Ārvalstu investori liek vidējo atzīmi; Tramps pastiprina spiedienu; PTAC soda negodprātīgu uzņēmēju

Nemainīgi pa vidam

Galvenais šķērslis ārvalstu investīciju ieplūšanai Latvijāir darbaspēka trūkums, teikts trešdien publiskotajā ikgadējā Ārvalstu investīciju vides indeksa pētījumā. Latvijas investīciju vides pievilcība 2018. gadā saglabājusies nemainīgi viduvēja – 2,5 punkti no 5. Investoru novērtējums politikas veidotāju centieniem uzlabot investīciju klimatu Latvijā pērn novērtēts tādā pašā līmenī kā 2017. gadā – ar 2,9. Valsts attieksme pret investoriem pērn gan ir uzlabojusies. Taču jaunas bažas rada Latvijas finanšu sektora iedragātā reputācija.

Vaino demokrātus

ASV prezidents Tramps savu pirmo uzrunu no Ovālā kabineta otrdienas vakarā izmantoja, lai nostiprinātu prasību celt žogu uz valsts robežas ar Meksiku. Tam nepieciešami 5,7 miljardi dolāru. Pret to iebilst opozīcijā esošo demokrātu vairākums Kongresa apakšpalātā. Kopš 22. decembra ir apturēts daudzu ASV valsts iestāžu darbs, jo Tramps neparaksta budžeta likumprojektu bez iekļautām Meksikas mūra izmaksām. Uzrunā Tramps demokrātus vainoja valdības iestāžu slēgšanā un 800 tūkstošu valsts iestāžu darbinieku atstāšanu bez algas. Lai arī iepriekš solījis izsludināt ārkārtas stāvokli uz robežas, Tramps to otrdien neizdarīja.

Aizstāv patērētājus

PTAC ar 50 000 eiro lielu sodu par negodīgu komercpraksi sodījis autostāvvietu pakalpojumu sniedzēju SIA Cityparks Latvija. Par uzņēmuma netaisnīgajiem līguma noteikumiem un nesamērīgu un netaisnīgu līgumsodu PTAC bija sūdzējušies 428 patērētāji.

Vēl

Saeimas Sociālo un darba lietu komisija trešdien atbalstīja ierosinājumu līdz 1. jūlijam atlikt veselības pakalpojumu dalīšanu divos grozos. Par to vēl jābalso Saeimai.

Ja laikus nepieņems valsts budžetu, tiks apdraudēta naudas atmazgāšanas apkarošanas plāna izpilde. To trešdien Saeimas Aizsardzības komisijā teica Kontroles dienesta vadītāja Znotiņa.

Pērnā gada novembrī Latvijas ārējās tirdzniecības apgrozījums bija 2,47 miljardi eiro un faktiskajās cenās par 7% vairāk nekā pirms gada, liecina CSP dati.

KNAB otrdien saņēma un izvērtēs NEPLP iesniegumu par LTV budžeta līdzekļu izlietojumu.

ES no trešdienas spēkā stājās sankcijas Irānas Izlūkošanas un drošības ministrijai un diviem Irānas pilsoņiem par saistību ar plānotiem uzbrukumiem Dānijā un Francijā.

49 migrantiem no diviem Vācijas kuģiem atļaus izkāpt krastā Maltā. Astoņas ES dalībvalstis piekritušas pieņemt šos un vēl pāris simtus citu Maltā nonākušo migrantu.

Latvijas Dabas fonds par Gada dzīvotni 2019 trešdien nosauca vecus dabiskus boreālos mežus, kuri veido tikai 1% no visiem Latvijas mežiem.

Koalīcijas veidošana

Trešdienas vakarā topošās valdības koalīcijas partijām bija jāiesniedz premjerministra amata kandidātam Kariņam (JVvaldības deklarācijas projektu. Piektdien partijas sanāks to izvērtēt.

Šodien

Saeima sanāks uz ziemas sesijas pirmo sēdi un galīgajā lasījumā plānots skatīt nolīgumu par gaisa satiksmi starp Latviju un Koreju.

Notiks NEPLP sēde, kurā Rīga TV24 pārstāvji uzaicināti skaidrot ar LTV noslēgto reklāmas pakalpojumu līgumu.

Viedokļi

Māris Liepiņš, ārsts infektologs. Rezistentu baktēriju izplatībai caur pārtiku Latvijā pievērsta pārāk maza uzmanība.

Jānis Bokta, LVRTC valdes priekšsēdētājs. e-Identitāte ar vērtību.

Paplašini apvārsni

Ielūkojies dziļi acīs… Var pārsteigt tas, ko tur ieraudzīsi.

Šonedēļ žurnālā IR

Krišjānis Kariņš ķēries pie valdības veidošanas. Vai tā būs neiespējamā misija?

Uzņēmumi, kas blēdījušies ar atkritumu pārstrādi, darbojas joprojām. Kā tas var būt?

Kāpēc veselības apdrošināšanas sistēma nesāka darboties laikus?

Dievs, svētī Latviju!

Baltkrievijas hokeja turnīra organizētāji nespēja atskaņot Latvijas valsts himnupar godu uzvarētājiem no Daugavpils. Bet daugavpilieši neapmulsa un to nodziedāja paši.

3 laika prognozes Rīgai:

meteoprog -8 — -4C, apmācies, neliels sniegs, D – DA vējš 1 – 2 m/s;

accuweather -6C, no rīta neliels sniedziņš, D – DA vējš 1 – 3 m/s;

yr -10 — -8C, mākoņains, D – DA vējš 1 – 3 m/s.

Vārda dienas svin:

Tatjana, Dorisa

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu