VIDEO: Zemeņu audzētāja Marita Joņina: “Ej, dari!” 1

Zemeņu audzētāja Marita Joņina. Publicitātes foto
Print Friendly, PDF & Email

“Latvietim vasaras sajūta nāk ar zemeni. Mūsu ģimenē, ja vasarā nav ēstas zemenes, tad vasaras nav. Var neēst citas ogas, bet ja nav ēstas zemenes, tad ir pavisam čābīgi. Zemenēs es redzu perspektīvu. Audzējot zemenes lielākās platībās, ir iespēja nodrošināt ģimenei iztikšanu visa gada garumā,” stāsta ogu audzētāja Marita Joņina no Mērdzenes pagasta Kārsavas novadā.

“Ja cilvēks grib strādāt, tad viņš jebkurā vietā darbu var atrast. Bezdarba problēma šeit nav tik liela, kā tā tiek parādīta. Mēs visi gribam ļoti daudz pelnīt, bet īsti līdz galam negribam strādāt. Cilvēkiem ir jāmaina attieksme pret darbu,” ir pārliecināta Marita.

“Šeit nebūs mežonīgs uzplaukums, taču es neredzu bezcerību. Vienkārši paliks stiprākie – tie, kas gribēs strādāt, kas gribēs kaut ko darīt paši, kas negaidīs, ka viņiem kāds kaut ko iedos un aiz rociņas izvilks saulītē. Paliks tie, kas būs paši ar mieru kaut ko mainīt savā dzīvē, uzšaut sev pa pakausi un teikt: “Ej, dari!”,” saka Marita.

“Es esmu no Mērdzenes. Parasti neviens nezina, kur tas ir. Latvija ir tik maza, bet mēs tik maz zinām par savām vietām un pilsētiņām. Tas ir mazliet skumīgi. Es aicinu vairāk apskatīt mūsu pašu zemi, braukt tepat tuvākos ceļojumos. Ticiet man, jūs būsiet pārsteigti.”

Latvijas simtgades projekts TUESI.LV rada video stāstus par jauniem un iedvesmojošiem cilvēkiem dažādās Latvijas vietās, kuri ar savu darbu un piemēru veido labāku Latviju. Projekta īstenotāju iecere ir uzdāvināt Latvijai 100. dzimšanas dienā 100 iedvesmas stāstus par jauniem cilvēkiem Latvijas reģionos. Projektu TUESI.LV īsteno biedrība “NEXT” sadarbībā ar Izglītības un zinātnes ministriju.

 

Komentāri (1)

Aivars B. 26.06.2018. 18.15

Simpātiski un darbīgi cilvēki. Spriežot pēc video, audzē ne tikai zemenes, bet arī mellenes un piparmētras ? Lai veicas !

0
0
Atbildēt

0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu