Varētu nepietikt balsu, lai Sudrabu komisijā nomainītu ar Judinu • IR.lv

Varētu nepietikt balsu, lai Sudrabu komisijā nomainītu ar Judinu

20
Saeimas deputāti Inguna Sudraba un Andrejs Judins piedalās parlamentārās izmeklēšanas komisijas par valsts nozagšanas pazīmēm un pirmstiesas izmeklēšanas kvalitāti oligarhu lietā pirmajā sēdē, kurā notiek komisijas priekšsēdētāja vēlēšanas.

Jansons 8.augusta sēdē osinās balsot par Sudrabas atcelšanu no priekšsēdētājas amata

Gaidāmajam rosinājumam oligarhu lietas parlamentārās izmeklēšanas komisijas priekšsēdētāju Ingunu Sudrabu (NSL) nomainīt ar “Vienotības” frakcijas deputātu Andreju Judinu provizoriski varētu nepietikt balsu, liecina aģentūras LETA veiktā komisijas vairāku deputātu aptauja.

Deputāts Ritvars Jansons (VL-TB/LNNK) teica, ka 8.augusta sēdē rosinās balsot par Sudrabas atcelšanu no priekšsēdētājas amata. Ja šāds lēmums tiks pieņemts, politiķis aicinās par jauno priekšsēdētāju apstiprināt Judinu.

Jansons iepriekš aģentūrai LETA norādīja, ka gan viņš, gan viņa pārstāvētā Nacionālā apvienība uzskata, ka Sudraba kā persona, kas ir minēta oligarhu sarunās, atrodas interešu konfliktā un tāpēc nevar vadīt komisiju.

Savukārt pats Judins iepriekš teica, ka viņam nebūtu grūti kandidēt vēlreiz, taču ir jautājums, vai tam ir jēga situācijā, kad ZZS pārstāvji pauduši, ka neatbalstīs politiķa iecelšanu šajā amatā. Viņš norādīja, ka vairāk nepieciešams koncentrēties uz paša darba darīšanu, ko ļaujot arī viņa pašreizējais statuss kā komisijas deputātam.

Judins ceturtdiena LTV raidījumā “Rīta Panorāma”, atsaucoties uz “oligarhu lietas” parlamentārās izmeklēšanas komisijas protokolu, pārmeta tās vadītājai Ingunai Sudrabai neprecīzi sniegto informāciju par viņas pielaidi valsts noslēpumam. Judins teica, ka Sudraba, atbildot uz jautājumu par pielaidi valsts noslēpumam, sacījusi, ka viņai tā esot jau sen. Šāda atbilde norādīta komisijas sēdes protokolā, ko Sudraba parakstījusi kā komisijas vadītāja. Tomēr Sudrabai, pildot deputātes pienākumus, pielaides valsts noslēpumam nav bijis. Politiķis pieļauj, ka pielaide Sudrabai ir bijusi, kad viņa strādāja citos amatos. Judins arī uzsver, ka likums paredz atbildību par nepatiesu ziņu sniegšanu parlamentārās izmeklēšanas komisijai.

Savukārt Sudraba raidījumā atbildēja, ka nepamanīja šo neprecizitāti komisijas protokolā. Deputāte apgalvoja – viņa komisijas sēdē teikusi, ka pielaide vienmēr ir bijusi, kad bija nepieciešama. Viņa arī atvainojās Judinam, ka “sagādāja nepatīkamu situāciju un stresu” ar šo kļūdu komisijas sēdes protokolā. Politiķe skaidroja, ka paļāvusies uz tiem, kas protokolu ir sagatavojuši, un uzreiz to parakstījusi. Sudraba arī atzina, ka tā ir viņas kļūda, no kuras “ļoti mācīsies”.

Tikmēr parlamentārietis Ainārs Mežulis (ZZS) sacīja, ka neplāno mainīt savu iepriekšējo lēmumu atbalstīt pašreizējo komisijas vadītāju un balsotu pret rosinājumu par Sudrabas atcelšanu. Viņš uzsvēra, ka Sudraba nav piedalījusies šajās sarunās un šis amats ir iespēja politiķei ar savu rīcību parādīt, ka viņai veltītie pārmetumi nav pamatoti. Mežulis pozitīvi novērtēja to, ka Sudraba ir ļoti aktīvi sākusi darboties komisijas vadītājas amatā.

Arī deputāts Igors Pimenovs (S) teica, ka neatbalstīs šādu priekšlikumu un balsotu pret. Viņš ir pārliecināts, ka Sudraba ir tieši tā persona, kas “oligarhu lietas” parlamentārās izmeklēšanas laikā var tikt līdz skaidrībai, ka nodrošināt objektīvu un izsmeļošu analīzi notikumiem. Pimenovs arī norādīja, ka jautājumā par komisijas vadību redz pārspīlējumus un konjuktūras spēles “par labu šaurām interesēm”.

Parlamentārietis Mārtiņš Šics (LRA) norādīja, ka viņam nopietni jāpārdomā, kā rīkoties, ja tiks izteikts šāds rosinājums. Reizē politiķis pauda, ka nevēlētos paust atbalstu nedz Sudrabai, nedz Judinam. Tāpat Šicu uztrauktu virzīšanās uz obstrukciju, kas nozīmētu komisijas darba kavēšanos.

Iepriekš vaicāta, vai viņai nav bažu par savu vietu priekšsēdētājas amatā, Sudraba atbildēja, ka turpina strādāt pie komisijas darba organizēšanas. Ja partijas vienotos ievēlēt citu vadītāju, politiķe ir gatava strādāt arī kā komisijas locekle.

Kā ziņots, iepriekš Judins un Sudraba kandidēja uz parlamentārās izmeklēšanas komisijas priekšsēdētāja amatu, taču vairākums atbalstīja Sudrabu.

Jau vēstīts, ka pēc Sudrabas apstiprināšanas komisijas vadītājas amatā ir izskanējušas arī bažas par politiķes spēju objektīvi vadīt izmeklēšanu, ņemot vērā, ka “oligarhu sarunās” tiek pieminēta arī viņa. Pati Sudraba gan norāda, ka šos izteikumus pauž tie, kuriem ir bail no parlamentārās izmeklēšanas gaidāmajiem rezultātiem.

 

 

Komentāri (20)

jurisml_inbox_lv 03.08.2017. 09.52

ja komisiju komandē no aizkulisēm ,tad arī ar desmit zudrabām tai nav nekādas jēgas , vietu tāpat neviens negrib aizņemt , bet ja kāds grib , tad pietrūks balsu.

+5
0
Atbildēt

0

Absints 03.08.2017. 13.22

Pievienoja viedokli pie raksta Ar “oligarhu lietu” Saeimas komisija grib iepazīties, parakstot saistību rakstu 1.augusts 2017 22:56

Es īstenībā Sudrabu nesaprotu. Pat, ja viņa ir tikai “pieminēta”, pat, ja viņa ir tīra kā bērna asara, Sudraba būtu jāatkāpjas, jo aizdomu ēna par viņu rada aizdomu ēnu par visu komisiju. Ja viņa to nedara, tad ir divi potenciālie iemesli- viņa ir “iecelta”par ugunsdzēsēju no Rīdzenes sarunu dalībnieku puses”, vai arī “viņai ir ambīcijas būt par “priekšnieci” par katru cenu”.

Abos scenārijos komisijas rezultāti tiks vērtēti kā neuzticami, un līdz ar to komisijai faktiski nav jēgas. Sudrabas atrašanās tās galvgalī, pat, ja aizdomām nav nekāda pamata- kas pat tā varētu būt, reducē šo institūciju uz nulli.

Ja Sudraba to nesaprot, varam viņai uzstādīt diagnozi..

+4
-1
Atbildēt

0

Krotow 03.08.2017. 15.01

Sudrabu bija jātur lielgabala šāviena attālumā no šīs komisijas kaut vai tāpēc, ka viņas vārds minēts ierakstītajās sarunās. Taču mūsu deputāti par interešu konflikta jēdzienu laikam nav dzirdējuši un par ētikas eksistenci pat nenojauš.

+2
-1
Atbildēt

0

@

Komentāri nav iespējoti šim rakstam

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu