898 jauni Covid-19 slimnieki; piegriež skrūves mikrouzņēmumiem; Lavrovs Minskā

Tuvāk katastrofai

Latvijā aizvadītajā diennaktī Covid-19 infekcija apstiprināta vēl 898 cilvēkiem, bet četri pacienti ar Covid-19 miruši. Piektdien stājas spēka stingrāki ierobežojumi 12 pašvaldībās, taču veselības ministre Ilze Viņķele (A/P) ceturtdien atzina, ka situācija ir “ļoti nopietna”, un var nākties ieviest stingrus ierobežojumus visā valstī. Rīgā privātajā sociālās aprūpes centrā Liepa ar Covid-19 inficējušies aptuveni 100 klienti un darbinieki, bet sociālās aprūpes centrā Atsaucība pagājušajā diennaktī atklāti vismaz 33 saslimšanas gadījumi. Saeima ceturtdien apstiprināja palīdzības pabalstu bērnu pieskatīšanai pandēmijas laikā. Lielbritānija ceturtdien noteica 14 dienu pašizolācijas prasību ieceļotājiem no Latvijas, kas stāsies spēkā 28. novembrī. Igaunijā aizvadītajā diennaktī reģistrēti 415 jauni Covid-19 gadījumi, Lietuvā konstatēti 2104 jauni gadījumi un 17 cilvēki miruši.

Ierobežo MUN

Saeima ceturtdien nolēma reorganizēt mikrouzņēmuma režīmu.Šo nodokļu režīmu varēs izmantot tikai mikrouzņēmuma īpašnieks, no 1.jūlija uzņēmuma darbiniekiem būs jāpiemēro vispārājais ienākuma nodokļu režīms. Nodokļu likme MU ienākumiem līdz 25 000 eiro būs 25%, par lielākiem ienākumiem – 40%. Līdz šim MUN bija 15% par ienākumiem līdz 40 000 eiro, bet 35% par ienākumiem virs šī sliekšņa. Budžeta un ar to saistītos likumu projektus Saeima sāka izskatīt pirmdien. Jau ir izskatīti 25 no 30 likumprojektiem un 270 jeb 43% no priekšlikumiem.

Lielais brālis ciemos

Baltkrievijas pašpasludinātais prezidents Lukašenko ceturtdien Minskā tikās ar Krievijas ārlietu ministru Lavrovu un paziņoja, ka vēlas paplašināt tuvās attiecības ar Krieviju. Kremlis oktobra vidū apsolīja Baltkrievijai 1,5 miljardu dolāru aizdevumu, taču pēc tam bija atturējies atklāti paust atbalstu diktatoram. Ceturtdien Eiropas Parlaments pieprasīja Baltkrievijai izmeklēt Ramana Bandarenkas slepkavību 12.novembrī. Baltkrievijā kopš 9. augusta turpinās plaši protesti pret Lukašenko režīmu.

Vēl

Saeima nākamnedēļ varētu lemt par Ģenerālprokuratūras lūgumu izdot deputātu Artusu Kaimiņu kriminālvajāšanai par grāmatvedības noteikumu pārkāpšanu.

E-veselības sistēmas pilnīga reorganizācija plānota trīs gadu laikā, ceturtdien pavēstīja veselības ministre Ilze Viņķele.

Depozīta sistēmas operatora pretendentu vērtēšanas komisija ceturtdien tomēr atzina par atbilstošu normatīvo aktu prasībām Nulles depozīts pieteikumu, kurā pirms tam bija konstatējusi nepatiesu informāciju.

ASV prezidents Donalds Tramps trešdien apžēloja savu bijušo padomnieku drošības jautājumos Maiklu Flinnu, kurš bija melojis par sakariem ar Krieviju.

Turcijas tiesa ceturtdien piesprieda mūža ieslodzījumu 337 apsūdzētajiem par līdzdalību apvērsuma mēģinājumā 2016. gadā.

Francijas parlamenta augšpalāta Senāts trešdien aicināja atzīt Kalnu Karabahas suverenitāti.

Šodien

Stājas spēkā stingrāki ierobežojumi Covid -19 smagāk skartajās pašvaldībās.

Tiešsaistē notiek starptautiska konference Dzimtā valoda izglītībā 21. gadsimtā: Baltijas reģiona pieredze.

Tiešraidē notiek forums kultūras un mākslas nozares profesionāļiem Kultūra rīt.

Viedokļi

Linda Daniela, LU Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātes dekāne, profesore. Tehnoloģijas un mācīšanās. Daži sīkumi, ko paturēt prātā

Polina Ragoza, biznesa augstskolas Turība studente. Esam gatavi demokrātijai un pelnījuši to

Šonedēļ "Šķiltavā"

Gunita Nagle pastāsta par sarunu ar veselības ministri Ilzi Viņķeli. Aivars Ozoliņš un Pauls Raudseps meklē, kur aizķērusies ES nauda pandēmijas seku pārvarēšanai, un min, kā Donalds Tramps varētu atstāt Balto namu. Klausieties šeit.

Kultūra

28. novembrī tiešraidē no Rīgas Latviešu biedrības nama var klausīties koncertu Krakova. Oslo. Bāzele. Trieste.

No 28. novembra Latvijas Nacionālājā mākslas muzejā skatāma starptautiska izstāde Neērtās pagātnes. Saistītās pasaules.

28. un 29. novembrī LNSO digitālā koncertzāle piedāvā koncertu Čaikovskis un Sibēliuss. Baltijas simfoniskais festivāls.

Līdz 31. decembrim galerijā Māksla XO var apskatīt Vinetas Kaulačas izstādi Uzgaidāmā telpa.

Paplašini apvārsni

“Pēkšņi aizmirsu vārdu” situācijas ne vienmēr liecina par sliktu atmiņu. Daži padomi, kā novērst šādas atminēšanās grūtības.

Izglābj kucēnu no krokodila

3 laika prognozes Rīgai

meteoprog +6 – +6C, apmācies, lietus, Z vējš 4 – 6 m/s;

accuweather 0 – +5C, lietus, naktī slapjš sniegs, Z – ZA vējš 5 – 6 m/s;

yr +1 – +5C, apmācies, palaikam lietus, Z vējš 2 – 6 m/s.

Vārda dienu svin:

Lauris, Norberts, Vinifreda

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu