fbpx

VIDEO: Kārlis Dreimanis Liverpūlē: “Nekur nebūs tik labi, kā mājās”

Kārlis Dreimanis, fizikas doktors. Publicitātes foto
Print Friendly, PDF & Email

Turpinām diasporas stāstu sēriju “TUESI.LV PASAULĒ” par Latvijas jaunajiem cilvēkiem dažādās pasaules valstīs.

“Es vienmēr esmu gribējis saprast. Kas? Kāpēc? Tas ir iemesls, kāpēc es esmu zinātnē un fizikā,” stāsta eksperimentālās elementārdaļiņu fizikas doktors Kārlis Dreimanis, kurš strādā Liverpūles universitātē Lielbritānijā.

“Pilnīgi viss, kas atrodas tevī, kādreiz ir bijis zvaigznē. Angliski saka: “Tu esi veidots no zvaigžņu putekļiem.” Kāda atšķirība, kas tu esi, no kurienes nāc vai kāda ir tava tautība – tu esi tie paši atomi. Dzīvojot šeit, esmu ieguvis atvērtību pret pasauli, kādu Latvijā nav iespējams iegūt.”

“Latvietība ir svarīga. Tautas dejas ir svarīgas, Jāņi ir svarīgi, bet visvairāk latvietība izpaužas valodā. Ar valodu tu atšķiries no citiem cilvēkiem,” uzsver Kārlis.

“Dzīves jēga ir dzīvot. Pabūt ar cilvēkiem, papriecāties, padejot, uzkāpt kalnā, aiziet līdz Gaujai, aiziet līdz jūrai – tas ir dzīvot,” saka Kārlis.

“Šobrīd Latvijā darīt tieši to, ko es daru, nav iespējams. Latvija vēl nav Eiropas Kodolpētījumu organizācijas (CERN) dalībvalsts, bet ir procesā, lai tajā iestātos. CERN es strādāju kā Liverpūles universitātes darbinieks. Mans mērķis ir attīstīt karjeru šajā jomā, un, iespējams, kādreiz nonākt arī Latvijā kā lektoram vai profesoram,” par nākotnes plāniem stāsta Kārlis.

“Es esmu pieradis šeit dzīvot, bet manī ir pārliecība, ka nekur nebūs tik labi, kā mājās. Patiešām. Carnikava ir labākā vieta uz zemes.”

Latvijas simtgades projekts TUESI.LV rada video stāstus par jauniem un iedvesmojošiem cilvēkiem Latvijā un citur pasaulē, kuri ar savu darbu un piemēru veido labāku Latviju. Projekta komanda 2018. gada novembrī uzdāvināja Latvijai 100. dzimšanas dienā 100 iedvesmas stāstus par jauniem cilvēkiem Latvijas reģionos. Tagad tiek veidota diasporas stāstu sērija “TUESI.LV PASAULĒ” par Latvijas jaunajiem cilvēkiem dažādās pasaules valstīs.

Pagaidām nav neviena komentāra

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu