Aiztur uzņēmēju Martinsonu; ignorē Konkurences padomes ieteikumu; noteikumi VDK dokumentu lasīšanai

Pietur arī "Rīgas satiksmē"

KNAB otrdien aizturējis uzņēmēju Māri Martinsonuun veica kratīšanu pašvaldības SIA Rīgas satiksme. KNAB apstiprināja, ka procesuālās darbības veic kādas krimināllietas ietvaros, bet neatklāja – kuras. Pēcpusdienā KNAB darbinieki ieradās RS valdes priekšsēdētāja Leona Bemhena kabinetā. Neviens no RS darbiniekiem nav aizturēts.

Pa vecām sliedēm

Valdība otrdien neņēma vērā Konkurences padomes ierosmi atvērt brīvā tirgus konkurencei auto tehniskās apskates procesu un nolēma līdz 2023. gadam publiskajā iepirkumā izraudzīties tehniskās apskates uzņēmumus. KP uzskata, ka iepirkums likvidē konkurenci un tas neveicinās ne cenu samazināšanos, ne jaunu spēlētāju ienākšanu šajā tirgū, ne tehnisko kontroļu pakalpojuma pieejamību.

Spēles noteikumi

Otrdien valdība apstiprināja grozījumus MK noteikumos, kas reglamentē piekļuvi Nacionālā arhīva tīmekļvietnē publicētajiem VDK dokumentiem. Lai iepazītos ar VDK dokumentiem, lietotājam būs jānorāda vārds, uzvārds, personas kods, elektroniskā pasta adrese, lietotāja vārds un parole, kā arī VDK likumam atbilstošs dokumentu izmantošanas mērķis.

Vēl

Prezidents Vējonis izsludinās Saeimas pieņemto likumu par “pagaidu budžetu” un grozījumus par 8,3 miljonu eiro novirzīšanu NMPD.

Finanšu ministrija otrdien brīdināja, ka tās vārdā tiek izsūtīti viltus ziņojumi ar datorvīrusu, un aicināja saņēmējus neatvērt pielikumus par nodokļu nomaksu.

No 2021. gada 1. janvāra valdība plāno ieviest uzņēmumiem vienoto nodokļu kontu, kurā VID administrētos nodokļus būs iespējams samaksāt vienā maksājumā.

VARAM gatavojas Raganu klintis, Staiceles dzelzs avotus, Jūrmalas Balto kāpu, Inčukalna Velnalu un Raunas Staburagu atzīt par aizsargājamiem dabas objektiem.

Latvijā muzeju apmeklētāju skaits ES bijis viens no augstākajiem – piektā vieta -, liecina Kultūras akadēmijas pētījums.

Francijas prezidents Makrons pirmdienas vakarā TV uzrunā protestētājiem apsolīja paaugstināt minimālo algu un samazināt nodokļus. Tas valsts budžetam prasīs līdz 10 miljardiem eiro.

Drēzdenes arhīvā atrasta Krievijas prezidenta Putina apliecība kā vācu specdienesta Stasi darbiniekam. No 1985. līdz 1989. gadam viņš varēja brīvi iekļūt vācu slepenpolicijā.

Koalīcijas sarunas

Otrdien prezidents Vējonis tikās ar visām Saeimā pārstāvētajām partijām un pārrunāja valdības veidošanu. Partiju apvienības Attīstībai/Par! premjerministra amata kandidāts Pabriks atteicās no iespējamās nominācijas. Sarunās ar Vējoni vairākas partijas pauda atbalstu Kariņa (JV) kandidatūrai premjera amatam, taču partija Kariņu amatam varētu virzīt tikai politiskās krīzes gadījumā. Pēc neoficiālām ziņām, sarunās tiek apspriests iespējamāsvaldības modelis ar piecām partijām, atstājot opozīcijā Saskaņu un ZZS.

Baltijā un ziemeļvalstīs

Triju Baltijas valstu, Somijas un Polijas satiksmes ministriju pārstāvji pirmdien Tallinā nevienojās, vai pēc atteikšanās no sezonālās laika maiņas labāk palikt pie ziemas vai vasaras laika.

Lietuvas Seims otrdien apstiprināja 2019. gada valsts budžetu, kura mērķis ir strukturālo reformu īstenošana.

Lai arī Zviedrijas Centra partija paziņoja, ka izstājas no valdības veidošanas sarunām, valdības veidotājs sociāldemokrāts Levēns gatavs turpināt sarunas.

Zviedrijā pirmdien pasniedza Nobela prēmijas šā gada laureātiem. Miera prēmijas saņēmēji Nadija Murada un Deniss Mukvege Oslo aicināja sabiedrību būt neiecietīgākai pret seksuālo vardarbību kara darbības zonās.

Šodien

Eiropas Parlamentā Strasbūrā pasniegs Saharova balvu par domas brīvību.

EP apstiprinās vienošanos par 2019. gada ES budžetu un balsos par Ukrainas un ES asociācijas nolīguma izpildi.

Nacionālās sporta padomes sēdē lems par naudas balvu piešķiršanu izciliem sportistiem.

Viedokļi

Bonifācijs Daukšts, vēsturnieks. Par GRU, kam Putins licis atjaunot veco, draudīgo ‘R’ burtu.

Inese Vaidere, Eiropas Parlamenta deputāte. Vai Itālija būs nākamā Grieķija?

Paplašini apvārsni

Vai tenkošana ir tikai slikta īpašība? Nē, tā arī spēj dot labumu, tāpat kā būt ļaunuma un naida avots.

Vējš pūš uz Marsa

Ieklausieties, kā skan vējš uz sarkanās planētas! Skaņas ierakstīja NASA zonde InSight.

3 laika prognozes Rīgai:

meteoprog 0 — 2, apmācies, bez būtiskiem nokrišņiem, Z – ZA vējš 2 – 5 m/s;

accuweather 1C, zemi mākoņi, neliels sniedziņš, Z – ZA vējš 3 – 4 m/s;

yr 0 – 1C, mākoņains laiks, Z – ZA vējš 3 – 4 m/s.

Vārda dienas svin:

Otīlija, Iveta

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu