Latvijas nākotnes absurdā vīzija 29

Lita Krone, LETA
andrejslucans

 Latvijas nākotnes absurdā vīzija.

‘’Latvijas Avīze’’ (10.09.11.)rakstā ’’Iesniedz parakstus par krievu valodu’’ informē par impēriski noskaņoto  krievvalodīgo šovinistu (fašistu) savāktajiem nepieciešamajiem parakstiem, lai Centrālā vēlēšanu komisija varētu izsludināt 30 dienu ilgu parakstu vākšanu referendumam  par Satversmes grozījumiem, kas krievu valodu atzītu par otru valsts valodu Latvijā. To lasot metas šķērma dūša par mūsu likumdevēju un valsts vadītāju nacionālās pašapziņas un pašcieņas absolūto deficītu.  Un tādiem mēs vēlētāji esam devuši mandātus  vadīt valsti un, šķiet, turpināsim to darīt! Līdz galīgam atrisinājumam – pašu un mūsu valsts likvidācijai.  Priekš latviešiem tā ir patiesa traģēdija, ne tā kā V.Putina piesauktā   PSRS sabrukšanas ģeopolitiskā katastrofa.

Tās ir sekas ilgstošu melu un puspatiesību izmantošanai valsts uzbūvē.  Atkārtošu simtkārt pieminētās, bet valsts varas augstākajās aprindās nesadzirdētās un apzināti nesaprastās patiesības.  Ar PSRS (Krievijas) militāru spēku Latvija tika okupēta 1940.g.17.jūnijā un kā neatkarīga valsts beidza pastāvēt turpmākos 50 gadus. PSRS okupācijas režīma laikā Latvijas rusifikācijas un kolonizācijas nolūkā tika iepludināti  latviešu valodai un latviskajai mentalitātei sveši PSRS pilsoņi. Tika pārkāpta 1949.g. Ženēvas konvencija , kas aizliedz pārvietot okupētjvalsts iedzīvotājus uz okupēto valsti un deportēt okupētās valsts pamatiedzīvotājus uz okupētājvalsti.  

Konvencijas neievērošanas rezultātā Latvijas pamatnācijas –  latviešu skaits no 81% pirms 1940.g.17.jūnija, ir samazinājies līdz 59% mūsdienās, bet galvaspilsētā Rīgā – līdz 40%. Un Rīgas mērs 9.maijā godina Latvijas okupantus.  Tā ir unikāla situācija starp ES dalībvalstīm un uz to būtu attiecīgi jāreaģē. Vēlreiz atkārtošu daudzkārt pieminēto atziņu, ka pamatnācijas normālai attīstībai nepieciešami vismaz 75%. Pēc neatkarības atjaunošanas 1991.gadā netika realizēta adekvāta Latvijas deokupācija (palika vairāk kā 20 000 okupētājvalsts atvaļināto militāristu ar ģimenēm) un dekolonizācija (iepludināto PSRS pilsoņu repatriācija atpakaļ uz okupētājvalsti).   Latvijas valsts likumdevēji un vadītāji izvēlējās bezprecedenta noziedzīga eksperimenta ceļu –  okupācijas sekas integrēt, par patikšanu svešiem ļaudīm.  Un lūk, tagad baudām šīs ‘’integrācijas’’ sekas. 

Ko nozīmētu Satversmē iestrādāta krievu valoda kā otra valsts valoda? Tas  nozīmētu šķietami likumīgu ceļu uz Latvijas valsts un latviešu tautas rusifikāciju un likvidāciju. Šķietami tādēļ, ka to realizē pēc būtības neleģitīmās nelikvidētās okupācijas sekas – civīlokupanti un kolonisti. Un latvieši pragmatiski, toleranti un gļēvi noskatās no malas. Vai tiešām mēs esam ne tikai nacionāli degradēti, bet arī deģenerēti?  Krievvalodīgo šovinistu (fašistu) ‘’cilvēktiesību’’ nodrošināšanai  tērēsim pus miljonu latu un ja paraksti tiks savākti, referendumam vēl divus miljonus? Absurds! Kura pašcienoša tauta un valsts pieļautu kaut kādiem iebraucējiem no ārienes ar valsts finansējumu, un vispār,  organizēt referendumu par pamattautas un tās valsts likvidāciju?  Ja kultūras ministre, kas aicina saukt lietas īstajos vārdos, nespēj saskatīt un nosaukt atšķirību starp legāliem imigrantiem un okupācijas režīma civīlokupantiem un kolonistiem, tad latviešu un Latvijas nākotne ir nopietni apdraudēta. 

Iepriekš teikto neattiecinu uz  latviešiem un Latvijai patiesi lojālajiem cittautiešiem, kas ar darbiem to pierādījuši, pat ja tie nāk no civīlokupantu vai kolonistu vides.  Bet fakts, ka līdz šim ar saviem parakstiem jau reģistrējušies  12 516 nelojālo pilsoņu, liek nopietni domāt par Saeimas pieņemtās ‘’Deklarācijas par Latvijas okupāciju’’nepildīšanu, vainīgo par nepildīšanu saukšanu pie atbildības un 11.Saeimas un EP deputātu neatliekamu uzdevumu – deokupācijas un dekolonizācijas likumu pieņemšanu un realizāciju.   

Andrejs Lucāns, Burtniekos, 11.09.11.

Komentāri (29)

sbobet 11.08.2022. 05.05

… [Trackback]

[…] Here you will find 98608 additional Info on that Topic: ir.lv/blogi-raksti/latvijas-nakotnes-absurda-vizija/ […]

0
0
Atbildēt

0

Keltec Firearms for Sale 14.10.2020. 15.44

… [Trackback]

[…] Find More on that Topic: ir.lv/blogi-raksti/latvijas-nakotnes-absurda-vizija/ […]

0
0
Atbildēt

0

토토추천 10.02.2020. 12.23

… [Trackback]

[…] Read More on that Topic: ir.lv/blogi-raksti/latvijas-nakotnes-absurda-vizija/ […]

0
0
Atbildēt

0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu