30 000 bez apdrošināšanas; zviedru balsojums gandrīz neizšķirts; augustā auga inflācija

Cietīs veselība

Veselības ministrija pirmdien paziņoja, ka aptuveni 30 000 cilvēku jaunajā veselības aprūpes sistēmā var palikt bez pilnā valsts apmaksāto pakalpojumu klāsta, jo par viņiem nebūs maksāts sociālais nodoklis. Šiem cilvēkiem vajadzēs sniegt sociālo atbalstu. Labklājības ministrija problēmu tur neredz un iesaka cilvēkiem sameklēt darbu.

Vēlēšanas plecu pie pleca

Zviedrijā svētdien parlamenta vēlēšanās kreiso partiju bloks un opozīcijas centriski labējo bloks saņēma gandrīz vienādu balsu skaitu. Kreisos atbalstīja 40,6% vēlētāju, centriski labējos – 40,3%. Abas puses izteica vēlmi veidot valdību. Valdošās koalīcijas premjerministra Lēvena bloka partijas vēlēšanās ieguva 144 vietas no 175 vairākumam nepieciešamajām. Savukārt pret imigrantiem noskaņotā Zviedrijas demokrātu partija saņēma 17,6%, kas ir mazāk nekā aptaujās prognozētie 25 – 30%.

Cenas uz augšu un leju

Patēriņa cenas Latvijā augustā salīdzinājumā ar jūliju samazinājās par 0,1%, bet gada inflācija augustā salīdzinājumā ar 2017. gada augustu sasniedza 2,8%. Augustā cenas samazinājušās pārtikai un bezalkoholiskajiem dzērieniem, bet pieauga degvielai.

Vēl

Par Augstākās tiesas Civillietu departamenta priekšsēdētāju uz pieciem gadiem pirmdien ievēlēja Augstākās tiesas tiesnesi Aigaru Strupišu.

Rīgas būvvalde domei pirmdien ierosināja ozolu aleju pie Nacionālā teātra nosaukt par Simtgades aleju. Par to vēl jālemj deputātiem.

Par narkotiku nelegālu apriti pirmdien tiesa bijušajam reklāmas aģentūras Mooz! īpašniekam Ērikam Stendzeniekam piesprieda gadu ilgu nosacītu brīvības atņemšanu.

Par vardarbīgu seksuālu izmantošanu kopā ar katoļu priesteri policija aizturējusi arī bijušo sociālās aprūpes centra Rīga filiāles aprūpētāju, kurš nav apcietināts.

Pēc 120 dienu badošanās Krievijā ieslodzītā ukraiņu režisora Oļega Sencova veselība ir cietusi neatgriezeniskus bojājumus.

Svētdienas naktī netālu no Krievijas kūrorta Sočiem autoavārijā gājis bojā pašpasludinātās Abhāzijas valdības vadītājs Genādijs Gagulija.

Svētdien serbu tenisists Džokovičs uzvarēja ASV atklātā čempionāta vīriešu vienspēļu turnīra finālā argentīnieti del Potro un trešo reizi kļuva par šo sacensību uzvarētāju.

Vēlēšanas

Septembra sākumā par Saskaņu vēlēšanās būtu gatavi balsot visvairāk pētījumu centra Norstat aptaujāto – 14,9%. Otrajā vietā ir ZZS – 9,0%, bet trešā šajā aptaujā ir Jaunā konservatīvā partija ar 6,9%, kas septembrī apsteigusi partiju KPV LV.

Šodien

OECD iepazīstinās ar pārskatu par Latvijas izglītību starptautiskā salīdzinājumā.

Vidzemes rajona tiesa Limbažos skatīs krimināllietu par liela mēroga kukuļošanu, kurā apsūdzēts bijušais LDz vadītājs Magonis un Igaunijas miljonārs Osinovskis (LETA).

Rīgas apgabaltiesa skatīs izspiešanā apsūdzētā Ogres novada domes priekšsēdētāja Egila Helmaņa krimināllietu (LETA).

Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija turpinās gatavot grozījumus likumā par VDK dokumentu publiskošanu.

Viedokļi

Ilze Knoka, bijusī Rakstniecības un mūzikas muzeja direktore. Spītīga jāšana uz beigta zirga.

Inga Zemdega-Grāpe, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera. Reģionālā politika. Uz papīra un realitātē.

Paplašini apvārsni

Gandrīz neticams stāsts par karavīra Bilokurova atrašanos pēc 30 gadiem Afganistānā. Māte cer uz DNS analīzēm.

No putna skatpunkta

Pārsteidzošs lidojums kopā ar ērgli virs zemes un ūdens.

3 laika prognozes Rīgai:

meteoprog   13 – 20 C, apmācies, neliels lietus, D – DR vējš 1 – 4 m/s;

accuweather  20 C, saule izlauzīsies no mākoņiem, dažviet līs, D – DR vējš 2 – 4 m/s;

yr 14 – 20 C, apmācies, no rīta līs, D – DR vējš 2 – 4 m/s.

Vārda dienas svin:

Signe, Signija

Sūtiet atsauksmes vai ieteikumus par Ir Svarīgākais: [email protected]

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu