29. septembris
DARBINIEKU UN KANDIDĀTU KOMPETENČU NOVĒRTĒŠANAS METODES UN PROFESIONĀLAS INTERVĒŠANAS PRAKSE. Darbnīca ar Katrīnu Ošleju
29. septembris
DARBINIEKU UN KANDIDĀTU KOMPETENČU NOVĒRTĒŠANAS METODES UN PROFESIONĀLAS INTERVĒŠANAS PRAKSE. Darbnīca ar Katrīnu Ošleju

DARBINIEKU UN KANDIDĀTU KOMPETENČU NOVĒRTĒŠANAS METODES UN PROFESIONĀLAS INTERVĒŠANAS PRAKSE. Darbnīca ar Katrīnu Ošleju

Kompetences (zināšanas, prasmes, attieksmes, vērtības, personības iezīmes) ir viens no galvenajiem faktoriem, kas nosaka, vai darbinieks vai vadītājs būs sekmīgs biznesa mērķu sasniegšanā jeb nē. Tāpēc mūsdienīgas organizācijas investē pamatīgus līdzekļus vadītāju un darbinieku kompetenču attīstīšanai – mācību procesam. Lai šie līdzekļi neizkūp skurstenī, ir svarīgi saprast, kuras kompetences kurām darbinieku grupām attīstīt. Tāpēc tik būtiska ir kompetenču novērtēšana mācību un attīstības nolūkos.

Arī darbinieku atlasē tiek ieguldīts daudz, lai iegūtu savā komandā pašus talantīgākos un spējīgākos. Kā saprast, kurš ir patiesi talantīgs un spējīgs un kurš tikai spēlē veiksmīga kandidāta lomu, intervijās sniedzot sociāli vēlamās atbildes? Lielākā daļa organizāciju iztiek ar elementārām darba intervijām un vadītāja intuīciju. Viņi nepārbauda katru būtisko kompetenci konkrētajā darbā. Tāpēc pēc dažiem mēnešiem bieži vien nākas vilties darbiniekā vai jaunatrastajā vadītājā. Saprātīgs un nebūt ne dārgs kompetenču novērtēšanas process būtu palīdzējis izvairīties no šādām situācijām.
Darbnīcā runāsim par labu novērtēšanas procesu un katrai organizācijai pieejamām novērtēšanas metodēm, kā arī praktiskos grupu darbos liksim apgūto lietā.

Apskatīsim sekojošas tēmas:

 • Kas ir kompetences? Kuras kompetences var attīstīt viegli un ātri un kuras – pakļaujas izmaiņām grūtāk, turklāt ilgākā laika posmā?
 • Kāpēc kompetences ir svarīgas? Kā tās ietekmē darba sniegumu un apmierinātību ar darbu?
 • Situācijas, kad organizācijas izmanto kompetenču novērtēšanu un kāpēc
 • Kompetenču modelis visai organizācijai un konkrētām amatu grupām; kompetenču definēšana konkrētam amatam.
 • Kompetenču novērtēšanas metodes un to ticamība. Kā izvēlēties piemērotākās novērtēšanas metodes?
 • Ieskats uzvedības interviju pieejā.
 • Lietojam veselo saprātu: novērtēšanas metodes, kas neprasa finansiālu ieguldījumu.

Lai gan šķiet, ka kompetenču novērtēšana ir tikai personāla atlases speciālistu joma, es tam gluži nepiekrītu. Galvenie lēmumu pieņēmēji personāla atlases procesā vai darbinieku paaugstinājuma ierosināšanā vai budžeta piešķiršanā mācībām ir tieši struktūrvienību un uzņēmumu vadītāji. Tāpēc šī darbnīca būs īpaši noderīga tieši vadītājiem. Protams, personāla vadītāji un speciālisti arī tiek gaidīti, īpaši, ja ierodas kopā ar saviem vadītājiem.

Darbnīcas cena 60 EUR (ar PVN).
Žurnāla "Ir Nauda" gada abonenti darbnīcām saņem 20% atlaidi. Lai kļūtu par abonentu, nāc te: https://ir.lv/abonesana,  raksti uz [email protected] vai zvani - 27734907.

Piedāvājam 5 darbnīcu ciklu ar Katrīnu Ošleju. Piesakoties uz visām cikla darbnīcām, vienas darbnīcas cena 50 EUR (ar PVN). Atlaides nesummējas.

 • 29. septembrī plkst. 9.00-12.00: Darbinieku un kandidātu kompetenču novērtēšanas metodes un profesionālas intervēšanas prakse
 • 26. 0ktobrī plkst. 9.00-12.00: Darbinieku motivācija praksē
 • 23. novembrī plkst. 9.00-12.00: Kā vadīt caur attīstību? Kompetenču attīstības instrumenti
 • 14. decembrī plkst. 9.00-12.00: Atgriezeniskā saite darbinieku vadībā: kā to dot, kā paprasīt un kā saņemt
 • 18. janvārī plkst. 9.00-12.00: Attīstības un novērtēšanas pārrunas: kā to darīt ar jēgu?

Ja vēlaties pieteikt lielāku dalībnieku grupu, rakstiet: [email protected] vai zvaniet: +371 29447030 - mēs izveidosim jums speciālu cenas piedāvājumu.

Katrīna Ošleja ir uzņēmēja, vadības koučs, supervizors, līderības trenere un arī KBT terapijas speciāliste. Viņa strādā ar daudziem Latvijas lielākajiem uzņēmumiem - gan individuāli ar vadītājiem, gan komandām, gan uzņēmēju grupām.
Katrīna ir ieguvusi Starptautiskās kouču federācijas profesionālās akreditācijas PCC (Professional Certified Coach) līmeni un sasniegusi vairāk kā 2700 koučinga prakses stundu pieredzi. Viņa ir arī Marchall Goldsmith Stakeholder Centred Coaching pieejas sertificēts koučs, sertificēts supervizors un apguvusi GENOS International emocionālās inteliģences novērtēšanas rīku programmu.
Katrīna ir apguvusi Kognitīvi biheiviorālo psihoterapiju un strādā arī kā terapijas speciālists. Dažkārt terapijas laukā apgūtais ir noderīgs, strādājot ar organizācijām un otrādi, tādēļ Katrīna labprāt dalās ar savu pieredzi terapeitisko pieeju izmantošanā organizācijās.
Katrīna ir ieguvusi Maģistra grādu organizāciju psiholoģijā un Maģistra grādu filozofijā – abus Latvijas Universitātē.
Katrīnas viedoklis par personāla vadības un darba tirgus jautājumiem ir augstu novērtēts un bieži tiek atspoguļots sabiedriskajos medijos.

Vairāk informācijas: [email protected], 29447030.

Print Friendly, PDF & Email
23. septembris
PĀRDOŠANA KĀ SADARBĪBA AR PIRCĒJU. Darbnīca ar Edmundu Apsalonu
PĀRDOŠANA KĀ SADARBĪBA AR PIRCĒJU. Darbnīca ar Edmundu Apsalonu
28. septembris
KĀ BŪVĒT TURĪGUMU. Seminārs ar Kasparu Peisenieku
KĀ BŪVĒT TURĪGUMU. Seminārs ar Kasparu Peisenieku
30. septembris
DARBS AR VIEDOKĻU LĪDERIEM. Darbnīca ar Olgu Kazaku
DARBS AR VIEDOKĻU LĪDERIEM. Darbnīca ar Olgu Kazaku
6. oktobris
LABS UX, KAS NAV DĀRGS UN SAREŽĢĪTS. Darbnīca ar Albertu Pumpuru
LABS UX, KAS NAV DĀRGS UN SAREŽĢĪTS. Darbnīca ar Albertu Pumpuru
14. oktobris
LIETIŠĶĀ SARAKSTE. Darbnīca ar Aigu Veckalni
LIETIŠĶĀ SARAKSTE. Darbnīca ar Aigu Veckalni

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu