Arestē Meļņika īpašumus; kopā ar britiem pret Kremli; Turcija saasina konfliktu ar ASV

Miljonārs sprukās.

Kijevas tiesa apmierinājusi Ukrainas Ģenerālprokuratūras prasību un uzlikusi arestu Latvijas miljonāra Vasīlija Meļņika īpašumiem. Arests uzlikts saistībā ar lietu, kas ierosināta par Ukrainas uzņēmuma Neftogaz līdzekļu piesavināšanos 1,7 miljardu grivnu (54 miljonu eiro) apmērā. Starp arestētajiem īpašumiem ir 7 zemes gabali 100 hektāru kopplatībā un arī Meļņika daļas desmit Latvijas uzņēmumos.

Kopā pret Kremļa meliem.

Lielbritānijas ārlietu ministrs Džeremijs Hants un Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs trešdien Rīgā apsprieda cīņu pret Krievijas propagandu. Sarunu tematu lokā bija arī reģiona drošība un sadarbība NATO ietvaros, kā arī Lielbritānijas izstāšanās no Eiropas Savienības. Rinkēvičs novērtēja iespēju panākt vienošanos par Brexit kā 50/50. Hants kļuva par Lielbritānijas ārlietu resora vadītāju jūlijā, kad no ministra amata atkāpās Boriss Džonsons.

Konflikta eskalācija.

Turcijas valdība nolēmusi dubultot muitas tarifus vairāku ASV produktu importam. Tā ir atbilde uz Vašingtonas pagājušajā nedēļā Turcijai noteiktajām sankcijām. Viens no iemesliem Turcijas ekonomiskajai krīzei ir ASV mācītāja Endrū Bransona turēšana apcietinājumā, kā dēļ ASV noteica sankcijas pret diviem Turcijas ministriem. Trešdien Turcijas tiesa noraidīja mācītāja apelāciju, kurā viņš lūdza atcelt viņam noteikto mājas arestu un ceļošanas aizliegumu.

Vēl

Trešdien beidzās Vissvētākās Jaunavas Marijas Debesīs uzņemšanas svētki Aglonā; galvenajā Svētajā Mise klātesošos uzrunāja Svētā Krēsla apustuliskais nuncijs Baltijas valstīs Pedro Lopess Kintana.

Saldus novada saimniecībā ar četrām cūkām atklāts Āfrikas cūku mēris.

Bezdarba līmenis otrajā ceturksnī Latvijā joprojām augstākais Baltijas valstīs — 7,7%.

Pašnāvnieka sarīkotā sprādzienā izglītības centrā Kabulā gājuši bojā vismaz 25 cilvēki.

Par spīti iedzīvotāju protestiem un aptuveni 500 iedzīvotāju parakstiem Brocēnu novada pašvaldība atļāvusi paplašināt poligonu bīstamo atkritumu pārstrādāšanai.

Veselības ministre Anda Čakša neatbalsta marihuānas legalizēšanu medicīnas vajadzībām.

Tiesa pret 20 000 eiro drošības naudu atbrīvojusi no apcietinājuma restorānu tīkla Vairāk saules informācijas tehnoloģiju speciālistu Edgaru Štrombergu.

Vēlēšanas

Centrālā vēlēšanu komisija saņēmusi un pārbauda ziņas par vairāku kandidātu iespējamo neatbilstību likumam. Konkrēto kandidātu uzvārdus to svītrošanas gadījumā būs iespējams uzzināt CVK publiskajā sēdē, kas provizoriski varētu notikt piektdien, 17. augustā.

KNAB neatklāj, vai sāks pārbaudi par dāmu pludmales regbija izlases bildēšanos KPV LV kreklos priekšvēlēšanu laikā pagājušonedēļ Maskavā.

Intervijā Latvijas Radio premjerministrs Māris Kučinskis teica, ka nākamajā valdībā no ZZS ministriem vēlētos redzēt veselības ministri Andu Čakšu, aizsardzības ministru Raimondu Bergmani un zemkopības ministru Jāni Dūklavu.

Šodien

Sākas satiksmes ierobežojumi Rīgā, kur no piektdienas līdz svētdienai notiks pilsētas svētki.

Pētera baznīcā notiek piemiņas pasākums mūžībā aizgājušajam režisoram Uģim Brikmanim.

Arodbiedrība piketā pieprasa Liepājas autobusu parkam nodrošināt vadītājiem pienācīgas algas un darba apstākļus.

Viedokļi

Zbigņevs Stankevičs, Rīgas arhibīskaps metropolīts. Alkatības un savtīgu interešu grēks slāpē un smacē Latvijas attīstību.

Vladislavs Mironovs, bankas Citadele valdes loceklis. Mobilās aplikācijas kā jaunās banku filiāles.

Paplašini apvārsni

Šonedēļ žurnālā IR

Jānis Domburs pirms vēlēšanām par politiku zem deķa un darbaļaužu prasībām.

Kāpēc Latvijā noslīkst sešreiz vairāk cilvēku nekā Eiropas Savienībā vidēji?

Kā Ketija un Ēriks izveidoja kafejnīcu, lai palīdzētu savam dēlam Kurtam, puisēnam ar īpašām vajadzībām.

Par rubli!

3 laika prognozes Rīgai:

meteoprog

14 – 23 C, dienā saulains laiks, Z – ZR vējš 1 – 3 m/s

accuweather

15 – 23 C, saulains, Z – ZR vējš 2 – 3 m/s

yr

16 – 22 C, saulains, Z – ZR vējš 2 – 3 m/s

Vārda dienas svin:

Astra, Astrīda

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu