Vairs nav kauns būt jūtīgam

Igors Šelegovskis. Foto — Lauris Aizupietis
Anda Burve-Rozīte
Print Friendly, PDF & Email

Spēlmaņu nakts gada jaunā skatuves mākslinieka balvu saņēmušais Nacionālā teātra aktieris Igors Šelegovskis (26) stāsta, kā no dusmīga repotāja nokļuva teātra pasaulē

Vitalitātes un enerģijas pārpilnais, ar skatuves šarmu apveltītais Šelegovskis teātra kritiķus pirmoreiz pārsteidza jau 2015. gadā, būdams Latvijas Kultūras akadēmijas aktiermākslas students. Toreiz Elmāra Seņkova izrādē Liesmojošā tumsa par neredzīgo skolas audzēkņiem viņš nospēlēja vienu no zēniem, Karlosu, un saņēma skatuves mākslas festivāla Patriarha rudens labākā aktiera balvu. Jaunais aktieris aizgrāba teātra mākslas pazinējus ar spēju domāt lomā, iekšējo procesu padarīt redzamu. «Viņš pabeidza akadēmiju kā viens no cerīgākajiem savā kursā,» saka teātra kritiķe Līga Ulberte. Liels uzticības avanss Šelegovskim bijusi galvenā loma 2016. gada Nacionālā teātra izrādē Zēns, ko iestudēja Elmārs Seņkovs, kā arī Trepļeva loma šī paša režisora izrādē Kaija.

Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt drukātā vai digitālā žurnāla abonentam. Esošos abonentus laipni lūdzam ienākt:

Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties mūsu lasītāju pulkam. Abonējot digitālo žurnālu, saņemsi piekļuvi rakstiem nekavējoties.

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu