Astoņi mirušie ugunsgrēkā Rīgas centrā; inficējas koncertā; Krievija izraida Baltijas diplomātus

Nelegāls hostelis

Trešdienas rītā ugunsgrēkā nelegālā hostelī Merķeļa ielā dzīvību zaudēja astoņi cilvēki. Vēl vairākiem sniegta mediķu palīdzība, evakuēti 24 cilvēki. Dzīvoklis pārbūvēts nelikumīgi, atzina Rīgas Būvvalde, kas pieņēmusi lēmumu to slēgt. Policija hosteli apsekojusi 19 reizes sakarā ar alkohola un narkotisko vielu lietošanu. Pirms ugunsgrēka otrdien hostelī atrasts miris cilvēks. Trešdien neviena amatpersona nespēja atbildēt, kam bija jāslēdz šis hostelis, par kura nelegālo darbību zinājušas vairākas institūcijas. Policija sākusi kriminālprocesu un aizturējusi trīs cilvēkus.

967 no jauna inficētie

29 koncertzālē Cēsis 16.aprīlī notikušā koncerta Klātbūtne dalībnieki inficējušies ar Covid-19, trešdien paziņoja SPKC. Pamatā tie ir profesionālo mūzikas kolektīvu, koru un orķestru pārstāvji. Pēdējā diennaktī Latvijā reģistrēti 967 Covid-19 inficētie, miruši astoņi civēki. Trešdien saņemtas 6000 Johnson&Johnson vakcīnas devas.

Atbildes solis

Krievijas Ārlietu ministrija trešdien izraidīja septiņus diplomātus – trīs no Slovākijas, divus no Lietuvas, pa vienam no Igaunijas un Latvijas vēstniecībām. Tā ir Maskavas atbilde uz pagājušās nedēļas lēmumu izraidīt Krievijas diplomātus. Baltijas valstis un Slovākija solidarizējās ar Čehiju, kas vaino Krievijas izlūkdienesta aģentus Vrbeties munīcijas noliktavu spridzināšanā 2014.gadā.

IR aktuāli

Eksprezidents Valdis Zatlers uzskata, ka sabiedrību saliedē spēcīgi līderi, taču tādu mums pietrūkst. Viņš apbrīno cilvēku pacietību un intervijā runā par valdības kļūdām.

Vēl

Trešdien Indija paziņoja par 360 960 ar Covid-19 inficētajiem diennakts laikā, kas ir lielākais pasaulē diennakts laikā inficēto skaits.

Eiropas Parlaments otrdienas vakarā apstiprināja ES tirdzniecības vienošanos ar Lielbritāniju.

Trešdien miris Normunds Kindzulis, kurš 23.aprīlī neskaidros apstākļos Tukumā guva plašus ķermeņa apdegumus.

Trešdien Īrijas zemo cenu aviokompānijsa Ryanair vadība paziņoja, ka par 200 miljoniem ASV dolāru izveidos divu lidmašīnu bāzi starptautiskajā lidostā Rīga.

Administratīvā rajona tiesa trešdien atļāva Ekonomisko lietu tiesas tiesnesei Katarīnai Sniedzei saglabāt maksātnespējas administratores amatu. Darbība šajā jomā būs jāaptur, kamēr viņa strādā par tiesnesi.

Krievijas televīzijas kanālā RTVi, kuru rāda kabeļtīklos, pirmdienās un trešdienās būs Latvijas ziņu programma. Savukārt sestdienās būšot analītiska programma par nedēļas notikumiem Latvijā.

Bulgārijas prokuratūra trešdien paziņoja, ka izmeklē četrus sprādzienus ieroču noliktavās no 2011. līdz 2015.gadam un to saikni ar sešu Krievijas pilsoņu uzturēšanos valstī.

Burkinafaso nolaupīti un nogalināti divi Spānijas žurnālisti un Īrijas pilsonis. Viņi bija ieradušies valstī, lai veidotu dokumentālo filmu par cīņu pret malumedniekiem.

IR aktuāli

Kādas pārmaiņas Latvijā nesīs 1,82 miljardi ES Atveseļošanas fonda naudas?

Šodien

Valdība ārkārtas sēdē uzklausīs ziņojumu par veidiem, kā motivēt cilvēkus vakcinēties pret Covid-19.

LTF muzejā notiks tiešsaistes diskusija par piemiņu Černobiļas AES kodolkatastrofas 35.gadskārtai.

Pasniegs Dejas balvas.

Viedokļi

Anna AileRiga Coding school vadītāja. Perspektīvs IT darbinieks: vienlīdz svarīga personība un tehniskās zināšanas.

Artis Svece, publicists un filozofs. Par upura vainu.

IR aktuāli

Veselības ministrija pieļāvusi smagas kļūdas vakcinācijas procesa plānošanā. Ministrijas jaunā valsts sekretāre Indra Dreika sola uzlabojumus. Kādas pārmaiņas gaidāmas?

Paplašini apvārsni

Kur pirms 10 gadiem pazuda Bitcoin izgudrotājs Satoši Nakamoto?

Rozā Supermēness

Pirmdienas naktī Mēness bija pietuvojies Zemei tik tuvu, ka izskatījās sevišķi krāšņi.

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog +1 – +12C, apmācies, bez būtiskiem nokrišņiem, A – DA vējš 2 – 3 m/s;

accuweather +6 – +12C, saule mīsies ar mākoņiem, A – DA vējš 4 – 8 m/s;

yr +4 – +13C, pa dienu pārsvarā mākoņains, A – DA vējš 4 – 8 m/s.

Vārda dienu svin:

Vilnis, Raimonds, Laine

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu