VIDEO: Dziesmusvētku Sadziedāšanās nakts kopā ar virtuālo kori 2

Print Friendly, PDF & Email

Noslēdzot XXVI Vispārējos latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkus, aizvadīta vērienīga Sadziedāšanās nakts – pirmo reizi Latvijas vēsturē dalībniekiem Mežaparka lielajā estrādē uz ekrāniem pievienojās vēl vairāki simti dziedātāju –  virtuālais koris. Ar unikāla tehnoloģiju risinājuma starpniecību – balss spēli “DzieDot”, tautā tik iemīļotā tautasdziesma “Tumša nakte, zaļa zāle” izskanēja par 450 balsīm spēcīgāk virtuālā kora dalībnieku izpildījumā.

Viedtālruņu lietotne jeb balss spēle “DzieDot” ir XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku lieldrauga Swedbank pienesums, lai iedzīvinātu dziedāšanas tradīciju un sekmētu dziedātprasmes apguvi viegli, mūsdienīgi un ar prieku. Spēle jebkuram spēlētājam palīdz attīstīt dziedātprasmi un pārliecību par sevi kā dziedātāju, mācoties latviešu tautasdziesmas. Nepilnu trīs mēnešu laikā balss spēle lietotāju tālruņos ir lejupielādēta 40 000 reižu. Jaunā spēle tās lietotājiem ne tikai palīdzējusi apgūt četrbalsīgas dziedāšanas prasmi, bet arī ļāvusi piedalīties svētkos līdz šim nebijušā veidā, vairāk nekā 450 dziedātājiem ar savu dziedājumu virtuāli nokļūstot uz lielās Mežaparka skatuves Sadziedāšanās naktī.

Dziesmusvētku virtuālā kora video veidojusi māksliniece Katrīna Neiburga, atšķirīgas vizualizācijas veidojot uz pieciem lielizmēra estrādes ekrāniem. Sadziedāšanās naktī, dziesmas “Tumša nakte, zaļa zāle” atskaņošanas laikā, uz vietas esošajiem dalībniekiem Mežaparka lielajā estrādē uz ekrāniem ierakstā pievienojās tie dziedātāji, kas balss spēlē “DzieDot” bija iedziedājuši šo vienu no latviešu mīlētākajām tautasdziesmām.

Komentāri (2)

andrejs 12.07.2018. 22.54

ĻOTI vājš video. Ceru, ka tika samaksāta minimālā cena.

+1
0
Atbildēt

0

Drosma 12.07.2018. 17.09

es nolūzu, aizmigu – man tā dauzīšanās pa naktīm dikti kaitina – nakts ir lai gulētu , nevis dziedātu – kāpēc nevar būt rīta sadziedāšanās ? piemēram, kad saule aust, ap 4 no rīta – cits skanējums un cita atmosfēra

+2
-1
Atbildēt

0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu