Referendums ir antikonstitucionāls

Ieva Čīka, LETA
Jānis Gavars
Print Friendly, PDF & Email

Latvijas valsts stūrakmens ir tās teritorija, meži un lauki, tās tauta un latviešu valoda. Saskaņas centra partijas darbības rezultātā esmu spiests rakstīt šo vēstuli, lai gan negribas runāt par Krievijas okupācijas politiku pret Latviju un to ļaunumu, ko tā ir nodarījusi Latvijas tautai.

Krievu okupantu vardarbība nav pietiekoši nosodīta, vardarbības sekas nav likvidētas un atkal uzvirmo antikonstitucionāla darbība pret Latvijas valsti. Šobrīd antikonstitucionālā darbība ir aktualizējusies, vācot parakstus par Krievijas valsts krievu valodas statusa piešķiršanu Latvijai.

Man nav pieņemams, ka partija Saskaņas centrs savā politikā neciena Latvijas valsti, latviešu valodu, izvirza par augstākās valsts varas pārstāvjiem Saeimā personas, kuras neprot valsts valodu, neciena latviešu tautas tradīcijas.

Man nav pieņemams, ka Krievija politiska un ekonomiska spiediena rezultātā ir atņēmusi Latvijas teritorijas daļu – Abrenes apriņķi, bet tagad smagajā ekonomiskajā situācijā uzpērk Latvijas zemi un visādos variantos turpina latviešu tautas okupācijas politiku.

Viens no Krievijas okupācijas politikas iemesliem ir tas, ka netika likvidētas okupācijas sekas. Tā piemēram, Alfrēds Rubiks, realizēdams Krievijas okupācijas politiku, Rīgas pilsētas Purvciema mikrorajonā sabūvēja 9-stāvu māju kvartālu, kurās izmitināja uz dzīvošanu Krievijas armijas virsnieku ģimenes, kuras nepameta Latviju, bet Latvijas valsts liberālās politikas dēļ ieguva Latvijas valsts pilsonību un tagad bijušie Krievijas pilsoņi  pieprasa Krievijas valsts valodai valsts valodas statusu arī Latvijā. Šīs idejas autori ir okupanti un viņu pēcnācēji, kas ienīst šo valsti, valsts tradīcijas, valsts valodu un Latvijas tautu. Šāda politisko partiju darbība ir naidu kurinoša. Ja cirvis tiek izmantots malkas skaldīšanai, tad tas ir vajadzīgs instruments, bet, ja ar to nosit dzīvu radību, tad tas ir noziegums. Līdzīgi skaistā un brīnišķīgā krievu valoda tiek pārvērsta par okupācijas valodu, kas nedara godu krievu tautai.

Latvijas stūrakmeni neviens cits nav tiesīgs mainīt kā tikai latvieši. Jebkurš referendums, kurš grauj valsts stūrakmeņus, ir antikonstitucionāls. Kamēr Latvijā būs kaut viena latvietis, tikmēr Latvijā vienīgā valsts valoda ir tikai latviešu valoda. Ja Latvijā būtu 99% krievu, arī tad viņi nebūtu tiesīgi pieprasīt Krievijas valsts valodai piešķirt valsts valodas statusu arī Latvijā. Šajā gadījumā referendumam ir tikai informatīvs raksturs un tas pamatā norāda uz to, ka valsts mērogā netiek risināta okupācijas seku likvidēšana.

Pieprasu Saeimai (it sevišķi Saskaņas centra partijai) pārtraukt okupācijas politiku pret latviešu tautu un valodu, pārtraukt nelikumīgo antikonstitucionālo referendumu par Krievijas valsts valodas statusa piešķiršanu Latvijai; pieprasu Saskaņas centram atsaukt no Eiropas deputātu Alfrēdu Rubiku, kuru Latvijas tauta nav izvirzījusi pārstāvēt Latviju, bet kurš, tieši pretēji ir sodīts par Krievijas okupācijas politikas piekopšanu Latvijā. Saskaņas centra partijai un Saeimai pieprasu atsaukt  Eiropas Parlamenta deputāti Tatjanu Ždanoku, kura gadiem ilgi piekopj Latvijā palikušo Krievijas pilsoņu naidīgo politiku pret Latvijas tautu.

Aicinu Saeimu atņemt piešķirto Latvijas pilsonību tiem, kuri piekopj naidīgu politiku pret Latvijas valsti un tās pamatvērtībām, pret latviešu valodu un repatriēt atpakaļ uz savu dzimto Krieviju.

Pagaidām nav neviena komentāra

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu