Apcietina RS vadītāju Bemhenu; Gerhardam partija liek atlaist Rīgas domi;vienojas par klimata paktu

Krīt arī vadītājs

Tiesa piektdien apcietināja Rīgas satiksmes bijušo valdes priekšsēdētāju Bemhenu krimināllietā par kukuļošanu trijos RS transportlīdzekļu iepirkumos. Šajā lietā pagājušajā nedēļā apcietināti pieci cilvēki, vēl vienam piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis. Trešdien no amatiem atkāpās visa RS valde, bet piektdien sāka darbu jaunā pagaidu valdebijušā satiksmes ministra Matīsa (S) vadībā. Rīgas mērs Ušakovs pagaidu valdē iecēla arī Edmundu Zivtiņu un Jāni Geduševu, kuri jau bija RS valdes locekļi līdz 2016. gadam.

Vērtēs atlaišanas iespēju

Nacionālā apvienība sestdien ar kongresa lēmumu uzdeva partijas biedram un vides ministram Gerhardam otrdien valdībā rosināt Rīgas domes atlaišanu, jo tā nespēj apkarot korupciju. Gerhards solīja izvērtēt Rīgas domes atbildību par korupcijas skandālu Rīgas satiksmē un izvērtēt atlaišanas tiesiskumu. Piektdien Rīgas mērs Ušakovs (S) sasauca ārkārtas domes sēdi par uzticības balsojumu. Koalīcija ar 32 balsīm izteica uzticību Ušakovam, bet opozīcija pameta sēdi un nebalsoja.

Grūti gāja

Sestdien ANO klimata konferencē gandrīz 200 valstis Polijā panāca vienošanos par pasākumiem Parīzes klimata pakta īstenošanai. Tomēr valstis nespēja vienoties par konkrētiem izmešu samazināšanas mērķiem. Par to spriedīs nākamgada sanāksmē Ņujorkā.

Vēl

Lielbritānijas premjerministre Meja noraidīja ekspremjera Blēra piektdien izteikto aicinājumu rīkot jaunu referendumu par Lielbritānijas izstāšanos no ES.

Sestdien Nacionālās apvienības kogresā par apvienības vadītāju ievēlēja vienīgo kandidātu un līdzšinējo līderi Raivi Dzintaru.

No svētdienas stājās spēkā atvieglota Latvijas – Krievijas robežas šķērsošanas kārtība pierobežā dzīvojošiem cilvēkiem.

Par Eiropas labāko filmu Eiropas kinoakadēmija sestdien atzina poļu režisora Pāvela Pavlikovska filmu Aukstais karš.

Rīgas dome nolēma nojaukt 25. novembrī degušo 1914. gadā celto jūgendstila ēku Kalnciema ielā 2B.

Zviedrijas parlaments piektdien noraidīja sociāldemokrāta Levēna kandidatūrupremjerministra amatam. Parlaments var noraidīt vēl divus kandidātus, pēc tam jārīko jaunas vēlēšanas.

Sestdien Kijevā sinodē izveidoja jaunu, no Krievijas neatkarīgu Ukrainas pareizticīgo baznīcu un par tās vadītāju – Kijevas un visas Ukrainas metropolītu – ievēlēja Epifāniju.

Koalīcijas veidošana

Jaunā Vienotība piektdien ar piecām partijām pārrunāja iespēju izveidot valdību Kariņa vadībā. Iepriekš partiju apvienība rosināja, ka atbildības jomas partijām jādala pēc paritātes principa. JV līderis Kariņš cer, ka līdz trešdienai būs skaidrs, vai viņš spēs izveidot valdību. Taču prezidents Vējonis šajā nedēļā nav ieplānojis tikties ar valdību veidojošām partijām.

Svētdienas skandāli

TV3 raidījums Nekā personīga svētdien stāstīja, ka par katru Rīgai piegādāto trolejbusu, autobusu un tramvaju kukuļos maksāti vidēji 5-7% un KNAB kratīšana notikusi arī Rīgas vicemēra Amerika dzīvesvietā. Tāpat raidījums informēja, ka Saeima par kukuļņemšanu apsūdzētajam Rimšēvičam ļaus Latvijas Bankas prezidenta amatā palikt vēl gadu un ka Rimšēvičs sācis liecināt kukuļošanas lietā. Raidījums intervēja prezidentu Vējoni, kurš neiebilstu, ja Saeimā ievēlētās partijas vienosies par atbalstu Kariņam kā valdības vadītājam.

LTV raidījums de facto stāsīja, kā Rīgas vicemērs Ameriks pinas skaidrojumos, kāpēc pērn Minskā ticies ar RS kukuļošanas skandālā iesaistīto uzņēmēju Martinsonu. Tāpat raidījums noskaidroja, ka šogad RS bijušais vadītājs Bemhens saņēmis rekordaugstu prēmiju – 11 500 eiro. Žurnālisti arī stāstīja, kā apsardzes firmas apiet Darba likumu.

Šodien

Rīgas satiksmes jaunā pagaidu valde lems par iepirkumu, kas saistīti ar kukuļņemšanas lietu, turpmāko gaitu.

Notiks partiju apvienības Jaunā Vienotība valdes sēde.

Sākas labdarības maratons Dod pieci.

Viedokļi

Jānis Buholcs, Vidzemes augstskolas asociētais profesors. Sociālie mediji — žurnālistikas beznoteikumu zona?

Evija KropaSwedbank Finanšu institūta eksperte. Finanšu situācija šogad uzlabojusies trešdaļai Latvijas iedzīvotāju.

Paplašini apvārsni

Viņam nav vietas mūsu vidū – ko par krievu rakstnieku Solžeņicinu stāsta VDK dokumenti.

Krievu viltus robots

Pārāk cilvēcisks – tā viltus robotu Borisu novērtēja krievu blogeri. Vai tiešām tas ir cilvēks robota kostīmā?

3 laika prognozes Rīgai:

meteoprog –3 — 0C, apmācies, neliels sniegs, D — DA vējš 4 – 8 ms;

accuweather –2, mākoņains, D — DA vējš 3 – 5 m/s;

yr –2 — –1C, apmācies un sniegs, D – DA vējš 3 – 6 m/s.

Vārda dienas svin:

Hilda, Teiksma

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu