Tāpēc, ka…? 1

9.februāris. Rātslaukumā notiek partijas "Saskaņa" rīkotais mītiņš Rīgas domes priekšsēdētāja Nila Ušakova atbalstam. Foto: Zane Bitere, LETA
Gunārs Nāgels
Print Friendly, PDF & Email

Dienas Latvijā lēnām kļūst garākas, un tauta sāk mosties no ziemas miega. Lielākā masu aktivitāte pēdējā laikā bija demonstrācija Rīgas mēra Nila Ušakova (S) atbalstam.

Kā zināms, Nils Ušakovs ir Rīgā dzimis krievs, kurš naturalizējās 1999. gadā un kļuva par Latvijas pilsoni. 2006. gadā viņu ievēlēja 9. Saeimā, bet nedaudz vēlāk viņš kandidēja uz Rīgas domi kā Saskaņas centra saraksta līderis. Tur viņu arī ievēlēja, un visu laiku kopš 2009. gada viņš ir bijis Rīgas domes priekšsēdētājs, vai tautas valodā – Rīgas mērs.

Atgādināšu, ka Latvijā pašvaldību vēlēšanās drīkst balsot tikai Latvijas pilsoņi, un tāpēc ir skaidrs, ka Ušakovs ir turējies kā Rīgas mērs tikai tāpēc, ka nesaņem tikai krievu tautības vēlētāju atbalstu, bet arī latviešu vēlētāju balsis.

Latvijā starpnacionālā spriedze ir minimāla, un ir vajadzīga zināma piepūle, lai to uzjundītu. Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) sāka nesen atklāti interesēties par Rīgas domi un veica kratīšanu Nila Ušakova darba kabinetā un mājās sakarā ar Rīgas satiksmes korupcijas kriminālprocesu. Daži spēki uzreiz redzēja iespēju izspēlēt etnisko kārti – sliktie latvieši apspiežot nevainīgo krievu.

Bolderājā pie daudzdzīvokļu māju durvīm bija izliktas lapiņas, kurās redzams Nils Ušakovs koncentrācijas nometņu ieslodzīto drēbēs. Attēlā – viņu sagrābuši četri vīrieši tērpos, kas atgādina nacistiskās Vācijas SS formas tērpus. Tiem uz ķiverēm ir augšpēdus Jumja zīme, kas sanāk partijas Visu Latvijai! logo. Lai viss būtu skaidrs, Rīgas mēram ap kaklu karājas plāksne ar uzrakstu: „Tāpēc, ka krievs“.

Pie reizes arī parādījās lapiņas, kas solīja bezmaksas autobusu uz Nila Ušakova atbalsta mītiņu.

Valsts drošības dienests ir iesaistījies un cenšas noskaidrot, kurš ir atbildīgs par lapiņām un kurš apmaksā bezmaksas transportu uz mītiņu. Līdz šim nav ziņots par sekmēm šajos pūliņos. Pati Saskaņa noliedz jebkādu saistību ar bezmaksas autobusu vai „Tāpēc, ka krievs“ lapiņām.

Un kā ar pašu mītiņu? Policija lēš, ka piedalījās ap 3000 Rīgas mēra atbalstītāju. Visi par mūsu mēru. Ne vārda par iespējamo korupciju. Nesaprotamākais bija liels transparents ar tekstu: „2019=1937?“ Vai tas bija atgādinājums par Padomju Savienības čekas Operāciju latvieši, kas sākās tieši 1937. gadā ar mērķi iznīcināt latviešus, tikai tāpēc, ka viņi bija latvieši, nošaujot vismaz 16 500 PSRS dzīvojošos latviešus?

Autors ir laikraksta “Latvietis” redaktors

Komentāri (1)

altinyildiz 15.02.2019. 19.17

Katram transporta līdzeklim, kas bez maksas veda fašistiskos lopus, Ušakova bidlotorātu, ir konkrēts īpašnieks. Normālas valsts Politiskā policija būtu nekavējoties noskaidrojusi, kas pasūtīja, kas finansēja šo, pret latviešu valsti vērsto, pasākumu.
Normālas, bet ne tādas, kur pēc zvana par vandālisma aktu izstādē “Maidana cilvēki” miliči līdz Ministru kabinetam brauca 20 minūtes, vai kur pēc krievu putinisko deģenerātu rīkotā vandālisma akta latviešiem svētā varoņu piemiņas dienā 16. martā pie Brīvības pieminekļa, tā rīkotājs, fašistiskais izdzimtenis Korens, pieņem raportu no iekšlietu ministra par uzdevuma izpildi.
https://www.apollo.lv/5822123/antifasistu-lideris-atskaitijas-kozlovskim-par-alesanos-16-marta

0
0
Atbildēt

0

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu