenī Latvijas pilsoņiem, dodoties pie Saeimas vēlēšanu urnām. Žurnālisti noskaidroja, ka Saeimas deputāta Ādamsona spiegošanas lietā visi aizturētie ir bijušie drošības dienestu darbinieki. Raidījums arī stāstīja, kas notiek bijušajā rūpnīcā Liepājas metalurgs un vai pilsētā var atdzimt metalurģija.

IR aktuāli

Vai šis gads jaunuzņēmumiem būs labāks par pērno, skaidro investīciju fonda Change Ventures partneris Andris K. Bērziņš.

Šodien

Prezidents paziņos Latvijas karognesēju vārdus Ziemas Olimpiskajās spēlēs Pekinā un viņiem pasniegs Latvijas karogu.

Baltijas Mediju izcilības centrs iepazīstinās ar pētījumu Mediji Baltijā. Vai mēs tiem uzticamies? (LETA).

Tiesa lems par atstādinātā Satiksmes departamenta direktora Vitālija Reinbaha turpmākajām darba attiecībām ar Rīgas domi (LETA).

Viedokļi

Edgars Čerkovskis, Ekonomikas un kultūras augstskolas studiju programmas direktors. Pāreju uz energoefektīvākiem risinājumiem kavē zināšanas un izmaksas.

Gunārs Nāgels, laikraksta Latvietis palīgredaktors. Kas mīl savus bērnus?

Paplašini apvārsni

Apzeltītais vājprāts

Navaļnija līdzgaitnieki papildina filmu par Putina pili Gelendžikā.

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog –4 – 0C, apmācies, brīžiem skaidrosies, D – DR vējš 5 – 7 m/s;

accuweather +1 – +3C, apmācies, D – DR vējš 4 – 6 m/s;

yr –1 – +2C, apmācies, D – DR vējš 4 – 6 m/s.

Vārda dienu svin:

Krišs, Ksenija, Eglons, Egle

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu