Akcionāri likvidēs “ABLV Bank”; Koļegovai barga apsūdzība; Putins akceptē bombardēšanas “pauzi”

Pašlikvidēsies

Grūtībās nonākušās ABLV Bank akcionāri pirmdien ārkārtas pilnsapulcē pieņēma lēmumu par pašlikvidāciju. Lēmumu banka paziņojumā skaidro ar klientu un kreditoru interešu aizstāvību un Eiropas Centrālās bankas lēmumu par likvidācijas procesa uzsākšanu. FKTK bankas lēmumu pirmdien nekomentēja.

Slēpusi patiesību

Valsts vides dienesta vadītājai Koļegovai prokuratūra uzrādīja apsūdzību par to, ka viņa valsts amatpersonas deklarācijās nav norādījusi pilnīgu un patiesu informāciju par darījumiem lielā apmērā. Runa ir par viņai daļēji piederējušā koka palešu ražotāja SIA Pallogs dividenžu sadali. Tā kā VVD vadītājai kopš 5. februāra ir slimības lapa, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija par amata ierobežojumiem Koļegovai domās pēc viņas atgriešanās darbā.

Ieturēs pauzi

Krievijas prezidents Putins devis rīkojumu otrdien nemiernieku kontrolētajā Sīrijas pilsētā Austrumgutā ieturēt piecu stundu ilgu “humāno pauzi”. Taču sestdien pēc ANO Drošības padomes lēmuma izsludinātais pamiers nav nesis mieru Sīrijā, Krievijas atbalstītā Asada karaspēks pilsētu smagi bombardēja. ANO Drošības padome sestdien vienbalsīgi nolēma par 30 dienu pamieru un pieprasīja visām pusēm nekavējoties pārtraukt sadursmes.

Vēl

Koalīcija pirmdien vienojās jau šonedēļ Saeimā pieņemt Kredītiestāžu likuma grozījumus, kas ierobežos kredītiestāžu likvidatoriem izmaksājamās atlīdzības lielumu.

Pirmdien Saeimas Nacionālās drošības komisija vienbalsīgi atbalstīja Maizīša atkārtotu apstiprināšanu SAB vadītāja amatā.

Slovākijā netālu no galvaspilsētas Bratislavas savās mājās nošauts pētnieciskais žurnālists Jans Kučaks un viņa dzīvesbiedre. Policija slepkavību saista ar viņa darbu.

No pienākumiem atstādinātajam Latvijas Bankas prezidentam Rimšēvičam ir pielaide valsts noslēpumam, taču to viņš nevar likt lietā. Atstādinātais nesaņems arī vairāk nekā 10 000 eiro lielo mēnešalgu.

Rumānijā tūkstošiem cilvēku svētdien izgāja demonstrācijā, lai aizstāvētu pretkorupcijas aģentūras vadītāju Lauru Keveši. Tieslietu ministrs vēlas viņu atlaist par vēršanos pret augstām amatpersonām ar apsūdzībām korupcijā.

Lietuvas Migrācijas departaments atmaskoja krāpšanas shēmu, kuru izmantoja galvenokārt Krievijas pilsoņi uzturēšanās atļauju saņemšanai kā brīvprātīgā darba veicējiem.

Phjončhanas olimpiskajās spēlēs Norvēģija izcīnīja visvairāk medaļu – 39 – un laboja līdzšinējo rekordu. 37 medaļas 2010. gadā Vankūveras ziemas olimpiskajās spēlēs izcīnīja ASV izlase.

Šodien

Valdības sēdē izskatīs organizētās noziedzības novēršanas un apkarošanas plānu 2018.-2020.gadam.

Saeimas Publisko izdevumu revīzijas komisija izskatīs Valsts kontroles revīzijas ziņojumu par maksātnespējas procesa uzraudzības sistēmas un administratoru darbības izvērtējumu.

Dailes teātrī pasniegs mūzikas ierakstu gada balvas Zelta mikrofons.

Viedokļi

Māris Zanders, ilggadējs politisko procesu komentētājs. Mazāk zini, labāk guli.

Gunārs Skriba. Jaunā meža politika un tās ēnas puses.

Paplašini apvārsni

Kas ir emocionālā inteliģence un kāpēc tā ir vajadzīga.

Neticamais kolibri

Ātrs, gudrs un tik liels kā jūsu pirksts. Tas ir mazais putniņš kolibri, kura cilvēka acij netveramajām kustībām spēja izsekot tikai jaunākās tehnoloģijas.  

3 laika prognozes Rīgai:

Vārda dienas svin:

Līvija, Līva, Andra

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: svarigakais@irir.lv

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu