fbpx

Kastroļi nolikti malā 1

Steinunna Birna Ragnardotira. Zīmējums — Ernests Kļaviņš
Ieva Puķe
Print Friendly, PDF & Email

Reikjavīkas koncertzāles atklāšanu 2011. gadā sagaidīja, dauzot katlu vākus, bet tagad koncerti ir izpārdoti. Islandes operas direktore mudina koncertzāli Rīgā celt gan mūsu slaveno operdziedātāju, gan nācijas pašapziņas dēļ

Viešņa no Islandes laimīgi vērš seju pret sauli Doma laukumā. 13 krēslu āra kafejnīcā mūzika griezīgi sajaucas ar blakus alus dārza repertuāru, tamdēļ pārceļamies uz Key to Riga pie Latvijas Radio. Steinunnas Birnas Ragnardotiras ausis ir jutīgas, «iepriekšējā dzīvē» viņa bijusi koncertpianiste, 1993. gadā ar soprānu Diddú uzstājās Rīgā. «Gaisā vēl varēja just padomju elpu, un mēs Islandē labi zinām, ka nebrīve salauž cilvēku garu.» Taču Islandes operas direktores simpātijas mūsu valstij pieder arī citu iemeslu dēļ. «Latvijas vārdu mūzikas pasaulē izrunā ar respektu, un es sajūtu šo spēku — disciplīna un treniņš, no vienas puses; no otras — jūsu radošais gars,» komplimentē islandiete. «Kad jūs uzcelsit savu koncertzāli, cilvēki nevis baudīs jūsu zvaigžņu sniegumu citās valstīs, bet brauks šurp skatīties labāko, ko varat piedāvāt pasaulei.»

Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt drukātā vai digitālā žurnāla abonentam. Esošos abonentus laipni lūdzam ienākt:

Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties mūsu lasītāju pulkam. Abonējot digitālo žurnālu, saņemsi piekļuvi rakstiem nekavējoties.

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu