Paralimpietim Apinim jauns rekords un bronza

32
Aigars Apinis. Foto: Lita Krone, LETA

Apinis startēs arī lodes grūšanas sacensībās

Paralimpietis Aigars Apinis pirmdien ar jaunu pasaules rekordu izcīnīja bronzas medaļu Francijā notiekošā pasaules čempionāta diska mešanas sacensībās, ziņo LETA.

Par bronzas medaļas ieguvēju Apinis kļuva apvienotajā F51/52/53 medicīnas grupā. Savu labāko rezultātu latvietis uzrādīja otrajā mēģinājumā, kad raidīja disku 21,06 metru tālumā un iekrāja 1015 punktus, kas ir jauns pasaules rekords F52 grupā.

Divi cita Apiņa metieni nesasniedza 20 metru atzīmi, bet trīs citi bija rādiusā no 20,34 metriem līdz 20,98 metriem.

Par pasaules čempionu kļuva Mohameds Berrahals no Alžīrijas, kurš ar rezultātu 13,16 metri tika pie 1163 punktiem un uzstādīja jaunu pasaules rekordu savā medicīnas grupā, bet otrais ar metienu 12,62 metru tālumā un iegūtiem 1074 punktiem bija Mohameds Zemzemi no Tunisijas.

Apvienoto grupu konkurencē ar dažādām invaliditātes pakāpēm uzvara tiek piešķirta pēc īpaši aprēķinātiem punktiem.

Apinis savas karjeras laikā ticis pie septiņām paralimpisko spēļu medaļām diska mešanā un lodes grūšanā – trim zelta, divām sudraba un divām bronzas.

Pasaules čempionāta turpinājumā otrdien Apinis startēs arī lodes grūšanas sacensībās.

Iepriekš pasaules čempionātā tāllēcējs Dmitrijs Silovs T37/38 medicīnas grupā palika bez rezultāta, Edgars Kļaviņš 200 metru distancē T13 grupā ar jaunu personisko rekordu (23,71 sekunde) nepārvarēja pusfinālu, bet tāllēkšanā T13 grupā Kļaviņš palika bez rezultāta.

Pasaules čempionāts vieglatlētikā sportistiem ar invaliditāti Lionā notiks līdz svētdienai.

Komentāri (32)

Inese 23.07.2013. 03.01

Tas, ka IRsiešiem uzspļaut valsts valodai, nav nekāds brīnums.

LZA Terminoloģijas komisijas lēmums Nr.79

Pieņemts 09.09.2008.; prot. Nr.7/1088

Par sporta terminu paraolimpiskās spēles

Lēmuma pamats: Valsts valodas likuma 22.panta pirmā daļa

LZA Terminoloģijas komisija (TK), pēc Valsts valodas aģentūras Konsultāciju daļas un Latvijas Neredzīgo biedrības lūguma atkārtoti apspriežot vārda paraolimpisks/paralimpisks formu, kas no īpašības vārda olimpisks atvasināts ar grieķu cilmes priedēkli para- (‘pie, blakus’),

atzīst, ka nav ne valodiska, ne jēdzieniska pamata mainīt jau 1996. gadā par pareizu atzīto un turpmākā periodā latviešu valodā plaši lietoto formu paraolimpisks,

un apstiprina

īpašības vārdu paraolimpisks turpmākai konsekventai lietošanai sporta terminoloģijā, arī vārdkopnosaukumos paraolimpiskās spēles, paraolimpiskā komiteja, paraolimpiskā kustība u. c.