7. februāris
Izdegšana: kā atpazīt, kā izvairīties, kā atkopties
7. februāris
Izdegšana: kā atpazīt, kā izvairīties, kā atkopties

Izdegšana: kā atpazīt, kā izvairīties, kā atkopties

Mūsdienās praktiski jebkurš ir dzirdējis par profesionālo izdegšanu. Taču ļoti daudzi no mums turpina šo ceļu un nevar apstāties, neskatoties uz brīdinājuma signāliem: galvas un muguras sāpēm, produktivitātes krišanos, aizkaitināmību, konfliktu pieaugšanu, miega traucējumiem un kārtējo lieko vīna glāzi... Izdeguši vadītāji bieži vien ir piemērs darbiniekiem kā ir “pareizi” strādāt, nosakot izdegšanas darba kultūru organizācijās.

Kāpēc tas neatmaksājas un kā strādāt savādāk, par to runāsim divās darbnīcas ar Mariju Ābeltiņu. Kopā meklēsim atbildes par profesionālo izdegšanu provocējošiem individuāliem un organizācijas līmeņa faktoriem, sekām un risinājumiem.

Pirmā darbnīca- Izdegšana: kā atpazīt, kā izvairīties, kā atkopties

Atskatoties uz darba dzīvi bieži var manīt divas galējības – pārstrādāšanos un būšanu “ne savā vietā”. Gan vienā, gan otrā gadījumā mēs varam nonākt līdz profesionālai izdegšanai. Pirmo galējību raksturo šādi vārdi: "es neesmu pieradis atpūsties, atpūtīšos kapā". Šie cilvēki nesaudzē sevi darbā un bieži vien arī mājās - cenšoties būt perfekti tēvi, mātes, sievas un vīri. Pārgurstot mājās, viņi nāk un pārgurst darbā, un tad atkal atgriežas mājās ar pieaugošām dusmām uz sevi par to kādēļ es netieku galā ar to, ar ko tiku vēl nesen?
Otrā galējība sākotnēji izskatās pēc labas izvairīšanās no pārguršanas, mēs dzīvojam “uz pusslodzi”, neatļaujoties darīt to, ko sirds kāro, darot monotonus, garlaicīgus un brīžiem bezjēdzīgus darbus.  Šādos gadījumos cilvēki saka, ka “vajadzētu davilkt līdz atvaļinājumam, bērnu piedzimšanai, paaugstinājumam vai pensijai”. Vai tā var izdegt? Mūsdienu pētījumi rāda, ka jā, arī šādi var izdegt.

Kāpēc mēs pārstrādājamies? Kāpēc ilgstoši strādājām nepiemērotos apstākļos? Kāpēc izvairoties no stresa var iekļūt vēl lielākā stresā? Kāpēc veselais saprāts nav spējīgs mūs atturēt no liekās stundas pārslodzes? Kādēļ visbrīnišķīgākie ieteikumi sabalansēt darba un privāto dzīvi, nenest darbu mājās, prioritizēt u.c. nepalīdz? Kā, neskatoties uz šķēršļiem, sākt rūpēties par sevi? Uz šiem un daudziem citiem jautājumiem meklēsim kopā atbildes darbnīcas laikā.

Ja Jūs atpazīstat sevi šajos nogurušos vai rutīnas nomocītajos cilvēkos, ja Jums šķiet, ka neesat noguris, bet tikai ķermenis jocīgi streiko un perfekcionisms nenes vairs tik labus augļus, ja kāds no Jūsu tuviniekiem, draugiem vai kolēģiem ir uz izdegšanas robežas vai aiz tās, tad šī darbnīca ir priekš Jums.

Darbnīcu vadīs Marija Ābeltiņa, klīniskā psiholoģe, kognitīvi biheiviorālā psihoterapeite, apmācību vadītāja.

Marija par sevi: “Esmu absolvējusi Latvijas Universitāti, iegūstot maģistra grādu psiholoģijā. Šobrīd turpinu savu pašizglītību doktorantūrā. Papildu akadēmiskai izglītībai esmu sertificēts kognitīvi biheiviorālais psihoterapeits (CBT). Esmu arī apguvusi dažādus praktiskus psiholoģijas instrumentus, tai skaitā apzinātības un stresa vadīšanas metodes, vizualizācijas un mērķu formulēšanas paņēmienus. Psiholoģijā un psihoterapijā mani interesē tie virzieni, kas ir vērsti uz zinātniski pierādītu, ātru, efektīvu un noturīgu rezultātu sasniegšanu.

Individuālās konsultācijās piedāvāju metodes, kas palīdz tikt galā ar stresu, neatbilstošu pašvērtējumu, kautrīgumu, depresiju, veģetatīvo distoniju, bezmiegu, kā arī sakārtot attiecības mājās, mācību un darba vidē.

Vairāk kā 15 gadus darbojos, vadot un organizējot dažādas pašattīstības un pašizpētes grupas, esmu autore dažādiem psiholoģiskās izaugsmes treniņiem un apmācību kursiem  privātiem un valsts uzņēmumiem, kā arī  Latvijas Universitātē, Rīgas Stradiņa universitātē u.c. Būšu priecīga dalīties ar Jums savās zināšanās un praktiskajā pieredzē!”

Piedāvājam divas darbnīcas par profesionāo izdegšanu ar Mariju Ābeltiņu:
7. februārī 16.00 - 19.00: Izdegšana: kā atpazīt, kā izvairīties, kā atkopties?
14. martā 16.00 - 19.00: Kā nepieļaut darbinieku profesionālo izdegšanu?

Vienas darbnīcas dalības maksa 50 EUR (ar PVN). Piedaloties abās darbnīcās, cena 90 EUR (ar PVN).
Žurnāla "Ir Nauda" gada abonenti darbnīcām saņem 20% atlaidi. Atlaides nesummējas.

Lai kļūtu par abonentu, nāc te: https://ir.lv/abonesana,  raksti uz [email protected] vai zvani - 67281588.
Informācijai: Pasākums tiks fotografēts un/vai filmēts un pasākuma laikā iegūtie video un foto materiāli tiks izmantoti publicitātes un mārketinga vajadzībām.
Vairāk informācijas: [email protected], 67281588.

Print Friendly, PDF & Email
23. maijs
Barselona, A.Nelsons un B.Skride Kataloņu mūzikas pilī
Barselona, A.Nelsons un B.Skride Kataloņu mūzikas pilī
28. maijs
Vēstījuma iepakošana
Vēstījuma iepakošana
30. maijs
Pēterburgas baltās naktis. PĀRDOTS
Pēterburgas baltās naktis. PĀRDOTS
5. jūnijs
Autentiskā līderība: ko tā nozīmē mūsdienu biznesa vadībā?
Autentiskā līderība: ko tā nozīmē mūsdienu biznesa vadībā?
6. jūnijs
Facebook pētījums: Top 500 zīmolu komunikācija
Facebook pētījums: Top 500 zīmolu komunikācija

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu