Apstiprina ES Covid sertifikātu; diskvalificē futbola klubu; pagarina sankcijas Baltkrievijai

Sāks darboties no 1.jūlija

Eiropas Parlaments trešdien apstiprināja ES digitālā Covid-19 sertifikāta ieviešanu no 1.jūlija. Sertifikātu varēs iegūt pret Covid-19 vakcinēta persona vai izslimojušie, vai ar negatīvu testa rezultātu. ES valstis nedrīkstēs noteikt papildu ceļošanas ierobežojumus sertifikātu īpašniekiem. Dalībvalstīm ieteikts nodrošināt viegli pieejamu testēšanu un par samērīgu cenu. Latvija jau ir sekmīgi pievienojusies Eiropas Covid-19 sertifikātam, apstiprināja Nacionālais veselības dienests.

Izslēgts līdz 2028.gadam

Latvijas futbola klubs Ventspils uz septiņiem gadiem diskvalificēts no UEFA Eirokausu sacensībām, bet kluba prezidents un nesenais galvenais akcionārs Adlans Šišhanovs saņēmis mūža diskvalifikāciju no futbola. Savukārt kluba direktoram Nikolajam Djakinam piespriesta četru gadu diskvalifikācija no visām ar futbolu saistītām lietām. Eiropas Futbola federāciju asociācija (UEFA) bargo sodu piesprieda par krāpšanu, kukuļošanu un spēļu rezultātu sarunāšanu.

Cihanouska grib vairāk

ASV prezidents Baidens uz gadu pagarinājis 2006. gadā pret Baltkrieviju noteiktās sankcijas. Savukārt Baltkrievijas opozīcijas līdere Svjatlana Cihanouska aicināja paplašināt sankcijas pret Baltkrievijas uzņēmumiem, vēršoties pret Belaruskalij un Mozirskas naftas pārstrādes uzņēmumu, kā arī izveidot īpašu misiju, lai apmeklētu politieslodzītos Baltkrievijas cietumos. Trešdien viņa uzstājās Čehijas parlamentā.

IR aktuāli

Kāpēc lielākajā daļā jauno novadu pēc vēlēšanām būs redzamas tās pašas vecās sejas? Kā skaidrot satraucoši zemo vēlētāju līdzdalību?

Vēl

Latvijas preču eksports šogad četros mēnešos pieaudzis par 14%, imports – par 12,5% salīdzinājumā ar pērnā gada attiecīgo periodu.

Pēdējā diennaktī Latvijā reģistrēti 244 Covid-19 inficētie, miruši pieci cilvēki.

Daugavpils domē koalīciju veidos Saskaņa un Latvijas Krievu savienība, kas trešdien parakstīja sadarbības memorandu.

Jelgavas un Siguldas novadu vēlēšanās neapzīmogotās aploksnes un tajās esošais balsojums jāieskaita kopējā vēlēšanu rezultātā, trešdien lēma CVK. Tas var mainīt balsojumu rezultātus.

Saeima otrdien 2.lasījumā atbalstīja grozījumus Krimināllikumā, ka noziegumā vainu pastiprinošs apstāklis būs, ja tas izdarīts sociāla naida dēļ, taču noraidīja priekšlikumu pastiprināt atbildību par naida runu. Grozījumi vēl jāpieņem 3.lasījumā.

Investoru grupa IRLMD Food Solutions no Zviedrijas zemnieku kooperatīva SSF iegādājusies 90% kartupeļu cietes ražotāja SIA Aloja Starkelsen kapitāldaļu. Darījuma summa netiek atklāta.

ASV prezidents Baidens trešdien savā pirmajā ārzemju vizītē devās uz Eiropu. Ceturtdien viņš ieradīsies Lielbritānijā. Baidens tiksies ar G7 valstu vadītājiem, NATO un ES pārstāvjiem.

2019.gadā pret Putinu kritiski noskaņoto rakstnieku Dmitriju Bikovu mēģināja noindēt tie paši drošības dienesta darbinieki, kas saindēja opozicionāru Navaļniju, trešdien publicētā pētījumā atklāj Bellingcat projekta žurnālisti.

IR aktuāli

Taiga Kokneviča no Okupācijas muzeja pirms 14. jūnija padomju deportāciju 80. gadadienas sastādījusi grāmatu Mēs tiksimies mūžībā, kurā apkopoti piecu cilvēku stāsti par dzīvi izsūtījumā.

Šodien

Valdība ārkārtas sēdē spriedīs par atvieglojumiem vakcinētajiem, pārslimojušajiem, kā arī cilvēkiem ar negatīvu Covid-19 testu.

Latvijā būs iespēja novērot daļēju Saules aptumsumu.

Latvijas Arhitektu savienība iepazīstinās ar Nacionālās akustiskās koncertzāles iespējamo novietņu Rīgā izvērtēšanas rezultātiem.

Viedokļi

Selīna Vancāne, Rīgas domes deputāte, Par/ProgresīvieVai tiešām energoefektivitāte pirmajā vietā?

Juris Binde, LMT prezidents. Kā Latvijai kļūt par medicīnas tehnoloģiju lielvalsti.

IR aktuāli

Pesticīdu lietošanā Latvijai ir otrais straujākais pieaugums ES. Kāpēc tā? Vai drīz laukus varēs miglot tikai kilometru no lauku mājām?

Paplašini apvārsni

Kā paši bagātākie amerikāņi – Īlons Masks, Džefs Bezoss, Maikls Blumbergs – izvairās no ienākumu nodokļu maksāšanas?

Ceļojumam nav zināms galapunkts

Miljoniem cilvēku jau vairāk nekā nedēļu seko Ķīnā klīstošam ziloņu bariņam.

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog +12 – +22C, neliels mākoņainums, bez būtiskiem nokrišņiem, Z – ZR vējš 3 – 4 m/s;

accuweather +14 – +21C, saule mīsies ar mākoņiem, var būt negaiss, Z – ZR vējš 4 – 9 m/s;

yr +17 – +24C, skaidrs un saulains laiks, Z – ZR vējš 4 – 9 m/s.

Vārda dienu svin:

Malva, Anatols, Anatolijs

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu