Jāatgriežas korī!

Daina Markova. Zīmējums — Ernests Kļaviņš
Agnese Meiere

XXVII Vispārējo latviešu dziesmu un XVII deju svētku izpilddirektore Daina Markova stāsta par plānoto svētku norisi un aicina atgriezties koros tos, kas pandēmijas dēļ no dalības bija atteikušies

Pēc 2021. gada virtuālajiem skolēnu dziesmu un deju svētkiem lielākais uztraukums bija par to, lai 2023. gadā paredzētie Vispārējie latviešu dziesmu un deju svētki vispār notiktu. Bažas radīja fakts, ka svētki būs jāpārceļ, ja Covid-19 dēļ kolektīvi nespēs tiem sagatavoties. Dziesmu svētku virsdiriģenti un Latvijas novadu un pilsētu virsdiriģenti valsts augstākajām amatpersonām janvārī nosūtīja atklātu vēstuli, kurā pauda bažas par 2023. gada svētku apdraudējumu. Viņi arī aicināja pēc ārkārtējās situācijas beigām ieviest katra amatiermākslas žanra specifikai atbilstošu epidemioloģiskās drošības prasību kopumu, bet priekšlikumu izstrādē un lēmumu pieņemšanā iesaistīt koru diriģentus.

Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt drukātā vai digitālā žurnāla abonentam. Esošos abonentus laipni lūdzam ienākt:

Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties mūsu lasītāju pulkam. Abonējot digitālo žurnālu, saņemsi piekļuvi rakstiem nekavējoties.

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu