Aicina kartelistus atzīties; Honkongas vadība piekāpjas; grib skaidrību par atkritumu izvešanu Rīgā

Kartelis jau no 2017.gada

Konkurences padomes priekšsēdētāja Skaidrīte Ābrama. Foto: Paula Čurkste, LETA

Konkurences padomes (KP) vadītāja Skaidrīte Ābrama trešdien aicināja iespējamā kartelī iesaistītajiem būvuzņēmējiem un amatpersonām, kuras nodrošinājušas kāda uzņēmuma uzvaru, atzīties likuma pārkāpumā. KNAB sāktajā kriminālprocesā patlaban figurē sešas personas. KNAB otrdien bez Arčers, Skonto būve, LNK Group vadītājiem iztaujāja arī būvfirmas SIA Monum lielāko īpašnieku Māri Ozoliņu. Savukārt Skonto būves bijušajam līdzīpašniekam Guntim Rāvim piemērots personas, pret kuru sākts kriminālprocess, statuss. Būvnieku kartelis drošības dienestu redzeslokā esot nonācis jau 2017. gadā, LTV trešdien sacīja bijušais premjers Māris Kučinskis (ZZS).

Protestētāju uzvara

Pēc trīs mēnešus ilgušajiem protestiem Honkongas vadītāja Kerija Lama trešdien atsauca likumprojektu par ieslodzīto izdošanu Ķīnai. Viņa arī paziņoja, ka notiks neatkarīga policijas vardarbības pret protestētājiem izmeklēšana. Neraugoties uz Honkongas vadītājas paziņojumu, protestētāji nepārtrauks demonstrācijas, kurās kopš jūnija katru nedēļu piedalījās līdz pat miljonam cilvēku.

Atkritumu karš

Ministrs Juris Pūce (A/P!) pēc trešdienas tikšanās ar Rīgas mēru Burovu (GKR) aicināja rīdziniekus nogaidīt ar līgumu pārslēgšanu par atkritumu savākšanu, bet Burovs pilnīgi pretēji – noslēgt līgumu ar monopolistu Tīrīga. Ministrs no Burova pieprasīja līdz piektdienai iesniegt rīcības plānu, ja Konkurences padomes (KP) lēmuma dēļ Rīga 15.septembrī paliek bez atkritumu izvešanas. Arī Valsts prezidents Levits LTV otrdienas vakarā teica, ka gaida KP lēmumu par situāciju Rīgā. Pašvaldība KP pārmetumus noraida.

Vēl

Trešdien Lielbritānijas parlamenta vairākums atbalstīja likumprojektu, kas liedz Lielbritānijai izstāties no ES bez vienošanās. Par balsoja 329 deputāti, pret – 300. Ja likumprojektu pieņems pilnā apjomā, premjerministram Džonsonam būs jālūdz ES pagarinājums Brexit līdz 31.janvārim. Ceturtdien likumprojektu jāskata Lordu palātā.

Kāda kriminālprocesa ietvaros otrdien KNAB iztaujāja bijušo Valsts prezidentu Raimondu Vējoni. Viņam esot piemērots liecinieka statuss. KNAB otrdien iztaujāja arī bijušo Saeimas deputātu Ingmāru Līdaku (ZZS).

Irāna trešdien atbrīvoja septiņus no 23 aizturētā tankkuģa Stena Impero apkalpes locekļiem, arī Latvijas pilsoni.

Trešdien tiesa nepaturēja apcietinājumā bijušo robežsardzes priekšnieku Garbaru, kuru IDB aizturēja kriminālprocesā aizdomās par noziegumiem būvniecības procesos.

NEPLP apstiprināja jauno Sabiedrisko konsultatīvo padomi, kurā darbosies 19 NVO un mediju organizāciju pārstāvji.

Uz Deglava ielas pārvada Rīgā trešdien atsākušies būvdarbi. Tāpēc gājējiem un autovadītājiem jārēķinās ar sastrēgumiem un ierobežojumiem.

Pēc Bahamu salu izpostīšanas viesuļvētra Dorians devusies ASV Džordžijas, Dienvidkarolīnas un Ziemeļkarolīnas štatu virzienā, kurus sasniegs ceturtdien.

Šodien

Uz pirmo rudens sesijas sēdi sanāks Saeima, kura lems par Pasta likuma izmaiņu un Nekustamā īpašuma valsts kadastra likuma grozījumu nodošanu komisijām.

Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisija diskutēs par situāciju pēc Latvijas Universitātes (LU) rektora vēlēšanām.

Atklās tirdzniecības centra Alfa jauno piebūvi.

Viedokļi

Mortens Hansens, ekonomists. What a Hard Brexit (also) looks like.

Ieva Reine, Ziemeļvalstu diasporas izglītības un kultūras grupas vadītāja. Kurš rādīs diasporas izglītības ceļu jeb Quo vadis diasporas izglītība?

Šonedēļ žurnālā IR

Vai ABLV bankas klientu kontos varētu būt vairāk nekā miljards noziedzīgi iegūtu līdzekļu?

Kā Latvijas skolās ierobežot skolēnu apsmiešanu? Palīgā nāk sociālais projekts #Neklusē.

Kas notiks, ja Konkurences padome “iesaldēs” atkritumu apsaimniekotāja Tīrīga līgumu ar Rīgas domi?

Paplašini apvārsni

Nāves spriedums jeb kāpēc pasaulei ir svarīgi, kas notiek ar Grenlandes ledājiem?

Komisārs Reksis

3 laika prognozes Rīgai:

meteoprog +10 – +22C, apmācies, brīžiem skaidrosies, vakarā neliels lietus, D – DR vējš 4 – 6 m/s;

accuweather +13 – +23C, saule mīsies ar mākoņiem, var būt neliels lietus, D – DR vējš 4 – 6 m/s;

yr +12 – +23C, saule mīsies ar mākoņiem, D – DR vējš 4 – 6 m/s.

Vārda dienas svin:

Klaudija, Persijs, Vaida

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu