16. aprīlis
Ceļojums pa seno Zīda ceļu Uzbekistānā
16. aprīlis
Ceļojums pa seno Zīda ceļu Uzbekistānā

Ceļojums pa seno Zīda ceļu Uzbekistānā

Septembrī IR Kultūras ceļojumi aicina jūs Ceļojumā pa Zīda ceļu Uzbekistānā! Šajā laikā Uzbekistānā vēl nav pārlieku karsts, un tā ir krāšņa kā Austrumu paklājs, garšīga kā tikko no lauka noņemta saldi sulīga melone un raibi bagātīga kā Uzbeku tirgus!

Ar Uzbekistan Airways lidosim uz Taškentu. Uz Samarkandu dosimies ar ātrgaitas vilcienu, kur pavadīsim divas dienas, iepazīstot majestātisko Registānas kompleksu, Gur-Emira mauzoleju, kurā apglabāts dižais valdnieks Tamerlāns (Timurs), viņa dēli un mazdēls Ulugbeks, Ulugbeka observatoriju, Samarkandas vecpilsētu, zīdpapīra manufaktūru, eksotisko Siābas tirgu un vēl daudz ko citu.

Divas dienas pavadīsim Buhārā un iepazīsim vairāk kā 2000 gadus seno Buhāras vēsturi, apmeklējot pilsētas sakrālās dzīves sirdi - Poi Khalon ansambli, “pilsētu – pilsētā” – Buhāras senāko cietoksni Arku, Samanīdu mauzoleju, UNESCO pasaules kultūras mantojumā iekļauto Čor Bakir nekropoli jeb “Mirušo pilsētu”, pasakaini skaisto Sitorai Mohi Hosa pili, kas savulaik bijusi Buhāras emīra ārpilsētas rezidence, un neaizmirsīsim arī garšvielu un suvenīru tirgus, baudot vietējos ēdienus, uzbeku kultūras kolorītu un praktizējoties kaulēšanās mākslā.

Atgriežoties Taškentā, dosimies baudīt elpu aizraujošus skatus uz Čimgana kalnu rezervātu un Čarvak ezeru - ūdenskrātuvi, kas veidota, sapludinot četras lielākās Uzbekistānas upes.

Uzbekiem patīk krāsas, garšas, svētki un viesmīlība! Uzbekistānā jūs varēsiet piedzīvot to autentisko austrumu viesmīlību, kas reti kur vairs sastopama!

Ceļojuma pa Zīda ceļu Uzbekistānā cenā iekļauts

 • avio biļetes Rīga – Taškenta, Buhāra - Taškenta un Taškenta - Rīga (kopsummā par 410 €) lidojumi ar Uzbekistan Airways,
 • nakšņošana 4* viesnīcā Hotel Praga Taškentā, ar brokastīm,
 • nakšņošana 4* viesnīcā Registan Plaza Samarkandā, ar brokastīm,
 • nakšņošana 3* viesnīcā Basilic Buhārā, ar brokastīm,
 • ātrvilciena biļetes Taškenta - Samarkanda un Samarkanda - Buhāra,
 • grupas transfērs uz un no viesnīcām,
 • transfērs uz un no ekskursijas vietām,
 • pusdienas restorānā Sim Sim,
 • ieejas biļetes visos objektos ekskursijas laikā Taškentā,
 • pusdienas uzbeku mājās Samarkandā,
 • zīdpapīra rūpnīcas apmeklējums,
 • ieejas biļetes visos objektos ekskursijas laikā Samarkandā,
 • pusdienas uzbeku mājā Buhārā,
 • ieejas biļetes visos objektos Buhārā ekskursiju laikā,
 • folkloras šovs Medrese Devon Bega,
 • gida pakalpojumi visa ceļojuma laikā,
 • latviešu, angļu, krievu un vācu valodās runājošs grupas vadītājs,
 • zelta līmeņa ceļojuma apdrošināšana.

Ceļojums pa Zīda ceļu Uzbekistānā programma

16.aprīlī (piektdiena) Pl.23:50 izlidojam uz Taškentu ar Uzbekistan Airways reisu HY104, kur ieradīsimies 17.aprīlī pl.6:50. Pēc ierašanās Taškentā ar autobusu dosimies uz viesnīcu Praga Hotel Tashkent, lai atpūstos no garā ceļa.  Pēc atpūtas kopīgas grupas pusdienas restorānā Sim Sim (ieļautas ceļojuma cenā), pēc kurām ekskursija pa Taškentu gida vadībā. Vakarā brīvais laiks atpūtai un patstāvīgām vakariņām.

18.aprīlī (svētdiena) Pēc agrām (6:00 - 7:00) brokastīm viesnīcas restorānā autobusa transfērs līdz Taškentas centrālajai dzelzceļa stacijai, lai tālāko ceļu uz Samarkandu mēs turpinātu Afrosijab ātrvilcienā, kas traucas ar ātrumu 250 km/h. Samarkandā būsim jau īsi pēc pl.10:00 un gida vadībā dosimies pirmajā ekskursijā, apmeklējot Gur Emir mauzoleju, kur apglabāts dižais valdnieks Timurs, viņa dēli un mazdēli. Pēc pastāvīgām pusdienām vienā no labākajiem Samarkandas restorāniem Karimbek dosimies uz viesnīcu Registan Plaza 4* (Samarkandas centrā). Pēc atpūtas brīža vakarā turpināsim ekskursiju, dodoties uz pasaulslaveno Registānas kompleksu, kas tiek saukts par “Centrālāzijas pērli” un vienu no skaistākajiem vēsturiskajiem laukumiem pasaulē.

19.aprīlī (pirmdiena) Pēc brokastīm viesnīcas restorānā pl. 9:30 dosimies lielajā Samarkandas iepazīšanas ekskursijā. Pilsētu gida vadībā iepazīsim visu dienu, apmeklējot zīdpapīra darināšanas manufaktūru, grandiozo Bibihanum mošeju, kā arī Siābas tirgū nogaršosim un iegādāsimies dažādus uzbeku gardumus. Pa vidu paēdīsim pusdienas uzbeku mājā (iekļautas ceļojuma cenā). Pēc pusdienām turpināsim lielo Samarkandas ekskursiju ar pārsteidzošās “Mirušo pilsētas”, Samarkandas valdnieku nekropoles Šahi Zindas apmeklējumu. Vakarā sākot no pl.18 brīvais laiks pilsētas patstāvīgai iepazīšanai.

20.aprīlī (otrdiena) Pēc brokastīm viesnīcas restorānā izrakstīšanās no viesnīcas un bagāžas novietošana autobusā. Transfērs uz Samarkandas dzelceļa staciju, lai pl.09:50 ar ātrvilcienu dotos uz Buhāru, tādējādi nokļūstot galamērķī ievērojami ātrāk, nekā tas būtu iespējams ar autobusu. Jau pl.11:20 sāksim lielo Buhāras eksursiju, kuras laikā apmeklēsim Buhāras sakrālās dzīves sirdi Poi Khalon ansambli, Ulugbeka medresi, Magogi Atori mošeju u.c. Pl.14:30 iekārtosimies viesnīcā Hotel Basilic 3*, kas atrodas Buhāras vecpilsētā. Pēcpusdienā brīvais laiks atpūtai un patstāvīgai Buhāras iepazīšanai.    

21.aprīlī (trešdiena) Pēc brokastīm viesnīcas restorānā ap pl.9 turpināsim lielo Buhāras iepazīšanas ekskursiju gida vadībā. Pilsētas apskatei veltīsim visu dienu, pa vidu baudot pusdienas uzbeku mājā (iekļautas ceļojuma cenā). Vakarā pl.18:00 kopīgi priecāsimies par uzbeku folkloras šovu Medrese Devon Bega.

22.aprīlī (ceturtdiena) Pēc brokastīm viesnīcas restorānā transfērs uz Buhāras lidostu, pl.11:10 lidojums no Buhāras uz Taškentu, kur iekārtojamies viesnīcā Praga Hotel Tashkent 4*, laiks patstāvīgām pusdienām un nelielai atpūtai. Pēcpusdienā kopīgi apmeklēsim Taškentas Čorsu tirgu, pēc tam brīvais laiks patstāvīgai Taškentas iepazīšanai. Ja šajā datumā skaistajā Taškentas operas namā notiks kāda operas vai baleta izrāde, tiks organizēts kopīgs izrādes apmeklējums. 

23.aprīlī (piektdiena) Pēc brokastīm viesnīcas restorānā izrakstīšanās no viesnīcas, lai pl.8 ar transfēru dotos uz Čimgana kalnu rezervātu un Čarvak ūdenskrātuvi, iepazīstot kalnu kūrorta Beldersaj skaistākās vietas. Kopīgas pusdienas pie dabas “Činaras” restorānā. Pēc pusdienām transfērs uz Taškentas lidostu, izlidojam uz Rīgu pl.18:20, kur plānots atgriezties pl.21:50.

Zīda ceļa IR Kultūras ceļojums uz Uzbekistānu - pilna programma..

Līgumu iespējams apskatīt un lejuplādēt šeit.

AS Cits medijs tūrisma operatora reģistrācijas Nr.TATO-2016-31. Tūristu iemaksātās naudas apdrošināšanas polises Nr.31/000/000033/19.

Print Friendly, PDF & Email
20. janvāris
SARUNU VEŠANA: STRATĒĢIJA, TAKTIKA, KAULĒŠANĀS. Seminārs ar Tomu Kreicbergu
SARUNU VEŠANA: STRATĒĢIJA, TAKTIKA, KAULĒŠANĀS. Seminārs ar Tomu Kreicbergu
26. janvāris
LABĀKAIS NO LEAN UN AGILE PROJEKTU VADĪBĀ. Darbnīca ar Ati Kaksi
LABĀKAIS NO LEAN UN AGILE PROJEKTU VADĪBĀ. Darbnīca ar Ati Kaksi
28. janvāris
ATTĀLINĀTAS PREZENTĀCIJAS: LIELAS AMBĪCIJAS MAZĀ EKRĀNĀ. Darbnīca ar Olgu Kazaku
ATTĀLINĀTAS PREZENTĀCIJAS: LIELAS AMBĪCIJAS MAZĀ EKRĀNĀ. Darbnīca ar Olgu Kazaku
2. februāris
DARBS AR VĒRTĪBĀM ORGANIZĀCIJĀS. Darbnīca ar Aritu Featherstoni 2 daļās (02.02., 02.03.)
DARBS AR VĒRTĪBĀM ORGANIZĀCIJĀS. Darbnīca ar Aritu Featherstoni 2 daļās (02.02., 02.03.)
4. februāris
DARBA JAUNĀ PARADIGMA. Darbnīca ar Ingu Zvaigzni un Edgaru Viļumsonu
DARBA JAUNĀ PARADIGMA. Darbnīca ar Ingu Zvaigzni un Edgaru Viļumsonu

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu