Koučinga tehnikas I • IR.lv
8. maijs 2018
Koučinga tehnikas I
8. maijs 2018
Koučinga tehnikas I

Koučinga tehnikas I

Google savā projektā “Oxygen” atklāja, ka darbinieki koučingu uzskata par vissvarīgāko vadītāju kompetenci. Emocionālā inteliģence, iesaiste un personiskās attiecības ar savu komandu nevis tehniskā ekspertīze bija visaugstāk novērtētā kompetence vadītājos. (https://hbr.org/2013/12/how-google-sold-its-engineers-on-management)
Severīne Žordāna (Séverine Jourdain), koučinga nodaļas vadītāja uzņēmumā Nestlé Group saka: “Mūsu ambīcija ir pilnībā integrēt koučingu mūsu uzņēmuma domāšanā…padarīt koučingu… par mūsu nākotnes līderības stilu”. (http://www.knowitall.ch/index.php?option=com_content&view=article&id=1431&catid=281&Itemid=318)
Koučinga vadības stilā uzsvars ir nevis uz kontroli un uzraudzību, bet uz darba izpildes attīstīšanu augstākā kvalitātē. Tas nenozīmē, ka darbinieki var darīt, kas viņiem ienāk prātā. Viņi vēl joprojām ir atbildīgi par darba izpildes plānu īstenošanu. Vadīšana notiek caur partnerību un iedrošinājumu, nodrošinot izaugsmi, attīstību un autonomiju nevis, sakot priekšā, kas jādara. Pētījumi rāda, ka šis vadības stils ne tikai gūst atzinību, bet ir arī produktīvāks nekā tradicionālais direktīvais vadības stils. (Bungay Stainier, 2016; HBR Guide, 2014; Simpson, 2014; Whitmore, 2009)

Aicinām kopīgi iepazīt koučinga vadības stilu un apgūt praktiskus paņēmienus darbinieku kompetenču attīstīšanai un viņu motivēšanai.
Darbnīcas ieteicamas iesācējiem koučinga jomā. Darbnīcu sērija veidota tā, lai varētu iepazīt koučingu kā vadības instrumentu soli pa solim, piedaloties visās darbnīcās pēc kārtas. Tomēr aicinām piedalīties arī tos, kuri var apmeklēt tikai atsevišķas šī cikla darbnīcas.

Cikla 4. darbnīca:  Koučinga tehnikas I

Šajā darbnīcā iepazīsim atsevišķas tehnikas, kas palīdz virzīt darbinieku uz mērķi. Jebkuri panākumi sākas ar skaidru mērķa redzējumu, tāpēc mērķa definēšana tiek uzskatīta par vienu no nozīmīgākajiem posmiem koučinga procesā. Skaidrs mērķis dod enerģiju rīcībai un motivē. Tas attiecas ne tikai uz biznesa mērķu sasniegšanu, bet arī savu kompetenču attīstības plānošanu. Līdz ar to šīs metodes ir lietderīgas arī darbinieka vai komandas attīstīšanā un izaicinošu projektu plānošanā.
- Mērķa definēšanas metodes: nākotnes vizualizācija un skalas metode mērķu izvirzīšanā;
- Prioritāšu plānošana un kompetenču attīstība: līdzsvara aplis.
Iepazīsim tehnikas gan demo sesijā, gan pašiem izmēģinot tās praksē.

Katrīna Ošleja ir vadības koučs, līderības trenere, kā arī personāla atlases un konsultāciju uzņēmuma Talentor Latvia Partnere. Konsultantes pamatkompetence ir vadītāju kompetenču definēšana, novērtēšana un attīstība. Katrīna ir apguvusi Kognitīvi biheiviorālo psihoterapiju un strādā arī kā terapeits. Dažkārt terapijas laukā apgūtais ir noderīgs, strādājot ar organizācijām un otrādi, tādēļ Katrīna labprāt dalās ar savu pieredzi terapeitisko pieeju izmantošanā organizācijās.

Katrīna ir Starptautiskās kouču federācijas (International Coach Federation) Latvijas nodaļas valdes locekle un bijusi šīs organizācijas prezidente no 2015. – 2017.gadam. Katrīna ir ieguvusi Starptautiskās kouču federācijas profesionālās akreditācijas PCC (Professional Certified Coach) līmeni, kas apliecina vismaz 750 koučinga prakses stundu darbu. Katrīna ir ieguvusi Maģistra grādu organizāciju psiholoģijā un Maģistra grādu filozofijā – abus Latvijas Universitātē. Viņas viedoklis par personāla vadības un darba tirgus jautājumiem ir augstu novērtēts un bieži tiek atspoguļots sabiedriskajos medijos.

Koučinga darbnīcu ciklā vadītājiem ar Katrīnu Ošleju ietilpa piecas darbnīcas:
27. februāris: Kas ir koučings? Koučinga pamatprasmes I
27. marts: Koučinga pamatprasmes II
24. aprīlī: Koučinga process pēc GROW modeļa.
8. maijs: Koučinga tehnikas I
17.maijs: Koučinga tehnikas II

Dalības maksa: 60 EUR
Žurnāla Ir Nauda gada abonenti darbnīcām saņem 20% atlaidi.
Lai kļūtu par abonentu, nāc te: www.irir.lv/abonesana, raksti uz [email protected] vai zvani - 67281588.
Vairāk informācijas: [email protected], 67281588

24. aprīlis
SITUATĪVĀS LĪDERĪBAS MODELIS. 2. daļa. Darbnīca ar Katrīnu Ošleju
SITUATĪVĀS LĪDERĪBAS MODELIS. 2. daļa. Darbnīca ar Katrīnu Ošleju
25. aprīlis
KĀ AIZRAUJOŠI PASNIEGT DATU VIZUALIZĀCIJAS? Darbnīca ar Rihardu Garanču
KĀ AIZRAUJOŠI PASNIEGT DATU VIZUALIZĀCIJAS? Darbnīca ar Rihardu Garanču
30. aprīlis
EFEKTĪVI DIGITĀLĀS REKLĀMAS TRIKI. Seminārs ar Līvu Bleideli
EFEKTĪVI DIGITĀLĀS REKLĀMAS TRIKI. Seminārs ar Līvu Bleideli
8. maijs
E-KOMERCIJAS TENDENCES 2024. Seminārs ar Līvu Bleideli
E-KOMERCIJAS TENDENCES 2024. Seminārs ar Līvu Bleideli
10. maijs
ChatGPT pamatkurss – 1. līmenis. Seminārs ar Artūru Medni
ChatGPT pamatkurss – 1. līmenis. Seminārs ar Artūru Medni

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu