Saeima piekrīt deputāta Kļaviņa kratīšanai 4

Saeimas deputāts Askolds Kļaviņš. Foto: Edijs Pālens, LETA
Print Friendly, PDF & Email

Saeima ceturtdien nolēma piekrist deputāta Askolda Kļaviņa (ZZS) kratīšanai, ziņo LETA. Saeimas lēmums paredz piekrist kratīšanai deputāta dzīvesvietā, automašīnā, kratīšanas rezultātā izņemto mantu apskatei, kā arī automašīnas izņemšanai un apskatei.

Šo lēmumu atbalstīja 61 deputāts, neviens nebija pret vai atturējies. Vēl 19 deputāti balsojumā nepiedalījās.

Debatēs par šo jautājumu Kļaviņš deputātiem lūdza atbalstīt kratīšanas atļaušanu, solot tiesībsargājošajām iestādēm visu parādīt un izstāstīt. Viņš pauda cerību, ka šī situācija atrisināsies.

Zaļo un zemnieku savienības Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Augusts Brigmanis norādīja, ka ir pārliecināts par Kļaviņa godaprātu un uzticas tiesībsargājošām iestādēm. Viņš arī mudināja Saeimu atbalstīt šo lēmumu, jo deputāts nedrīkst slēpties aiz imunitātes.

Kratīšana ir izmeklēšanas darbība, kuras saturs ir telpas, apvidus teritorijas, transportlīdzekļa un atsevišķas personas piespiedu pārmeklēšana nolūkā atrast un izņemt meklējamo objektu, ja ir pietiekams pamats uzskatīt, ka meklējamais objekts atrodas kratīšanas vietā. Kratīšanu izdara, lai atrastu kriminālprocesā nozīmīgus priekšmetus vai dokumentus. Kratīšanu izdara tās personas klātbūtnē, pie kuras kratīšana notiek, vai arī šīs personas pilngadīga ģimenes locekļa klātbūtnē.

Šogad februārī izskanēja informācija, ka Kļaviņš īsi pēc kļūšanas par parlamentārieti ir mainījis savu deklarēto dzīvesvietu no galvaspilsētas uz Liepāju, kas ļāvis piecas līdz sešas reizes palielināt saņemto transporta izdevumu kompensāciju. Saeimas Kārtības rullis nosaka, ka deputātiem ir tiesības saņemt transporta izdevumu kompensāciju, kuras apmērs atkarīgs no tā, vai parlamentārietis dzīvo Rīgā vai arī cik tālu no galvaspilsētas atrodas deputāta dzīvesvieta.

Kļaviņš par Saeimas deputātu kļuva 2016. gada jūnija vidū. No 2016. gada jūlija līdz oktobrim Kļaviņš transporta kompensācijā saņēma 115 eiro mēnesī, liecina Saeimas mājaslapā publicētā informācija. Savukārt pēc pārdeklarēšanās uz Liepāju politiķa transporta kompensācija, sākot ar 2016. gada novembri, palielinājās – laika posmā līdz 2017. gada decembrim atkarībā no konkrētā mēneša tā bijusi no 560 līdz 736 eiro.

Kļaviņš februārī noliedza, ka deklarēto adresi viņš būtu mainījis tikai tāpēc, lai saņemtu lielāku kompensāciju. Pēc viņa stāstītā, pirms desmit gadiem viņš nopircis māju Liepājā, uz kurieni braucis gan pirms kļūšanas par deputātu, gan turpināšot to darīt arī pēc parlamentārieša pilnvaru beigām. Politiķis apgalvoja, ka reizi līdz trīs nedēļā uz Liepāju braucot neatkarīgi no tā, vai par to tiek vai netiek maksāta kompensācija.

Parlamentārietis atzina, ka sākotnēji transporta kompensācijā saņēmis tādu naudas summu, kas atbilst nokļūšanai uz dzīves vietu Rīgā, bet vēlāk – tādu summu, kas piekritīga nokļūšanai uz dzīvesvietu Liepājā. Kļaviņš teicās, ka neatminas, kādu summu saņēmis, kad bijis deklarēts Rīgā, un kā summa mainījusies, pārdeklarējoties uz Liepāju.

Politiķis apgalvoja, ka transporta kompensācijā saņemtie līdzekļi tiek tērēti izdevumiem par degvielu. Deputāts akcentēja, ka kompensāciju saņem atbilstoši likuma nosacījumiem.

Kā liecina “Firmas.lv” dati, Kļaviņš ir vienīgais tūrisma preču tirgotājas SIA “Gandrs” īpašnieks. Uzņēmuma apgrozījums 2016.gadā bija 4,025 miljoni eiro, bet peļņa 17 605 eiro.

Kļaviņš ir arī Latvijas Zaļās partijas valdes loceklis.

Komentāri (4)

tonijs 21.06.2018. 20.57

Smieklīgi izklausās- piekrīt deputāta kratīšanai. Ripināšanai arī piekrīt? Peļņa Kļaviņa uzņēmumam arī smieklīga – uz katru apgrozīto eiro nav nopelnīts pat puscents. Es jau neesmu sūdzētājs, bet manuprāt te ir darbs VIDam.

+3
0
Atbildēt

0

J.Biotops 22.06.2018. 21.33

Par ko tracis? No gadījusies zaļam ģeputatam tāda rijīgāka mašīnīte – nu un? Traki, ka ar tādu no atbildīgā darbā pavadītas dienas jābraukā līdz pašai Liepājai, dikti traki.
Saprotams, ka par to naudiņa pienākas – zaļajam jādzīvo zaļi, kā partija māca. Kas nav tik zaļi, lai maksā. Ja nemāk zaļot.

+1
0
Atbildēt

0

Z Livmane 22.06.2018. 14.05

Tur jau viņš no ZZS nav vienīgais..

+1
0
Atbildēt

0

Lai pievienotu komentāru, vai ienāc ar:

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu