Aiztur par kases aparātu datu grozīšanu; ST atsaka Kalnmeieram; mācības pie Norvēģijas krastiem

Slēgti seši restorāni

Pēc policijas veiktās kratīšanas trešdien bija slēgti seši Vairāk saules restorāni un apturēta to saimnieciskā darbība. Uzņēmumam dienā tas rada aptuveni 25 tūkstošus eiro lielus zaudējumus, trešdien sacīja uzņēmuma akcionārs Māriņš Kalniņš. Par iespējamo iejaukšanos kases aparātos otrdien aizturēti četri cilvēki.

Nebūs OIK lietas

Satversmes tiesa atteicās ierosināt lietu pēc ģenerālprokurora Kalnmeiera pieteikuma par obligātā iepirkuma komponentes (OIK) regulējuma neatbilstību Satversmei. Tam trūkstot pietiekams juridisks pamatojums, trešdien skaidroja Kalnmeiers.

Krievi pārsteidz norvēģus

Krievijas bruņoto spēku Ziemeļu flote trešdien Barenca jūrā sāka pēdējos 10 gados lielākās mācības, par tām nebrīdinot Norvēģiju. Dienu pirms mācību sākuma Norvēģijas valdība paziņoja par vēlmi lūgt valstī dubultot izvietoto ASV karavīru skaitu un tos dislocēt Krievijas robežas tuvumā.

Vēl

ABLV Bank likvidatoru atalgojums būs 22 000 eiro mēnesī pirms nodokļu nomaksas.

Arī privātajās augstskolās un koledžās noteiks aizliegumu studijām krievu valodā, trešdien lēma Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisija. Deputāti izskatīšanai galīgajā lasījumā atbalstīja grozījumus Augstskolu likumā.

VID apturēja organizētās noziedzības septiņu dalībnieku grupējumu, kas no 2016. līdz 2018. gadam izvairījās no PVN nomaksas un legalizēja noziedzīgi iegūtus līdzekļus. Grupējums valstij nodarīja vairāk nekā 750 000 eiro zaudējumus.

Biedrības Sabiedrības par atklātību – Delna padome vienbalsīgi nolēma iecelt Lieni Gāteri Delnas direktores amatā.

Eiropas Parlamenta deputāti trešdien atbalstīja jaunu palīdzības programmu Ukrainai. Tā divos maksājumos saņems miljardu eiro lielu aizdevumu.

Trešdien noskaidrojās, ka Pasaules kausa izcīņas spēles futbolā 2026. gadā notiks ASV, Meksikā un Kanādā.

Tibetas budistu garīgais līderis Dalailama trešdien uzstājās Viļņas Universitātē un uzsvēra Baltijas valstu pieredzi — patiesībai ir lielāks spēks nekā ieročiem.

Šodien

Maskavā, Lužņiku stadionā, Pasaules kausa futbolā atklāšanas spēlē Krievijas izlase cīnīsies ar Saūda Arābijas futbolistiem. Pasaules kauss ilgs līdz 15.jūlijam.

Saeima galīgajā lasījumā lems par sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu iziešanu no reklāmas tirgus no 2021. gada.

Notiks komunistiskā terora upuru piemiņas pasākumi — pie Šķirotavas un Torņakalna stacijas, Politiski represēto apvienības gājiens un ziedu nolikšana pie Brīvības pieminekļa, bet Rīgas pilī būs fonda Sibīrijas bērni rīkota konference.

Viedokļi

Daiga Auziņa-Melalksne, biržas Nasdaq Riga vadītāja. Igaunija, daudz laimes 100. dzimšanas dienā!

Ilze Viņķele, bijusī Saeimas deputāte. “Smalkās” kaites.

Paplašini apvārsni

Šonedēļ žurnālā IR

Kurš kontrolēs miljardus vērtās ABLV likvidāciju?

Veselības ministre Anda Čakša: arī nākamajos gados turpināsim atpalikt no kaimiņiem.

Kuras valsts amatpersonas pērn nopelnījušas visvairāk?

Izglāba tētis

Mazajai dejotājai uz skatuves sākās panikas lēkme. Talkā nāca tētis.

3 laika prognozes Rīgai:

meteoprog 10—24 C, mainīgs mākoņu daudzums, bez nokrišņiem, R, Z—ZR  vējš 1—3 m/s;

accuweather  23 C, saule mīsies ar mākoņiem, R, Z—ZR vējš 1—3 m/s;

yr  13—23 C, skaidrs un saulains laiks, R, Z—ZR vējš 1—3 m/s.

Vārda dienas svin:

Tija, Saiva, Saivis, Sentis, Santis

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: svarigakais@irir.lv

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu