Apsūdz 1,2 miljonu zaudējumu radīšanā; vēršas pret Koļegovu; neklausās Lembergā

Zaudējumi valstij

Bijušajam NMPD vadītājam Ploriņam pirmdien Rīgas tiesas apgabala prokuratūra uzrādīja apsūdzību par amatpersonu noziegumiem — valsts budžetam nodarīts aptuveni 1,2 miljonu eiro liels zaudējums. NMPD bija noslēdzis līgumu ar Rīgas Sanitāro transporta autobāzi par ātrās palīdzības automašīnu nodrošināšanu ārpakalpojumā. Ploriņu vaino par izvairīšanos no nodokļu nomaksas, dienesta stāvokļa ļaunprātīgā izmantošanā un amatpersonas pienākumu nepildīšanā.

Slēpjot patiesību

Par nepatiesu ziņu norādīšanu valsts amatpersonas deklarācijā VID Nodokļu un muitas policijas pārvalde pirmdien vērsās prokuratūrā, lai sāktu kriminālvajāšanu pret VVD vadītāju Koļegovu. Pārbaude par viņas deklarāciju tika sākta 2016. gada septembrī pēc Vienotības iebildumiem pret Koļegovas apstiprināšanu VID ģenerāldirektora amatā.

Nepieņem noraidījumu

Rīgas apgabaltiesa pirmdien nepieņēma smagos noziegumos apsūdzētā Lemberga krimināllietā pieteikto noraidījumu tiesas sastāvam. Tādējādi pirmdien sākās tiesu debates. Tiesnesis Geimans deva vārdu prokuroram. Likums paredz, ka tiesas debatēs pirmais runu saka prokurors, pēc tam cietušais un apsūdzētais vai viņa aizstāvis.

Vēl

Aizsardzības ministrs Bergmanis pirmdien parakstīja līgumu ar uzņēmumuEuroSpike par Izraēlā ražotu modernu prettanku raķešu sistēmu iegādi par 108 miljoniem eiro.

Bijušo Gruzijas prezidentu un Odesas apgabala eksgubernatoru Saakašvili Ukrainas varasiestādes pirmdien aizturēja un izraidīja uz Poliju.

SIA Itera Latvija valdes priekšsēdētājs Juris Savickis kopā ar bijušo veselības ministru Gunti Belēviču nodibinājuši AS SVC Group, kas reģistrēta 9. februārī.

Koalīcija pirmdien vienojās atbalstīt Latvijas politiski represēto apvienības aicinājumu un šogad visiem politiski represētajiem izmaksāt vienreizēju 100 eiro pabalstu.

Kultūras ministrija negatīvi novērtēja Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja direktores Millersones darbu. Vairāk nekā gadu muzejam nav atjaunota akreditācija, jo konstatēti trūkumi muzeja krājuma uzskaitē un darbības plānošanā.

Starptautiskās labdarības organizācijas Oxfam izpilddirektora vietniece Lorensa atkāpās no amata, uzņemoties atbildību par prostitūcijas skandālu Haiti. Tajā bija iejaukti organizācijas līdzstrādnieki.

ASV Ņujorkas štats vērsās tiesā pret seksa skandālā iesaistīto Holivudas producentu Vainstainu. Viņam izvirzītas apsūdzības par pilsoņu tiesību un uzņēmējdarbības likumu pārkāpumiem. 

Šodien

Prezidents Vējonis tiksies ar Dienvidkorejas valsts galvu Mūnu Džēinu. 

Notiks Daugavpils Universitātes jaunā rektora vēlēšanas.

Būs Ogres rajona tiesas nolēmums Ogres novada domes deputāta Jura Laizāna un viņa mātes Veras Laizānes prasībā pret vēsturnieku Gati Liepiņu (LETA).

Viedokļi

Māris Zanders, politisko procesu komentētājs. Laipošana — cilvēciski saprotama, bet neefektīva metode.

Renārs Putniņš, ārsts, Saeimas deputāts. Ainaži — ārstu vai tomēr VM nolaidība

Paplašini apvārsni

Uz Rio!

Riodežaneiro gadskārtējo karnevālu neapturēs pat kriminālistu kari un dzeltenais drudzis.

3 laika prognozes Rīgai:

Vārda dienas svin:

Malda, Melita

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: svarigakais@irir.lv

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu