Apstiprina 14.sankciju paketi; ASV ļauj šaut uz jebkuriem mērķiem Krievijā; slaktiņš Dagestānā

Būs arī 1,4 miljardu eiro palīdzība

ES ārlietu ministri pirmdien apstiprināja 14.sankciju paketi pret Krieviju, kas aizliedz arī mangāna rūdas tranzītu. Dalībvalstu ārlietu ministri pirmdien apstiprinājuši 1,4 miljardus lielas militārās palīdzības piešķiršanu Ukrainai, ko pirmo reizi paredzēts finansēt no iesaldēto Krievijas līdzekļu peļņas.

Sevastopolē ārkārtas stāvoklis

ASV atļāva Ukrainas armijai izmantot to piegādātos ieročus, lai uzbruktu jebkuriem militārajiem objektiem Krievijas teritorijā. 21.jūnija naktī Ukrainas spēku operācijā iznīcināta dronu Shahed noliktava Krievijas Krasnodaras novadā un ar to saistītā infrastruktūra. Sestdien Krievija masīvi uzbruka Ukrainas enerģētikas infrastruktūrai. Notriektas 12 no 16 krievu raķetēm un visi 13 droni. Vēlāk krievi ar vadāmām bumbām uzbruka Harkivai. Nogalināti trīs, ievainoti vismaz 56 cilvēki. Pēc ukraiņu raķešu trieciena svētdien, kad Krievijas okupētās Sevastopoles pludmalē nogalināja četrus cilvēkus, bet 151 guva ievainojumus, izsludināts ārkārtējais stāvoklis. Krievijas Ārlietu ministrija izsaukusi ASV vēstnieci sniegt paskaidrojumus. Baltkrievija sākusi plašus militāros manevrus valsts dienvidu apgabalos, kas robežojas ar Poliju, Krieviju un Ukrainu.

Uzbrukums baznīcām

Svētdien Krievijas Ziemeļkaukāza republikā Dagestānā uzbrukumā policijas postenim, sinagogai un pareizticīgo baznīcai nogalināti 20 cilvēki, pārsvarā policisti, kā arī pieci uzbrucēji. 46 cilvēki nogādāti slimnīcā. Koordinētie uzbrukumi notika vienlaicīgi baznīcām Dagestānas galvaspilsētā Mahačkalā un Derbentā. Pirmdien izsludinātas triju dienu sēras.

IR aktuāli

Kā Una un Kārlis Kupči ar ģimeni un draugiem jau desmit gadus Mazirbē pašu spēkiem iestudē dullākās Skroderdienas Silmačos, stāsta Laura Dumbere.

Trīs jaunas meitas pin Jāņu vainagus un prāto, ko viņām 21. gadsimtā nozīmē šie pagānu svētki. Alises Zitas Zeidakas saruna ar draudzenēm un padomi Jāņu rīta sagaidīšanai.

Arī pēc Jāņiem noderēs – astoņas vienkāršas receptes, kas ne tikai Līgo vakarā palīdzēs saklāt gardu un svaigu svētku galdu.

Vēl

Latvijas dzelzceļš atlaidīs 298 dzelzceļa infrastruktūras telpu un teritoriju uzkopšanā nodarbinātos darbiniekus.

Prokuratūra sākusi kriminālvajāšanu pret uz Krieviju aizbēgušo bijušo Eiropas Parlamenta deputātu Andreju Mamikinu par Krievijas kara noziegumu Ukrainā slavināšanu un attaisnošanu.

ES un Ķīnas tirdzniecības pārstāvju sarunās sestdien apspriesti Briseles plāni no jūlija līdz pat 38% paaugstināt tarifus Ķīnas elektromobiļiem.

Piemaskavas rūpnieciskā rajonā Frjazino pirmdien izcēlies plašs ugunsgrēks augstceltnē. Bojā gājuši vismaz astoņi cilvēki. Par ugunsgrēka iemesliem netiek ziņots.

Maskavas militārā tiesa piespriedusi 15 gadus vecam skolniekam piecus gadus ieslodzījumā par skrejlapu izplatīšanu, kurās kritizēts Krievijas diktators Putins.

Eiropas Parlamenta Anša Pūpola (NA) padomnieks uz mēnesi būs Ogres novada domes priekšsēdētājs Egils Helmanis (NA), kurš došot padomus Ukrainas jautājumā. Pūpols par deputātu kļuva, kad Dace Melbārde maijā atstāja šo amatu.

Policija sākusi kriminālprocesu saistībā ar vairākiem vienlaicīgi izraisītiem ugunsgrēkiem Jāņu naktī Krustpils pagastā.

Šodien

ES dalībvalstis sāks sarunas ar Ukrainu un Moldovu par pievienošanos blokam.

Oficiālā vizītē Latvijā ieradīsies Viņa Majestāte Spānijas karalis Felipe VI.

Valdība lems izbeigt valsts civildienesta attiecības ar Valsts valodas centra direktoru Māri Baltiņu ar šā gada 29.septembri.

Viedokļi

Pauls Raudseps, žurnāla Ir komentētājs. Vēl par 14. jūnija deportācijām.

Iveta Kažoka, domnīcas Providus direktore un vadošā pētniece. Kādēļ vēlēšanās balsis jāskaita lēni.

Nedēļa Eiropā

Eiropiešu svaru kausi nosveras – vienam no sešiem cilvēkiem ir konstatēta aptaukošanās. Kāpēc?

Skaties sabiedriskās raidorganizācijas ARTE iknedēļas raidījumu par Eiropas iedzīvotājiem aktuālām problēmām.

Paplašini apvārsni

ASV vēlas aizliegt mobilo telefonu lietošanu klasēs. Kāpēc tāda vēlme un vai tas var radīt problēmas?

Ātrās uzkodas jenotam

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog +14 – +22C, mainīgs mākoņu dauduzms, bez nokrišņiem, Z – ZR vējš 3 – 4 m/s;

accuweather +12 – +22C, mainīgs mākoņu daudzums, Z – ZR vējš 3 – 4 m/s;

yr +17 – +24C, saule mīsies ar mākoņiem, Z – ZR vējš 3 – 4 m/s.

Vārda dienu svin:

Milija, Maiga