Latvijas dizaineri iegūst galveno balvu Londonas Dizaina biennālē

Artūrs Analts ar galveno balvu. Publicitātes foto
Print Friendly, PDF & Email

Pirmdien otrās Londonas Dizaina biennāles galveno balvu par labāko dizainu saņēma Latvija. Tā ir mākslinieka Artūra Analta un starpdisciplinārā dizaina uzņēmuma Variant Studio interaktīvā instalācija Matter to Matter.

Šajā prestižajā pasaules dizaina festivālā Latvija piedalās pirmoreiz.

Matter to Matter ir instalācija, kurā izmantoti dabīgi materiāli (koks, ūdens) un atspoguļota dabas loma Latvijas kultūrā un ikdienā. Mākslas objekta autors Analts iedvesmojies no savas dzimtās pilsētas Rīgas un tās apkārtnes mežiem, kurus ietekmē Baltijas jūras tuvums, veidojot unikālu gaisotni un klimatu. Eksponētajā darbā to iemieso zaļā stikla siena, kas ar eksperimentālu tehnoloģiju starpniecību nodrošina dabīgu ūdens agregātstāvokļa pārejas procesu no gāzes līdz šķidrumam. Vizuāli vienkāršā stikla pamatne ar “maģisku” efektu pārtop par interaktīvu platformu komunikācijai, kas rekonstruē visiem zināmu fizikālu parādību – kondensāciju. Biennāles apmeklētāji tiek aicināti uz stikla virsmas atstāt pašiem savu vēstījumu, gluži kā bērnībā, kad tika zīmēts uz norasojuša loga.

Instalācijas sastāvdaļa ir “Statistikas sols”, uz kura katrs var piesēst, lai izbaudītu zaļās rasojošās sienas meditatīvo burvību. Kokmateriāli ir Latvijas lielākais eksports; funkcionālais sols reizē arī izglīto skatītājus par Latvijas mežiem un valsts ekonomiku: tas izgatavots no 13 Latvijā augošo mežaudžu sugu koksnēm atbilstoši to procentuālai platībai. Izstādi papildina speciāls unikāls pases formāta izdevums, kas stāsta par Latvijas vēsturi, Latvijas dizainu un konkrēto projektu.

Analts (1991) ir latviešu dizainers un mākslinieks. Pēc tēlniecības studijām Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolā (2011) viņš absolvēja Centrālo Sentmārtina Mākslas un dizaina koledžu Londonā (Central Saint Martins College of Art And Design, University of the Arts, 2014), kur specializējies produktu dizainā. 2013. gadā Analts kopā ar Rūdolfu Strēli nodibināja internacionālu un starpdisciplināru dizaina studiju Variant, kas darbojas gan Rīgā, gan Londonā.

Otrajā Londonas Dizaina biennālē piedalās 40 valstis no pieciem kontinentiem. Izstāde apmeklētājiem durvis vēra 4. septembrī un turpināsies līdz 23. septembrim. Īpaša Latvijai veltīta diena biennālē gaidāma 18. septembrī.

Analta interaktīvās instalācijas Matter to Matter reklāmas video var apskatīt šeit.

 

Pagaidām nav neviena komentāra

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu