Aicina Krieviju pasludināt par teroristisku valsti; tuvāk valdības deklarācijai; tiesās bijušo policisti

Cīņas par enerģiju

NATO Parlamentārā asambleja pirmdien aicināja dalībvalstu valdības un parlamentus pasludināt Krieviju par teroristisku valsti. Pasaules veselības organizācija kopš kara sākuma dokumentējusi 703 okupantu uzbrukumus Ukrainas civilajai infrastruktūrai un pirmdien aicināja veidot humāno medicīnas koridoru, lai visos Ukrainas reģionos nogādātu dzīvībai svarīgas kravas. Savukārt Ukrainas prezidents Zelenskis aicināja NATO garantēt atomelektrostaciju aizsardzību no Krievijas uzbrukumiem. Krievija pēc svētdienas apšaudes ierobežojusi piekļuvi Zaporižjas AES. Krievija pirmdien apšaudīja arī Hersonas civilo infrastruktūru, ir cietušie un bojāgājušie. Prokuratūra Hersonā atklājusi četras vietas, kur okupanti spīdzinājuši gūstekņus.

Vienoties varētu nākamnedēļ

Potenciālie koalīcijas partneri Jaunā VienotībaApvienotais saraksts un Nacionālā apvienība par valdības deklarācijas tekstu varētu vienoties nākamās nedēļas sākumā. Pirmdien JV Kariņa vadībā sākusi apkopot un apstrādāt visus partneru priekšlikumus. Trešdien koalīcijas partneri tiks iepazīstināti ar valdības deklarācijas pirmo variantu.

Noskatījās, neziņoja, sabotēja

Prokuratūra tiesai nodevusi krimināllietu pret bijušo policisti, kura apsūdzēta par bezdarbību saistībā ar uzbrukumu jaunietim ar Ukrainas karogu. Viņa neziņoja par uzbrukumu, bet vēlāk policijai sniedza apzināti nepatiesu informāciju par uzbrukumu izdarījušās personas atrašanos vietu. Sieviete policijā vairs nestrādā.

IR aktuāli

Kāpēc šoziem gaidāms Ukrainas bēgļu pieplūdums, stāsts NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centra vadītājs Jānis Sārts.

90 gadus vecais valodnieks Egīls Skudra sarakstījis atmiņu grāmatu Kad lūzis gumijkoks un sapņo par tematiskās latviešu valodas vārdnīcas izdošanu.

Vēl

Pirmdien Zolitūdē ar ziediem un svecēm pieminēja Maxima traģēdijā bojā gājušos. Pirms 9 gadiem dzīvību zaudēja 54 cilvēki un daudzi tika ievainot, kad veikalam sabruka jumts.

Norvēģija parakstījusi vienošanos par 2 miljardu Norvēģijas kronu (190,7 miljoni eiro) finansējumu Ukrainai, lai tā šoziem varētu iegādāties dabasgāzi, pirmdien paziņoja Norvēģijas valdība.

Lietuvā pirmdien aizdomās par korupciju aizturēts Valsts pārtikas un veterinārā dienesta vadītājs Mants Staškevičs.

Iepirkumu uzraudzības birojs pēc sūdzību izskatīšanas 7 reģionālo autobusu maršrutu tīkla daļās aizliedzis Autotransporta direkcijai slēgt līgumus ar konkursa uzvarētājiem.

Kataras enerģētikas uzņēmums QatarEnergy pirmdien paziņoja, ka ar Ķīnu uz 27 gadiem noslēgts līgums par dabasgāzes piegādi.

5,6 magnitūdas stiprā zemestrīcē pirmdien Indonēzijas lielākajā Javas salā miruši vismaz 162 cilvēki, simtiem ir ievainoti.

Svētdien negadījumā uz dzelzceļa sliedēm Dobelē sabraukts 17 gadus vecs jaunietis, kurš austiņās klausījies mūziku un nedzirdējis vilciena signālu.

Šodien

Koalīcijas sarunvedējs Kariņš (JV) ar valdības deklarācijas projektu plāno doties pie prezidenta.

Valdība pasniegs sešas Ministru kabineta balvas ievērojamām Latvijas personībām un labdarības organizācijām.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests Latvijā veiks trauksmes sirēnu pārbaudi.

Viedokļi

Kaspars Barons, faktoringa kompānijas Factris Latvia izpilddirektors. Kā Latvijas jaunuzņēmumi izskatās uz Baltijas fona un kā veicināt to attīstību?

Ieva Ozoliņa-BērziņaOmnicom Media Group Latvia biznesa izaugsmes un inovāciju vadītāja. Bez mākslīgā intelekta uzņēmumi un zīmoli kļūs neredzami.

Paplašini apvārsni

Vai Cop27 klimata konference Ēģiptē mazināja izredzes ierobežot globālo sasilšanu?

Kā pasakā par rāceņa vilkšanu

Uz slidenas ielas – autobuss ietriecas vieglajos, remontmašīna – autobusā, nobremzēt nespēj otrs autobuss, seko policijas auto un… Kas ieskrēja šīs virtenes galā?

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog 1 – -3C, mainīgs mākoņu daudzums, bez nokrišņiem, A – ZA vējš 3 m/s;

accuweather -1 – -6C, skaidrāks laiks ar saulīti, A – ZA vējš 2 – 3 m/s;

yr -1 – -4C, saule mīsies ar mākoņiem, A – ZA vējš 2 – 3 m/s.

Vārda dienu svin:

Aldis, Alfons, Aldris

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu