fbpx

Kristaps Builis, redzējis lāci

Kristaps Builis pirms vairāk nekā nedēļas mežmalā Valkas novadā nofilmēja divus lāčus. Šis video kļuva populārs sociālajos tīklos. Tagad Kristaps dabā ir redzējis visus Latvijas meža zvērus, līdz šim pietrūka tikai lāča. Foto no personīgā arhīva
Ieva Alberte
Print Friendly, PDF & Email

Kristaps dzīvo Valkas novadā netālu no Igaunijas robežas — Omuļos. Viņam pieder zemnieku saimniecība Kurģi. Pēc septiņiem rītā, 15.jūnijā, viņš ar auto devās no Omuļiem uz Tērveti. Priekšā braucošā automašīna kustējās lēni, viņš jau grasījās to apdzīt. Pēkšņi auto piebremzēja. Kristaps pamanīja divus tumšus stāvus ejam pāri ceļam. «Laikam aļņu mazuļi,» vīrietis nodomāja. Piebraucis tuvāk, saprata, ka tie ir lācēni. «Ķēru telefonu, lai filmētu, un pieripināju tuvāk, lai kārtīgi apskatītu. Lāči pārgāja pāri ceļam un apstājās, gribēja mani pavērot un izrādīties: viens piecēlās divkājās, nožāvājās un apķērās ap koku. Lāči bija iespaidīgi, pinkaini un piemīlīgi. Vienkārši brīnišķīgas būtnes!» Pēc skata nemaz nevarot pateikt, ka viņi spēj arī uzbrukt cilvēkam. Pats pirmais, kas todien vēl pirms Kristapa, plkst. 7.15, uz tā paša ceļa, Rūjiena—Valmiera bija paspējis lāčus nofilmēt, bija Austris Kļaviņš, piensaimnieks no Ceriņiem. Arī viņa, tāpat kā Kristapa, video kļuva populārs sociālajos tīklos. Vaicāts, kādi bija lāči, viņš atraksta: «Baigi smuki, gribējās izkāpt un paglaudīt, bet skaidrs, ka nedrīkst.»

Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt drukātā vai digitālā žurnāla abonentam. Esošos abonentus laipni lūdzam ienākt:

Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties mūsu lasītāju pulkam. Abonējot digitālo žurnālu, saņemsi piekļuvi rakstiem nekavējoties.

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu