Aleks Rasaskrēsliņš, zvangu meistars

Instruments, ja vien tiek saudzīgi uzturēts un nesarūsē, var tikt izmantots kaut simt gadus. «Zvangu var atstāt bērniem mantojumā,» smaida Aleks. Foto — Reinis Inkēns
Marija Leskavniece
Print Friendly, PDF & Email

Alekam piestāv viņa radītie instrumenti. Kosmiskos toņos krāsotā zvanga viegli iegulst gaišmatainā puiša rokās. Sarunas laikā viņš ik pa laikam pārlaiž pirkstus instrumentam, un atskan doba, tomēr dzidra skaņa. Vārdu «zvanga» veido divi citi — «zvans» un «bungas», taču tās dēvē arī par balona bungām, jo neparastais sitaminstruments tiešām top no balona. Zvangu taisa no izlietota propāna gāzes balona, kurā tiek iegrieztas vairākas mēlītes, kas vibrējot rada skaņu. Šis instruments, kuru spēlē ar milzu sērkociņam līdzīgu vālīti, sava neparastā, bet harmoniskā skanējuma dēļ bieži tiek izmantots meditācijās un improvizācijā. Spēlēt to var iemācīties ikviens, jo pat nejauši uzsitieni izvilina skaistas skaņas. Arī Alekam nav priekšzināšanu mūzikā. Tieši zvanga radīja viņa interesi.

Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt drukātā vai digitālā žurnāla abonentam. Esošos abonentus laipni lūdzam ienākt:

Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties mūsu lasītāju pulkam. Abonējot digitālo žurnālu, saņemsi piekļuvi rakstiem nekavējoties.

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu