Aicina pamest Krieviju; ES pasludina 8.sankciju paketi pret Krieviju; Nord Stream sabojāšana ir sabotāža

Projām no agresora

ASV vēstniecība Krievijā trešdien aicināja savus pavalstniekus nekavējoties pamest Krieviju, kamēr vēl kursē komercreisi, un brīdināja personas ar dubulto pilsonību, ka viņus Krievijas valdība var mobilizēt karam Ukrainā. Arī Latvijas ārlietu ministrs Rinkēvičs (JV) aicināja Latvijas iedzīvotājus neapmeklēt Krieviju un tur esošos pēc iespējas ātrāk izceļot.

Pakalpiņi atskaitās Maskavai

Eiropas Komisijas vadītāja Leiena trešdien paziņoja par astoto sankciju paketi pret Krieviju. Sankcijas paredz ieviest aizliegumu importēt Eiropā dažādas Krievijas preces un ierobežot Krievijas naftas cenu, kas varētu samazināt Maskavas ienākumus par 7 miljardiem eiro. Pagarināts eksporta aizliegums tehnoloģijām, kuras izmanto aizsardzības sistēmā. Krievijas okupēto Ukrainas apgabalu vietvalži trešdien Kremlim atskaitījās par pseidoreferendumu rezultātiem un vērsās pie prezidenta Putina ar lūgumu tos pievienot Krievijai.

Pieļauj Krievijas iesaisti

Tā ir sabotāža – par gāzes noplūdi no diviem Nord Stream gāzesvadiem Baltijas jūrā trešdien paziņoja Eiropas Savienība, bet tieši nenorādīja, kas to būtu veicis. Latvijas prezidents Levits norādīja, ka iespējamā diversija liecina – Krievija sākusi jaunu agresijas fāzi. Kremļa runasvīrs Peskovs noliedzis Krievijas iesaisti sabotāžā. ASV valsts sekretārs Blinkens uzskata, ka gāzes noplūdes neatstās lielu iespaidu uz Eiropas enerģētisko noturību, jo pa abiem cauruļvadiem gāze netiek transportēta. Gāzes noplūde var ilgt vēl nedēļu, pieļāva Dānijas enerģētikas ministrs.

IR aktuāli

Ar kuru partiju tev ir pa ceļam? Atbildi uz šo jautājumu var palīdzēt rast Ir politiskais «tinderis». Savukārt eksperti norāda jaunās Saeimas svarīgākos uzdevumus.

NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centra direktors Jānis Sārts analizē Krievijas ietekmes mazināšanos, drošības riskus, ko rada no Krievijas bēgošie, kā arī aicina domāt, kas notiks pēc Ukrainas uzvaras karā.

Skolotāju Ilzi Elizabeti Romančenko laipnība nepasargāja no nežēlīga audzēknes uzbrukuma. Astoņi dziļi naža dūrieni, vairāki griezumi un ribas lūzums — kāpēc tas varēja notikt?

Vēl

Austrija un Čehija no ceturtdienas vismaz uz 10 dienām atjaunos robežkontroli pie robežas ar Slovākiju, lai mazinātu nelegālās migrācijas plūsmu.

Mediķu divu dienu streika ietekme uz pacientiem bijusi neliela. Otrdien un trešdien kopā strādāt atteikušies 316 ārsti, medicīnas māsas un zemāk kvalificētie veselības aprūpes darbinieki.

LTV aicinājusi Saeimas deputāta Aleksandra Kiršteina (NA) agresīvi vulgāros izteicienus par žurnālisti Aneti Bērtuli vērtēt gan Valsts policijai, gan Saeimas atbildīgajai komisijai.

Rīgas domes deputātu darba grupa vienojusies par trīs ielu pārdēvēšanu, jo tās saistītas ar padomju varu. Tās ir Detlava Brantkalna iela, Mstislava Keldiša iela un Valentīna Pikuļa aleja.

Otrdien Latvijā reģistrēti 1793 Covid-19 inficētie, nav ziņu par mirušajiem.

Latvijas pārstāvji Starptautiskajā Bobsleja un skeletona federācijā Zintis Ekmanis un Kristaps Kotāns atsaukuši savu dalību komitejās, jo tur darbosies arī agresorvalsts Krievijas pārstāvji.

26.septembrī miris kādreizējais Rīgas mērs Māris Purgailis, kurš domi vadīja no 1994. līdz 1997.gadam. Purgailis bija ilggadējs Latvijas Universitātes Ekonomikas fakultātes dekāns un profesors.

Eiropas Savienībā meklētāko noziedznieku vidū ir kokaīna tirgotājs no Latvijas Romāns Ivančuks. Viņu meklē kopš marta.

Šodien

Saeima lems par Aijas Briedes un Kristiānas Grosfogeles apstiprināšanu tiesnešu amatā.

Notiks Dziesmu un deju svētku padomes sēde.

Bruņotie spēki kopā ar NATO sabiedrotajiem piedalīsies militāro mācību Sudraba Bulta 2022 paraugdemonstrējumā Ādažos.

Viedokļi

Valdis Čeičs, skolotājs. Par 18. novembra Latviju!

Līga Meņģelsone, Latvijas Darba devēju konfederācijas ģenerāldirektore. Dialogs nav privilēģija, bet demokrātijas nepieciešamība.

Paplašini apvārsni

Vecums skaistumu nemaitā

22 miljonus gadu vecs termīts dzintara gabalā atrasts Dominikānā.

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog +9C, apmācies, lietus, A – DA vējš 3 – 5 m/s;

accuweather +8 – +13C, pārsvarā apmācies, lietus, A – DA, D vējš 2 – 5 m/s;

yr +8 – +11C, apmācies un lietains, A – DA, D vējš 1 – 4 m/s.

Vārda dienu svin:

Miķelis, Miks, Mikus, Mihails, Miģelis

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu