Apsūdz Šķēli un Šleseru; atrod Dienvidāfrikas variantu; ES sankcijas pret Ķīnu

Pieķeras oligarhiem

Prokuratūra 17.martā uzrādījusi apsūdzību bijušajam premjeram Andrim Šķēlem un bijušajam satiksmes ministram Aināram Šleseram kriminālprocesā par digitālās TV ieviešanu. Šķēli tur aizdomās par krāpšanu un noziedzīgi iegūtu līdekļu legalizēšanu, Šleseru par krāpšanu lielā apmērā. Šķēle pirmdien paziņoja, ka apsūdzības uzskata par nepamatotām. Savukārt Šlesers publicēja rakstu, kurā paziņoja, ka domā par atgriešanos politikā. Pāreja uz digitālo televīziju bija plānota pirms 20 gadiem, kad valdību vadīja Šķēle. Izmeklētāji uzskata, ka tas bija iecerēts kā negodīgas peļņas projekts.

Kur saķēra?

Latvijā konstatēts viens gadījums ar Covid-19 Dienvidāfrikas paveidu, pirmdien teica veselības ministrs Pavļuts (A/P). Inficētais nav ceļojis, inficēšanās apstākļi pagaidām nav noskaidroti, paziņoja SPKC. Šonedēļ Latvijā sāks vakcinēt pret Covid-19 hronisko un arī reto slimību pacientus. Pirmdien Latvijā reģistrēti 177 Covid-19 inficētie, miruši divi cilvēki.

Soda par uiguru represēšanu

ES ārlietu ministri pirmdien noteica sankcijas pret četrām Ķīnas amatpersonām un vienu valdības kontrolētu organizāciju, kuras piedalās Pekinas represijās pret uiguru minoritāti. Sankcijas pret Ķīnu vērsa arī Lielbritānija, ASV un Kanāda. Ķīna vēlāk atbildēja, “melnajā sarakstā” iekļaujot desmit ES pilsoņus un četras iestādes par rupju iejaukšanos Ķīnas iekšējās lietās. Kopumā ES sankciju sarakstā par cilvēktiesību pārkāpumiem pirmdien iekļāva 11 personas un četras organizācijas ne tikai no Ķīnas, bet arī no Krievijas un citām valstīm.

IR aktuāli

Par ko jaunajā žurnālā Tvērums runā deviņi jaunie filozofi un māksliniece?

Vēl

ASV noslēdzies pētījums par AstraZeneca vakcīnu pret Covid-19 liecina, ka vakcīna ir 100% efektīva pret smagu saslimšanu un nerada papildus trombu risku, pirmdien paziņoja AstraZeneca pārstāvji.

Latvijas farmācijas uzņēmumi OlainfarmGrindex un Pharmidea varētu iesaistīties Covid vakcīnu ražošanā un piegādē Eiropā, pirmdien tikšanās laikā ar EK iekšējā tirgus komisāru Tjerī Bretonu paziņoja uzņēmumu pārstāvji.

Koalīcijā pirmdien neatbalstīja datu nesēju nodevas pārlikšanu no CD uz viedtālruņiem un datoru cietajiem diskiem. Kultūras ministrs Puntulis (NA) par to turpinās diskutēt ar Saeimas frakcijām.

Par Liepājas partijas priekšsēdētāju kongresā 20.martā atkārtoti ievēlēts Uldis Sesks.

Par Garkalnes novada domes priekšsēdētāju pirmdien ievēlēts deputāts un Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padomes valdes priekšsēdētājs Edgars Treibergs (LZS).

Martā Rīgas reģionā policija divos kriminālprocesos kopumā konfiscējusi 4,5 kg metamfetamīna un aizturējusi piecas personas.

Maskavas militārā tiesa pirmdien noraidīja Krievijas opozīcijas līdera Navaļnija sūdzību par Izmeklēšanas komiteju, kas atteicās ierosināt kriminālprocesu par Krievijas specdienestu iespējamo saistību ar Navaļnija saindēšanu.

IR aktuāli

Skolotājas Andra Rektiņa un Sanda Eglīte YouTube kanālā izveidoja Digitālos skolotājus, lai palīdzētu pedagogiem ar attālinātām mācībām.

Šodien

Valsts kontrole publiskos revīzijas ziņojumu, vai profesionālās darbības ierobežojums publiskajā sektorā noteikts tiesiski.

Rīgas domes Mājokļu un vides komiteja izvērtēs pašvaldības līdzdalību SIA Getliņi EKO.

Notiks Reliģijas lietu konsultatīvās padomes sēde par epidemioloģiskās drošības prasību ievērošanu dievnamos Lieldienu laikā (LETA).

Viedokļi

Jānis Krastiņš, RTU Arhitektūras fakultātes profesors. Velokaislības Rīgā.

Armands Dzenis, būvinženieris. Ja māja saplaisās, var nākties dzīvot teltī.

Paplašini apvārsni

Kā zvejnieki cīnās ar bīstamu darba apstākļu sekām, ekonomisko nenoteiktību un arī pastāvīgi mainīgiem spēles noteikumiem.

Lāču vārdotājs

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog – 2… +6C, mainīgs mākoņu daudzums, bez nokrišņiem, DA, D – DR vējš 1 – 3 m/s;

accuweather – 1… +6C, saulains un daži mākoņi, DA, D – DR vējš 3 – 5 m/s;

yr –3 – +6C, pārsvarā mākoņains, DA, D – DR vējš 3 – 6 m/s.

Vārda dienu svin:

Mirdza, Žanete, Žanna

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu