27. augusts 2020
Majestātiskā Pēterburga un izrāde Marijas teātrī, 27.-30.maijs 2021
27. augusts 2020
Majestātiskā Pēterburga un izrāde Marijas teātrī, 27.-30.maijs 2021

Majestātiskā Pēterburga un izrāde Marijas teātrī, 27.-30.maijs 2021

IR Kultūras ceļojums uz Pēterburgu no 2021.gada 27. līdz 30.maijam atklās šīs pilsētas majestātiskumu, tās mākslas, kultūras un arhitektūras pērles. Ceļojuma laikā gūsiet atbildes uz jautājumiem: kā Pēterburga ir kļuvusi par “Krievijas kultūras galvaspilsētu” un kādi cilvēki – valdnieki, aristokrāti, mūziķi un mākslinieki ir veidojuši šo brīnišķīgo pilsētu?

Mēs parādīsim Jums gan pasaulslavenas Sanktpēterburgas vērtības: Pēterhofas pils kompleksu un tā apzeltītās strūklakas un Katrīnas pils kompleksu ar precīzu Dzintara istabas repliku, gan “apslēptās pērles”, izstāstīsim, kā reālas vēsturiskās personības ar saviem talantiem, kaislībām un vājībām ir veidojuši Pēterburgas vaibstus. Jūs iepazīsit Krievijas laikmetīgo mākslu un uzzināsit, kā Pēterburgas inteliģence sadzīvo ar mūsdienu Krievijas reālijām. Jūs varēsit apskatīt izcilo Ermitāžas impresionisma un modernisma mākslas kolekciju, Marijas teātrī baudīt vienu no pasaulē labākajām baleta trupām un vēl daudz, daudz ko citu..

Pēterhofas piļu komplekss (jo Pēterhofas teritorijā atrodas vairākas pilis) jeb “Ziemeļu Versaļa” ir viens no ievērojamākajiem kultūrvēstures objektiem Krievijā. Pēterhofas pils celtniecību uzsāka Pēteris I, kurš vēlējās Krievijā radīt savu “Versaļu” – celtni, kura savā diženumā neatpaliktu no savas Francijas līdzinieces. Arī Pēterhofas parki un strūklakas ir unikāli. Tajos atrodas 150 strūklakas (centrālās strūklakas ir apzeltītas) un strūklaku kaskādes, daudzas no strūklakām darbojas jau 300 gadus.

Arī modernā Pēterburga pārsteigs. Lai to labāk novērtētu, esam plānojuši doties uz pilsētas augstāko skatu laukumu (462 m) Lathta Center, ko plānots ekspluatācijā nodot 2020.gada beigās. Mūsdienu Pēterburgas zvaigzne ir laikmetīgās mākslas muzeja Erarta, kurā krājumā ir vairāk nekā 2800 mākslas darbu, kurus radījuši vairāk kā 300 mākslinieku no dažādiem Krievijas reģioniem. Erarta – tā ir Krievijas laikmetīgās mākslas esence. Pilsētas jauno daļu iepazīsim autor-ekskursijā Tik dažādā mūsdienu Pēterburga. Apskatīsim interesantākos mūsdienu Pēterburgas arhitektūras un dizaina objektus, pop-up dizaina tirdziņus un citas vietas, kuras pulcē radošus un mākslinieciski domājošus Pēterburgas iedzīvotājus.

Pilnīgs pretstats ir Ermitāžas muzeja Ģenerālštāba ēkas unikālā impresionisma un modernisma darbu kolekcija. Ermitāžas muzejam pieder viena no lielākajām un labākajām impresionistu gleznu kolekcijām pasaulē, tāpēc, mūsuprāt, tā noteikti ir jāredz. Turklāt no 2014.gada tā atrodas jaunās, tai daudz piemērotākās telpās, Ģenerālštāba bijušajā ēkā.

Esot Pēterburgā noteikti jāredz Katrīnas pili, tajā esošo Dzintara istabu, pils parku un dārzus. Katrīnas pils ir unikāls, slavenā itāļu arhitekta Rastrelli meistardarbs – krāšņs baroka arhitektūras paraugs. Ekskursijas laikā mēs ne tikai iepazīsim pili, bet arī Katrīnas pili ieskaujošos dārzus, kas ir vieni krāšņākajiem Krievijā. Pils parkā var priecāties par izciliem dārzu arhitektūras meistardarbiem, brīnišķīgiem paviljoniem, dīķiem un strūklakām.

Vēl viena Pēterburgas pērle, kas noteikti jāredz, ir Jusupovu pils. Vairāku gadsimtu garumā kņazi Jusupovi bija viena no Krievijas turīgākajām un ietekmīgākajām dzimtām. Jusopovu pils ir viena no skaistākajām Pēterburgas ēkām, unikāls 18. – 20. gs. ēku komplekss, kurš tikai nesen atvērts apmeklētājiem pēc rekonstrukcijas. Ekskursija uz šo pili ļaus vairām uzzināt par to, kā dzīvoja 19.gadsimta Pēterburgas augstmaņi, kāds bija viņu dienas ritms, izklaides, rakstīti un nerakstīti sadzīves noteikumi.

Pēterburga leģendāra ar stāstiem par to, kā, iestājoties naktij, pār Ņevu paceļas tilti. Lai to redzētu, dosimies ekskursijā pa naksnīgo pilsētu un izbrauksim ar kuģīti. Malkojot vīnu, baudīsim pilsētu no upes.

Ceļojuma laikā kopīgi atklāsim, cik pārsteidzoši daudzslāņaina ir Krievijas “kultūras galvaspilsēta” - Pēterburga!

Ceļojuma laikā:

 • gida vadībā apskatīsim Pēterhofas piļu kompleksu ar tam piederošo strūklaku un to kaskāžu parka apskati;
 • gida vadībā iepazīsim gan Pēterburgas vēsturisko daļu, gan arī jaunās pilsētas centru. Plānots, ka varēsim apmeklēt Pēterburgas augstāko skatu laukumu, kurš atradīsies 462 m augstajā Lathta Center ēkā, kuru, plānots, 2020.gada beigās nodot ekspluatācijā;
 • apmeklēsim laikmetīgās mākslas muzeju Erarta un apskatīsim muzeja mākslas kolekciju;
 • gida vadībā apskatīsim Sv. Īzaka katedrāli un raudzīsimies uz pilsētu no katedrāles kolonādes skatu platformas;
 • Ermitāžas Ģenerālštāba muzeja apmeklējums ar impresionisma un modernisma kolekcijas apskati;
 • dosimies ekskursijā pa naksnīgo Pēterburgu, izbrauksim ar kuģīti pa Ņevu un, malkojot vīnu, vērosim, kā pār upi paceļas tilti;
 • dosimies ekskursijā uz krāšņo Jusupova pili, kas brīnumainā kārtā pārdzīvojusi Otro pasaules karu, saglabājot oriģinālo interjeru. Šīs ekskursijas tēma: "Kā dzīvoja 19.gs. Pēterburgas augstmaņi? Dienas ritms, izklaides, parašas, rakstīti un nerakstīti sadzīves noteikumi.”
 • apmeklēsim izstādi Rasputina slepkavība;
 • apmeklēsim baleta vai operas izrādi Marijas teātrī (izrāde tiks izziņota, tiklīdz būs zināms teātra repertuārs);
 • dosimies autorekskursijā Tik dažādā mūsdienu Pēterburga;

Ceļojuma cenā iekļauts:

 • aviobiļetes lidojumam ar AirBaltic Rīga-Pēterburga-Rīga (aviobiļetes cenā iekļauta rokas bagāža līdz 8 kg un nododamā bagāža līdz 20 kg, cena 195,96 €);
 • nakšņošana 4* viesnīcā Radisson BLU Hotel Sonya, trīs naktis, bufetes tipa brokastis,
 • transfērs ar autobusu no lidostas uz viesnīcu un no viesnīcas uz lidostu,
 • bufetes veida brokastis ielidošanas dienā New Peterhof Hotel restorānā,
 • ieejas biļetes Pēterhovas pilī un tās dārzos,
 • ekskursija krieviski runājoša gida vadībā pa Pēterhofas pili un tās dārziem,
 • ieejas biļete Erarta modernās mākslas muzejā,
 • ieejas biļete Īzaka katedrālē un kolonādes skatu laukumā,
 • ekskursija par Īzaka katedrāli,
 • dienas un nakts ekskursija par Pēterburgu krieviski runājoša gida vadībā,
 • izbraukums ar kuģīti pa Ņevu un glāze vīna,
 • ekskursija gida vadībā Jusupovu pilī ar izstādes Raspotuvina slepkavības apmeklējumu,
 • ekskursija gida vadībā uz Katrīnas pili,
 • ieejas biļete Katrīnas pilī, tās dārzos un Dzintara istabā,
 • autor-ekskursija pa moderno Pēterburgu Tik dažādā mūsdienu Pēterburga,
 • biļete uz Ermitāža muzeja Ģenerālštāba ēkas ar impresionisma un modernisma kolekciju.

SVARĪGI! No 2019. gada septembra vidus Krievijas Federācija ir ieviesusi t.s. elektroniskās vīzas. Elektroniskās vīzas ir paredzēta īstermiņa tūrisma vai darījumu braucieniem un ar šīm vīzām var apmeklēt  Pēterburgu, Ļeņingradas apgabalu vai Kaļiņingradas apgabalu veicot ieceļošanu noteiktās vietās (Pēterburgas gadījumā Pulkovo lidostā). Krievijas elektroniskā vīza tiek izsniegta bez maksas.Vīza tiek izsniegta 4 dienu laikā un ir derīga 30 kalendārās dienas no vīzas izsniegšanas brīža. Saskaņā ar elektronisko vīzu, tūrists var uzturēties Krievijā (augšminētajos apgabalos) līdz 8 diennaktīm. Vīzas pieteikumu var aizpildīt ne agrāk kā 20 dienas pirms paredzamā brauciena sākuma datuma.

Sīkāka informācija par KF elektroniskās vīzas noformēšanu pieejama šeit

IR Kultūras ceļojuma uz Pēterburgu detalizētu programmu un laika plānu varat apskatīt un lejuplādēt šeit.

IR Kultūras ceļojuma uz Pēterburgu līgumu varat apskatīt un lejuplādēt šeit.

Ceļojumu var apmaksāt pa daļām. Vairāk informācijas un pieteikšanās [email protected] vai 27 734 907. Vietu skaits ierobežots.

AS Cits medijs tūrisma operatora reģistrācijas Nr.TATO-2016-31. Tūristu iemaksātās naudas apdrošināšanas polises Nr.31/000/000033/19.

Print Friendly, PDF & Email
20. janvāris
SARUNU VEŠANA: STRATĒĢIJA, TAKTIKA, KAULĒŠANĀS. Seminārs ar Tomu Kreicbergu
SARUNU VEŠANA: STRATĒĢIJA, TAKTIKA, KAULĒŠANĀS. Seminārs ar Tomu Kreicbergu
26. janvāris
LABĀKAIS NO LEAN UN AGILE PROJEKTU VADĪBĀ. Darbnīca ar Ati Kaksi
LABĀKAIS NO LEAN UN AGILE PROJEKTU VADĪBĀ. Darbnīca ar Ati Kaksi
28. janvāris
ATTĀLINĀTAS PREZENTĀCIJAS: LIELAS AMBĪCIJAS MAZĀ EKRĀNĀ. Darbnīca ar Olgu Kazaku
ATTĀLINĀTAS PREZENTĀCIJAS: LIELAS AMBĪCIJAS MAZĀ EKRĀNĀ. Darbnīca ar Olgu Kazaku
2. februāris
DARBS AR VĒRTĪBĀM ORGANIZĀCIJĀS. Darbnīca ar Aritu Featherstoni 2 daļās (02.02., 02.03.)
DARBS AR VĒRTĪBĀM ORGANIZĀCIJĀS. Darbnīca ar Aritu Featherstoni 2 daļās (02.02., 02.03.)
4. februāris
DARBA JAUNĀ PARADIGMA. Darbnīca ar Ingu Zvaigzni un Edgaru Viļumsonu
DARBA JAUNĀ PARADIGMA. Darbnīca ar Ingu Zvaigzni un Edgaru Viļumsonu

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu