Brāļi Rusmaņi, grib mainīt pasauli

Uzraksts uz Rūdolfa krekla ir daļa no brāļa Kārļa kampaņas Mēs mainīsim pasauli. Kārlis vēlas publiskot video, kuros stāstītu, kā labāk kontaktēties ar cilvēkiem, kam ir īpašas vajadzības. Foto no personīgā arhīva
Ieva Alberte
Print Friendly, PDF & Email

Kārlis ir pārliecināts, ka cilvēki var būt vēl labāki. Tieši tāpēc Rīgas Valsts 2. ģimnāzijas skolēns Kārlis Krišjānis Rusmanis (18) ir izveidojis sociālu kampaņu Mēs mainīsim pasauli. Iemesls ir viņa brālis Rūdolfs Mārcis (15), kuram ir autisms. «Manam brālim patīk traktori, un viņš daudz runā,» stāsta Kārlis. Brālis dzīvo un mācās Mazsalacā, parastā skolā ar speciālu programmu un asistentu. Rūdolfs tekoši lasa, raksta un skaita līdz 100. Apieties ar naudu gan vēl jāmācās. «Brālim ir laba atmiņa, viņš var norunāt desmit multenes no galvas,» stāsta Kārlis un slavē brāļa radošo talantu, veidojot plastilīna figūriņas un spēju sīkās detaļās uzzīmēt kādu vietu, ko redzējis. Rūdolfam garšo melones: kamēr ģimenes locekļi no auto sanes mājās iepirkumus, viņš jau pusi būs apēdis.

Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt drukātā vai digitālā žurnāla abonentam. Esošos abonentus laipni lūdzam ienākt:

Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties mūsu lasītāju pulkam. Abonējot digitālo žurnālu, saņemsi piekļuvi rakstiem nekavējoties.

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu