Apsūdzība LU rektoram; Krieviju apsūdz aizliegtu ieroču izmantošanā; zviedri gatavi kompromisam

Aicina izvērtēt Muižnieka atbilstību amatam

Prokuratūra uzrādījusi apsūdzību Latvijas Universitātes (LU) rektoram Indriķim Muižniekam par iespējamu nelikumīgu pabalstu izmaksu augstskolā. Lieta sākta pēc Valsts kontroles iesnieguma. Muižnieks ir vienīgā apsūdzētā persona kriminālprocesā. Viņam drošības līdzekļi šajā procesā nav piemēroti. Izglītības ministre Muižniece (K) vērsusies pie LU padomes, senāta un satversmes sapulces izvērtēt rektora atbilstību amatam.

Kara 110.diena

Starptautiskā cilvēktiesību organizācija Amnesty International vaino Krieviju aizliegto kasešu bumbu un nevadāmu raķešu izmantošanā uzbrukumos Harkivas dzīvojamajiem rajoniem. Visi trīs tilti, kas ved pāri upei uz Severodoneckas pilsētu, pirmdien bija sabombardēti. Tas padara neiespējamu civiliedzīvotāju evakuāciju un kravu pārvadājumus, teica apgabala guvernators. Ukrainas policijas priekšnieks paziņoja, ka joprojām neatpazīti ir 1200 cilviliedzīvotāju upuri. Jaunu kapu ar septiņiem mirušajiem, kuri spīdzināti un sašauti, policija atradusi Kijivas apgabalā.

Risina sarunas ar Turciju

Zviedrija gatava uz kompromisu ar Turciju, lai panāktu tās piekrišanu uzņemšanai NATO, pirmdien paziņoja alianses ģenerālsekretārs Stoltenbergs. Zviedrija sākusi veikt izmaiņas antiterorisma likumdošanā un gatava nodrošināt tiesisko bāzi aizsardzības rūpniecības piegādēm Turcijai. Pašlaik notiekot divpusējās sarunas ar Turciju, teica Zviedrijas premjerministre Magdalēna Andešsone. Turcija prasīja Zviedrijai atzīt Kurdistānas strādnieku partiju par teroristisku organizāciju un atcelt ieroču piegāžu sankcijas Turcijai. Savukārt Somijas prezidents Nīniste svētdien paziņoja, ka bez Zviedrijas nepievienosies NATO.

IR aktuāli

Kā nozīmīgās ostas pilsētas Ukrainas dienvidos Mikolajivas iedzīvotāji dzīvo frontes tuvumā, stāsta portāla Nikvesti galvenais redaktors Oļegs Dereņuga.

Tēlnieks Ivars Miķelsons veido miniatūru Brīvības pieminekli. Kam tas būs domāts?

Vēl

Saeimas Prezidijs šīsnedēļas darba kārtībā nav iekļāvis Civilās savienības likumprojektu, pirmdien pēc koalīcijas sanāksmes teica Attīstībai/Par! Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Pūce.

Rīgas apgabaltiesa pirmdien paturēja apcietinājumā maksātnespējas administratora slepkavībā aizdomās turēto uzņēmēju Mihailu Uļmanu.

Administratīvā rajona tiesa maija beigās pretēji Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes lēmumam uzdevusi piešķirt bēgļa statusu Latvijā kāda Baltkrievijas opozicionāra meitai.

Pirmdien Jēkabpilī sākās padomju armijai veltītā memoriāla demontāža.

Valsts vides dienests sācis administratīvo lietu pēc iedzīvotāju ziņojuma saņemšanas, ka nenoskaidrota persona patvaļīgi aizbērusi Durbes upes izteku no Durbes ezera.

Francijā un Spānijā valda liels karstums – meteorologi brīdina, ka ceturtdien Parīzē gaiss sasils līdz 35 grādiem. Savukārt Spānijā jūnija sākuma gaisa temperatūra ir augstākā pēdējos 20 gados – Seviļā un Kordovā brīvdienās bija plus 40-42 grādi.

Pirmdien atklāja Rīgas praida nedēļu. Līdz 19.jūnijam notiks vairāk nekā 40 pasākumi, tai skaitā pēc četru gadu pārtraukuma arī gājiens.

Šodien

Godinās komunistiskā genocīda upuru piemiņu.

Valdība uzsklausīs informatīvo ziņojumu par sauszemes vēja parku turpmāko attīstību valstī (LETA).

Eiropas Parlamenta Ārlietu komiteja balsos par Bosnijas un Hercegovinas, Kosovas un Serbijas progresa novērtējumu ceļā uz dalību ES.

Viedokļi

Andris Lāriņš, SEB bankas Finanšu tirgus pārvaldes vadītājs. Pamazām jau “sāp”.

Ieva Morica, sarunu festivāla LAMPA direktore. Dzīve demokrātijā.

Paplašini apvārsni

Kas notiktu ar cilvēci, ja daba uz Zemes izmirtu?

Reiz Garkalnes mežos…

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog +11 – +14C, apmācies, lietus, Z – ZR, R vējš 1 – 5 m/s;

accuweather +12 – +17C, palaikam lietus, Z – ZR, R vējš 2 – 6 m/s;

yr +14 – +16C, apmācies un stiprs lietus, Z – ZR, R vējš 2 – 6 m/s.

Vārda dienu svin:

Tija, Saiva, Saivis, Sentis, Santis

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu