Apcietina Bunkus lietā aizdomās turēto uzņēmēju; kaujas pie Severodoneckas; skolēnu slaktiņš Teksasā

Babenko rokudzelžos

Vidzemes priekšpilsētas tiesa trešdien apcietināja maksātnespējas administratora un advokāta Mārtiņa Bunkus slepkavības lietā aizdomās turēto uzņēmēju Aleksandru Babenko. Policija otrdien paziņoja, ka slepkavība atklāta un noskaidrota visa noziegumā iesaistīto personu ķēde. Tika ziņots, ka bez Babenko aizturēts arī uzņēmējs Mihails Uļmans. Portāls Delfi ziņo, ka apmēram gadu pirms nāves Bunkus vērsies FKTK par aizdomām, ka toreizējā Latvijas pasta banka (tagad LPB Bank) saistīta ar naudas atmazgāšanu, bet šī sūdzība “pazudusi”. LPB Bank vienīgais īpašnieks ir SIA Mono, kurā 49,43% kapitāldaļu pieder Mihailam Uļmanam.

Vispirms tiesās

Trešdien kaujas notika pie Luhanskas apgabala Severodoneckas pilsētas. Sarunas par Mariupoles aizstāvju apmaiņu varētu notikt tikai pēc viņu tiesāšanas, trešdien paziņojis Krievijas ārlietu ministra vietnieks Rudenko. Arī Ukrainas ģenerālprokurore Irina Venediktova pieļāva, ka 23.maijā ar mūža ieslodzījumu par kara noziegumu notiesātais Krievijas karavīrs Vadims Šišimarins varētu tikt apmainīts. Krievijas prezidents Putins trešdien parakstījis rīkojumu par vienkāršotu Krievijas pilsonības piešķiršanu Ukrainas Hersonas un Zaporižjes apgabalu iedzīvotājiem.

Lielākā traģēdija pēc 2012.gada

Salvadors Ramoss (18) otrdien ASV Teksasas štata skolā nošāva 19 skolēnus un trīs skolotājus. Vairāk nekā 10 cilvēki ievainoti. Uzbrucēju nogalinājuši policisti. Šis ir upuru skaita ziņā traģiskākais incidents ASV skolās kopš 2012.gadā notikušās apšaudes Konektikutas štata Sendihukas skolā, kurā tika nogalināti 20 bērni un seši skolas darbinieki.

IR aktuāli

Pierobežā Latgalē šobrīd masveidā ieceļo ukraiņu bēgļi, kas līdz Latvijai bēguši caur Krieviju. Ko viņi ir piedzīvojuši?

Ekonomikas ministra portfeli pārņem līdz­šinējā parlamentārā sekretāre Ilze Indriksone, bet iekšlietu ministra stafete nodota VUGD ilgga­dējam priekšnieka vietniekam Kristapam Eklonam. Kādi ir jauno ministru plāni un mērķi?

Dailes teātra izrādē Kokvilnas lauku vientulība spēlēs Holivudas zvaigzne Džons Malkovičs. Intervijā viņš stāsta, kā kļuva par aktieri, un atklāj, kā iesaistījies Latvijas teātra ie­studējumā.

Vēl

Uzvaras parkā esošais piemineklis Rīgas pašvaldībai būs jādemontē līdz 15.novembrim, paredz trešdien Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijā izskatīšanai Saeimā virzītais likumprojekts.

Rīgas dome trešdien nolēma, ka pašvaldība un Kultūras ministrija sadarbosies Nacionālās koncertzāles projekta īstenošanā Rīgas Kongresu namā.

Rīgas dome trešdien pieņēma Rīgas Ilgtspējīgas enerģētikas un klimata rīcības plānu 2022.-2030.gadam.

Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija trešdien deputātei Regīnai Ločmelei (S) izteica rakstveida brīdinājumu par Ētikas kodeksa pārkāpumiem 9. un 10.maijā pie pieminekļa Uzvaras parkā.

Apvienotie Arābu Emirāti ir pirmā Persijas līča valsts, kurā konstatētas pērtiķu bakas. Arī Čehija un Slovēnija paziņojušas par pirmiem saslimšanas gadījumiem. Bez šīm valstīm slimība konstatēta vēl 18 valstīs.

Kopš aprīļa policijā vērsušies vairāki desmiti iedzīvotāju, kuriem izkrāpta nauda, izmantojot viltus Luminor internetbanku.

Šodien

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis uzrunās Saeimu.

Saeima lems par ekonomikas ministres Ilzes Indriksones un iekšlietu ministra Kristapa Eklona apstiprināšanu amatā.

Rīgā, Ukrainas iedzīvotāju atbalsta centrā, tiks atvērta īpaša darba birža, lai palīdzētu satikties darba devējiem ar darba ņēmējiem.

Viedokļi

Ieva Opmane, Latvijas Bankas ekonomiste. Darba tirgus tagadne un nākotne.

Andris Grafs, Baltijas korporatīvās pārvaldības institūta vadītājs Latvijā. Nav jāsamierinās ar lēnajiem valsts pārvaldes pārmaiņu procesiem.

Paplašini apvārsni

Kāpēc dažās senajās sabiedrībās nevienlīdzība bija lielāka nekā citās?

Tas ir 'Bayraktar'

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog +10 – +18C, mainīgs mākoņu daudzums, neliels lietus, R – DR vējš 3 – 5 m/s;

accuweather +10 – +17C, mākoņains un uzlīs, R – DR vējš 3 – 5 m/s;

yr +11 – +19C, lietains, R – DR vējš 3 – 5 m/s.

Vārda dienu svin:

Eduards, Edvards, Varis, Edvarts

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu