Arestē oligarhu mantu; izplatās Covid britu paveids; atklāj trūkumus profesionālajos ierobežojumos

Apsūdzētas 9 personas

Ģenerālprokuratūra uzlikusi arestu bijušo politiķu Andra Šķēles un Aināra Šlesera pārstāvēto uzņēmumu daļām. Viņi apsūdzēti kriminālprocesā par iespējamām nelikumībām digitālās TV ieviešanā. Arests piemērots Šķēles uzņēmumu Uzņēmumu vadība un konsultācijasTA sabiedrība un Avadel daļām. Kopumā kriminālprocesā par krāpšanu lielā apmērā un organizētā grupā apsūdzētas deviņas personas, to skaitā ir Šķēle, Šlesers, bijušais SIA Tet valdes priekšsēdētājs Juris Gulbis, bijušais Satiksmes ministrijas valsts sekretārs Nils Freivalds un bijušais Latvijas Valsts radio un televīzijas centra valdes priekšsēdētājs Lauris Dripe.

Saņem nedaudz "Pfizer"

Latvijā gandrīz pusē atklāto pozitīvo Covid-19 testu konstatēts lipīgākais Lielbritānijas paveids, otrdien LTV teica Biomedicīnas pētījumu un studiju centra vadītājs Jānis Kloviņš. Latvija pirmdien saņēma 2340 devas Pfizer vakcīnas pret Covid-19. Otrdien reģistrēti 508 Covid-19 inficētie, miruši 12 cilvēki.

Grēkāži LDz un LU

Valsts kontrole (VK) revīzijā, kā publiskais sektors ievēro vienošanās par profesionālās darbības ierobežojumu pēc darba attiecību pārtraukšanas, konstatēja, ka vairāku darba devēju pamatojums bija neizsekojams un apšaubāms, bet rīcība – nelikumīga un nelietderīga. VK īpaši norādīja uz valsts a/s Latvijas dzelzceļš un Latvijas Universitāti. Valsts speciālajam budžetam nodarīti 135 273 eiro zaudējumi. VK rosina izstrādāt vienotus Ministru kabineta noteikumus.

IR aktuāli

Kāpēc Latvijai Covid pandēmijas krīzē vajag nevis sabiedrisko attiecību speciālistus, bet gan atbildīgus politiķus? Aivara Ozoliņa komentārs.

Vēl

Otrdien Briselē NATO dalībvalstis sprieda par spēku izvešanu no Afganistānas. ASV valsts sekretārs Blinkens brīdināja Vāciju par iespējamām sankcijām sakarā ar gāzesvadu NordStream2.

Pēc apspriedes ar Vācijas 16 zemju vadītājiem kanclere Merkele otrdien paziņoja par Covid-19 karantīnas pagarināšanu valstī līdz 18.aprīlim. Vāciešus Lieldienās lūdz palikt mājās.

Otrdien Īslīces upē Rundāles novadā konstatēts naftas produktu piesārņojums 5 km garumā. Cēlonis ir nelegāls pieslēgums LatRosTrans dīzeļdegvielas cauruļvadam. Sākta izmeklēšana.

Teātra darbinieku savienība otrdien nosauca Teātra dienas Izcilības balvu laureātus – aktierus Vitu Vārpiņu un Ģirtu Krūmiņu, režisoru Elmāru Seņkovu, baletmeistari Regīnu Kaupužu. Jēkaba Dubura balvu par mūža ieguldījumu saņems literatūrzinātnieks Gunārs Bībers.

Krievijas prezidents Putins otrdien vakcinēts pret Covid-19. Netiek ziņots, kādu vakcīnu viņš saņēmis.

ASV Kolorādo štatā pirmdien bruņots vīrietis atklāja uguni pārtikas lielveikalā un nošāva 10 cilvēkus. Aizdomās turētais aizturēts.

Baltijā un ziemeļvalstīs

Covid-19 smagi inficētie no Igaunijas ziemeļu rajoniem, kur izsmelta slimnīcu uzņemšanas kapacitāte, no otrdienas tiek pārvesti uz slimnīcām valsts dienvidos.

Lietuva varētu padarīt stingrākus Covid pandēmijas ierobežojumus, jo atklāti divi inficēšanās gadījumi ar vīrusa Dienvidāfrikas variantu, otrdien paziņoja valdības vadītāja Šimonīte.

Zviedrija Covid-19 pandēmijas dēļ no ceturtdienas ierobežos cilvēku pulcēšanos muzejos un mākslas galerijās, izklaides parkos un zoodārzos.

Dānijas premjerministre Mete Fredriksena pirmdien teica, ka valsts normālā dzīvē varēs atgriezties tad, kad pret Covid-19 būs vakcinēti visi iedzīvotāji, kas vecāki par 50 gadiem.

Sakarā ar sliktu epidemioloģisko situāciju Somijas valdība pirmdien rosināja līdz 18.aprīlim neatvērt sabiedriskās ēdināšanas iestādes un naktsklubus.

Norvēģijas valdība otrdien aizliedza pārdot Krievijas kontrolē esošam uzņēmumam TMH Group dīzeļa un gāzes dzinēju ražotāju Bergen Engines, jo tas stiprinātu Krievijas militārās spējas.

IR aktuāli

Kāpēc Andris un Dace Pastari Naukšēnu Ķoņos pirms sešiem gadiem nepielika punktu piensaimniecībai un nepārdeva govis?

Šodien

Valdība spriedīs par aktuālo epidemioloģisko situāciju un vakcinācijas gaitu.

Ārlietu ministrija un Pasaules Brīvo latviešu apvienība organizē tiešsaistes semināru diasporai par Latvijas reģionālo reformu, pašvaldību vēlēšanām.

Rīgas dome lems par Rīgas Investīciju un tūrisma aģentūras dibināšanu.

Viedokļi

Mareks Kļaviņš, SIA Bonava Latvija valdes priekšsēdētājs. Kā nodrošināt piedāvājuma un pieprasījuma balansu pieejamo mājokļu segmentā?

Jānis TaukačsSorainen partneris. Noliekot malā emocijas

Paplašini apvārsni

Kā peldēšana aukstā jūrā izārstēja lauztu sirdi.

Vulkāns trako

Islandes vulkāns izverd lavas straumes, bet ļaudis steidz skatīties kā šovu.

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog 0… +10C, mainīgs mākoņu daudzums, bez nokrišņiem, D – DR vējš 3 – 5 m/s;

accuweather +3… +8C, pārsvarā mākoņains, D – DR vējš 6 – 9 m/s;

yr +2 – +7C, apmācies, D – DR vējš 6 – 9 m/s.

Vārda dienu svin:

Kazimirs, Izidors

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu