Brāļi Grīnbergi, Pasaules talantu čempionāta zelta medaļnieki

Šosestdien brāļi Kārlis (no kreisās), Miķelis un Ansis Grīnbergi muzicēs Starptautiskajos Siguldas opermūzikas svētkos, bet 13. jūlijā ieguva zelta medaļas Pasaules talantu konkursā Holivudā. Foto — Edmunds Brencis
Ieva Alberte
Print Friendly, PDF & Email

Pāris dienu pēc garā lidojuma mājup no Amerikas brāļi ir runātīgi un gatavi arī uzspēlēt. Tiekamies vecāku darbnīcā Rīgas centrā, kur mamma Dace auž Lielvārdes jostas. Blakus ir brāļu mēģinājumu telpa. Kad sāk spēlēt, ir skaidrs — viņi to dara bieži, jo cits ar citu gandrīz vai nesaskatās. Kā skan! Kāds spēks! Cik labi! Kārlis (15) un Ansis (12) spēlē marimbu un perkusijas, bet Miķelis (7) — bungas. Tas viņam izdodas ļoti pārliecinoši. «Es spēlēju bungas septiņus gadus,» viņš saka. Viens pats mājās iemācījies no YouTube, savukārt brāļi sitamo instrumentu spēli apguvuši Bolderājas Mūzikas un mākslas skolā. Grupa Brāļi Grīnbergi dibināta, kad Miķelim bija pieci gadi un viņš bija līdzvērtīgs mūziķis brāļiem. Puiši spēlē gan klasiskās, gan popmūzikas melodijas.

Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt drukātā vai digitālā žurnāla abonentam. Esošos abonentus laipni lūdzam ienākt:

Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties mūsu lasītāju pulkam. Abonējot digitālo žurnālu, saņemsi piekļuvi rakstiem nekavējoties.

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu