Jauniešu interese par teātri 24

Ieva Čīka, LETA
sikker

Aplūkojot datus, var secināt, ka jaunieši visbiežāk apmeklē kinoteātri un vismazāk operas vai baleta izrādes, kuras ir iecienītas vecāka gada gājuma cilvēkiem. Nākošo pēc kinoteātra apmeklējuma visbiežāk apmeklē teātri, tātad mans pieņēmums, ka kinoteātri jaunieši apmeklē biežāk par teātri, bija pareizs. Reti kurš apmeklē teātri vienu vai vairāk reizes nedēļā, iespējams, tāpēc, ka teātrim ir jāgatavojas un iepriekš jārezervē biļetes, mūsdienās jaunieši nav apņēmīgi, vismaz mazāk apņēmīgi nekā agrāk, to pateiks jebkurš vecāks.

Ņemot vērā manis veidoto aptauju, var redzēt, ka jaunieši nemaz nezina par notiekošo teātrī reklāmas trūkuma dēļ, cilvēki vispār nav motivēti pievērsties lietām, par kurām nezina, un jaunieši arī ir cilvēki, kuriem ir nedaudz citādāka, taču līdzīga psiholoģija.

Es uzskatu, ka teātris ir kultūras mantojums, un, pētot datus no ‘’Kultūras Patēriņš’’ statistikas, sapratu, ka aizvien vairāk jauniešu to saprot, jo tieši jaunieši visbiežāk apmeklējuši teātra izrādes, tas liecina, ka jaunieši apzinās kultūras mantojumu, protams, lielākā daļa vēl ir procesā, bet statistika liecina, ka teātri apmeklējošu jauniešu skaits aug, taču es uzskatu, ka jauniešiem joprojām trūkst motivācija apmeklēt izrādes, galvenokārt jaunieši, kuri neapmeklē teātri, uzskata, ka teātris ir vainīgs pie tā, ka viņiem tas liekas garlaicīgs un neinteresants, balstoties uz uzskatiem, kurus tie ir ieguvuši, apmeklējot bērnībā viņu neizvēlētas izrādes, uz kurām gājuši ar vecākiem piespiedu kārtā, un nemaz nav pamēģinājuši apmeklēt teātri ar draugiem un pašu izvēlētām izrādēm.

Bez tam teātris neizmanto reklāmas tik daudz kā kino industrija, jauniešus ļoti ietekmē reklāma, es kā jaunietis labāk izvēlos izreklamētu filmu, nevis neziņā apmeklēju teātri bez reklāmām, es uzticos reklāmām, tās vieš skaidrību par to, ko izvēlos apmeklēt, un, ja man patīk kādas filmas reklāma, uzreiz parādās motivācija to apmeklēt.

Jaunieši, kuri apmeklē teātri, uzskata, ka teātris ir lieliska iespēja atpūsties, satikties ar draugiem vai vienkārši baudīt teātrī valdošo atmosfēru. Šie jaunieši gandrīz vienmēr atrod sevi interesējošu izrādi, bet jaunieši, kuri teātri neapmeklē, nemaz nezina, ka ir daudz mūsdienīgu, jauniešu auditorijai domātu izrāžu.

 

Komentāri (24)

… [Trackback]

[…] Find More on to that Topic: ir.lv/blogi-raksti/jauniesu-interese-par-teatri/ […]

0
0
Atbildēt

0

토토 20.10.2020. 03.26

… [Trackback]

[…] Find More on that Topic: ir.lv/blogi-raksti/jauniesu-interese-par-teatri/ […]

0
0
Atbildēt

0

… [Trackback]

[…] There you can find 99803 more Information on that Topic: ir.lv/blogi-raksti/jauniesu-interese-par-teatri/ […]

0
0
Atbildēt

0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu